Míša2584 Míša2584 komentáře u knih

Pro mě první kniha této autorky, jelikož Šikmý kostel si chci přečíst až poté, co bude na světě i třetí díl. Jelikož bydlím v blízkosti Životic, tak byla kniha pro mě o to více zajímavější. Některá jména znám z vyprávění prarodičů. Je to velmi silná kniha, která ukazuje zvěrstva tehdejší doby. A přitom to není až tak dávno.
Já knihu hodnotím plným počtem, jelikož se jedná o popis skutečné události, na kterou by se nemělo zapomenout, je napsaná čtivě. Určitě doporučuji.

21.01.2023 5 z 5

Ač nejsem zarytá fanynka HP, tak tohle mě vážně bavilo! Pravdou je, že jsem HP viděla teprve asi před dvěma lety, ale chytlo mě to. A na tuto knihu jsem byla vážně zvědavá. Musím uznat, že je mi Tom od prvních stránek sympatický, zajímalo mě, jak to s ním bude dál. Hezký byl už samotný začátek, kdy je citovaná Emma Watson alias Hermiona. To, jak vykreslil herce, se kterými spolupracoval, jací jsou/byli ve skutečnosti, pro mě bylo zajímavé. Konec je trochu překvapivý, ale jsem ráda, že se svými problémy bojuje a ví, jak s nimi pracovat. To je totiž to důležité, uvědomit si a připustit si to. Za mě opravdu velice povedená kniha.

05.03.2023 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tak tohle mě fakt bavilo od úplného začátku až do samotného konce! Prostě super! Neuvěřitelné napětí, každá stránka měla spád, kdo byl oním vrahem bylo pro mě vážně veliké překvapení. Lapena má neskutečný dar a její psaní je výborné! Určitě doporučuji.

11.02.2023 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Úžasná kniha, kterou nešlo odložit! Četla jsem loni od paní Chlupové Jizvu a musím říct, že mě tehdy velice mile překvapila. Na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá a víte, co? Absolutně vůbec mě nezklamala, právě naopak. Kniha je neuvěřitelně čtivá, příběh je rovněž velice povedený, i když dosti těžký kvůli době, ve které se odehrává. Líbí se mi líčení postav, jejich pocitů, propojení s dalšími postavami a rovněž nenásilnou formou ukazuje, jak to v dané době bývalo, že kdo nebyl ve straně, vše bylo mnohem složitější. Kniha je mi o to bližší, že jsem z Karvinska. Za mě moc doporučuji!

20.08.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Opět další kniha, o které se hodně mluví. Pro mě to byla prvotina této autorky, ale už teď můžu říct, že nebude poslední. Vyhovoval mi styl psaní, děj má spád, nutilo mě to číst dál a dál. Velice zajímavý děj, překvapil mě konec, který raději nebudu moc rozpitvávat, abych něco neprozradila. Za mě opravdu vynikající kniha a těším se na pokračování. :)

28.01.2023 4 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Musím říct, že kniha mě zaujala svým přebalem, jednoduše mě k ní něco táhlo. Útlá knížečka, ale obsah velice silný. Za mě důležité přečíst i doslov, jelikož dává některé věci více do souvislostí. Opravdu zajímavá kniha, která má u mě v knihovně své místo. Není to žánr, který hýbe světem, jedná se o příběh, no spíše vyprávění, osudu muže a jeho rodiny v době, kdy v Irské republice není zrovna jednoduché žít. O osudech dívek a žen, které skončily v klášteře, za jehož dveřmi prožívaly peklo. Za sebe určitě doporučuji.

06.02.2024 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Musím říct, že mě kniha dostala! Velice silný příběh, popisy postav a jejich pohnutky v životě jsou velice dobře vykreslené. Přiznám se, že jsem na autorku Scarlett Wilkovou narazila až díky čtenářské skupině, takže pro mě je to její první kniha, kterou jsem si přečetla. Jistě však vím, že ne poslední.
I když nezvládám číst knihy z období 2. světové války, tohle bylo jiné. Ano, šlo poznat, jaká doba byla, jaké byly osudy lidí, které třeba nezapadaly do té "správné" vize. Co mě hodně zaujalo, byla hlavní hrdinka Neonila (už to jméno samo o sobě je velice nezvyklé). Na začátku jsem jí fandila, postupem času jsem názor na ni měnila, zvlášť v době komunismu. Ale kdo jsem, abych hodnotila lidi v té době, když jsem - naštěstí - nemusela řešit otázky přežití, ochrany vlastní rodiny a podobně?
Za sebe určitě doporučuji, více takových knih!

16.03.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Od této autorky jsem dosud nic nečetla, tak jsem byla zvědavá na její styl psaní. A tedy musím říct, že mě to moc bavilo! Kniha má spád, je plná napětí, rozuzlení je zajímavé. Za sebe doporučuji!

21.01.2023 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Velice