modranka modranka komentáře u knih

Ideální muž Ideální muž Julie Garwood

Kniha, ktorá tématicky (FBI) zapadá do série Buchannanovcov. Sú v nej však spomenutí iba jeden krát, takže je vlastne samostatnou knihou. Príbeh sa číta dobre, na strane 72-73 mi od smiechu tiekli slzy. Smiech v Garwoodovej knihách je vzácny, ale o to príjemnejší. Ak niekto čaká krutú krimi zápletku, bude sklamaný, je to skôr romantika okorenená krimi. Vyriešenie zločinu je veľmi jednoduché, až úsmevné. Ale Garwoodovej som to odpustila. Odporúčam prečítať.

15.08.2012 5 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

Moje hviezdičky sú najmä pre autorku Hanu Marie Kornerovú.... ostatné príbehy som prečítala, len preto, že tam boli. Tým nechcem povedať, že sa mi nepáčili, ale boli niečo iné, než príbeh pani Hany. Na Davida Kapsa alias Alexandra Stainfortha sa len chystám.

08.08.2012 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherný príbeh zasadený do vojnového a povojnového obdobia. Veľmi mi to pripomenulo film "Zdivočelá země". Vôbec som nečakala, že dej knihy s takým poetickým názvom - Heřmánkové údolí - ukrýva tak skvelo napísaný príbeh.

08.08.2012 5 z 5

Carolina Carolina Hana Marie Körnerová (p)

Veľmi pekná knižka. Odporúčam všetkým kto má rád atmosféru 19. storočia. Nie je to žiadna "sladká limonáda" ako píšu americké autorky. Mala som pocit, že som sa preniesla o dve storočia dozadu. Kniha sa číta ľahko, príbeh je pútavý od začiatku až do konca.

08.08.2012

Skandální život Skandální život Julia London (p)

Opäť Julia LONDONová svojim originálnym a pútavým príbehom nesklamala. Záver príbehu je otvorený, prinúti vás kúpiť si aj pokračovanie série. Za to dávam plnú paľbu hviezdičiek... ale neodpustím si kritiku na vydavateľa. Text je bez odstavcov - preto sa číta veľmi zle, v texte som sa občas stratila. Navyše kniha nemá vôbec čísla strán. Za to by som zodpovednej osobe v LK dala poza uši. O gramatických chybách ani nevravím. Obálka je však opäť vydarená.

08.08.2012 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Zvláštna knižka. Anotácia je úplne na nič. Claire sa nebojí lásky, ale straty blízkeho človeka. Celý život ju milovaní ľudia iba opúšťali, a to je jej problém. Sydney síce češe ľudí, no nelíči ich - kúzlo je vo vlasoch. A nejde o žiadne muškátové víno, ale nápoj zo zimozelu. Musím súhlasiť s komentárom Ellie. "Pomalý rozjezd a rýchly konec". Odstránenie násilného manžela bolo až trápne - ale zrejme toto nebola pre autorku podstatná postava, len sa jej potrebovala zbaviť. Veľmi zaujímavým prvkom bola kúzelná jabloň. Fantasy v knižke bolo spracované jemné, pútavo, až sa vám zdá, že všetko by bolo možné. Takže ak vás vo svete reality neláka čítať fantasy, túto knihu by som napriek tomu odporučila. Prinúti vás premýšľať nad vecami medzi zemou a nebom.
Kniha veľmi dobre čítala a preklad bol výborný.

07.08.2012 4 z 5

Nahý král Nahý král Sally MacKenzie

Nič humorné som v tejto knihe nenašla, námet tisíckrát spracovaný inými autorkami, jednu hviezdičku som dala len preto, že je to súčasťou väčšej série.

07.08.2012 1 z 5

Svádění skotské nevěsty Svádění skotské nevěsty Sue-Ellen Welfonder

Aj keď som si povedala, že toto nebude moja autorka, zlákala ma nádherná obálka. Príbeh mi však potvrdil, že naozaj nejde o autorku, z ktorej by som si založila zbierku. Príbeh bol naivný, nelogický, chvíľami až trápne scény. Hneď prvé čo ma dostalo, bol fakt, že nevesta sa príde predstaviť ženíchovi s výstrihom, z ktorého jej trčia postavené bradavky - doslovne, natriasa sa pred ženíchom ako cundra na ulici. Ale kto ma rád ducharčinu, možno si k deju nájde cestu a bude sa mu to páčiť. Podľa môjho názoru škoda peňazí na papier a strata času na čítanie.

31.07.2012 odpad!

Naplnění Naplnění La Vyrle Spencer

Mimoriadne nádherný príbeh manželského trojuholníku. Aj keď zrovna takúto tému nemusím čítať, La Vyrle ju zvládla bravúrne. Žiaden z troch hlavných hrdinov nepatril k tým záporným. Z textu napätie priam vibrovalo. Kniha nebola nudná, celý čas ma príbeh držal pri texte. Aj keď prišlo k nevere, bolo to milé, romantické, vášnivé. Nakoniec aj Jonatan, si našiel svoju veľkú lásku.... býčka Vinnieho, ktorý ho vlastne nechtiac zabil.

31.07.2012 5 z 5

Vojvodova pomsta Vojvodova pomsta Georgette Heyer

Bola som sklamaná, nudná kniha, dialógy nezáživné, zbytočne zdĺhavé. Dve hviezdičky som dala len kvôli tomu, že originál je z roku 1926.

19.07.2012 2 z 5

Romantik Romantik Madeline Hunter

Jednoznačne jedna z tých kvalitnejších autoriek romantickej literatúry. Škoda, že sa vydavateľstvo Alpress rozhodlo autorku viac nevydávať. Nechápem prečo, keď má vysoké hodnotenie. Vydávajú kopec iných brakov. Kniha Romantik je príjemná na oddych. Čítala sa veľmi príjemne a ľahko, žiadne ťažké úvahy, monológy, jednoducho "ženské ekšn" :D

Hříšník Hříšník Madeline Hunter

Ak chcete zažiť výnimočný pocit pri čítaní romantickej knihy, čítajte všetky časti série Seducer (Zvodca). Zaručujem príjemnú zábavu, ak máte ovšem radi romantiku 19. storočia.

Pokušitel Pokušitel Madeline Hunter

Pekný pohľad na mužský svet cez okuliare ženskej autorky. Nádherný milostný príbeh.

Svatoušek Svatoušek Madeline Hunter

Jednoznačne bude Madeline Hunter mojou autorkou, píše krásne, aj preklad bol vydarený. Odporúčam prečítať.

Svůdce Svůdce Madeline Hunter

Dobre som sa zabavila... veľmi pekný historický román pre ženy aj pre mužov. Krásny literárny jazyk

Zamilovaná Zamilovaná Delia Fiallo

Primitívne scény, primitívny literárny jazyk... viac nemám čo dodať... ani som to nedočítala. Ale kto miluje argentínske telenovely, tak si to prečítajte.

11.07.2012 odpad!

Alchymistova dcera Alchymistova dcera Katharine McMahon

Tak, ja som musela so zaťatými zubami pretrpieť prvých sto strán. Ďalších 50 strán sa začal rysovať aký taký príbeh jej manželstva, mužova nevera, strata dieťaťa, manželov ľavoboček a tak podobne. Potom to začalo byť zaujímavé, no ale ani to ma neuspokojilo. V príbehu je hromada "alchymisticých" drístov, ktoré so samotným príbehom nemajú nič spoločné. Vôbec som nepochopila, prečo sa autorka zapodievala s alchýmiou. Nič sa ňou neriešilo, nevyvolala dejovú sekvenciu, nebola napínavým prvkom príbehu. Emília, hoci sa o nej tvrdilo, aká je úžasne vzdelaná, pri prvom samostatnom pokuse vyhodila do luftu vlastný dom. Nič nevypátrala, nenapísala žiadnu publikáciu, vôbec nič. Ale možno to bolo spôsobené tým, že som niektorým chemickým alebo fyzikálnym výrazom nerozumela.
Dokonca aj štýl písania v prvej osobe v prítomnom čase ma trochu rušil. Pre príbeh nebol vhodne zvolený. Napriek tomu dávam aspoň tri hviezdičky - za snahu autorky vyhľadať tak ťažký materiál ako je história chémie "alchýmie" hodne citovala zo starých diel s presným pomenovaním.

10.07.2012 3 z 5

Pod tíhou života Pod tíhou života Vlasta Javořická

Nádherný "sociálny" román, ktorý vás vráti do medzivojnového obdobia. Zavádzanie strojovej výroby zničí farbiara Pazderu. Chudoba, zúfalstvo, strastiplná cesta životom prelomí rodinu. Selma, ako jediný schopný potomok musí odísť slúžiť do mesta. A tam začína jej tragédia. Zamiluje sa do Štefana, ale jeho rodina ju odmietne hoci čaká dieťa. Aj Štefan ju zradí, z ruského frontu sa vracia s manželkou a maličkou dcérou. Selma sa zbavuje vlastnej dcéry, lebo nie je schopná uživiť seba, dcéru, otca s matkou a dvoch súrodencov. Stáva sa z nej prostitútka a pri tejto práci stretne Štefana, ktorého zastrelí. Utečie k Fany, svojej sestre, ktorá po vymretí celej rodiny našla službu v rodine Jiskrových. Tam nečakane nájde Selma aj svoju odloženú, už dospelú dcéru. V rodine Jiskrových však nachádza aj Štefanovu druhú dcéru.
Kým Helenka/Ilonka pochopí kto je Selma, tá sa udá a spácha samovraždu. Ilonka prichádza za matkou neskoro. Ale svoje šťastie predsa len nájde.

03.07.2012 5 z 5

Proti osudu Proti osudu Gaelen Foley

Ascension Trilogy patrí k autorkiným prvotinám, a je to cítiť. Ide o rozprávku pre romantikov, literárne nevyzretú, charakteristika postáv naivná. Ale za snahu napísať dobrodružný príbeh dávam aspoň 1 hviezdičku.

29.06.2012 1 z 5

Pirátský princ Pirátský princ Gaelen Foley

Ak má niekto rád rozprávky pre dospelých, toto je tá pravá kniha. Vymyslená krajina, vymyslené kráľovstvo. Priznám sa, že na môj vkus trochu veľa vymyslených vecí a nelogických akcií. Aj romanca musí mať u mňa nejaký ten základ, ale keby by som knihu zaradila do kategórie fantasy... budiš, dám 5 hviezdičiek. Je však zaradená do kategórie romantických kníh, takže hviezdičku odoberám. Druhú hviezdičku odoberám za literárny jazyk, ktorý je úsečný, vety príliš jednoduché až sa stráca spevavosť českého jazyka. Takže dávam iba 3 hviezdičky.

28.06.2012 3 z 5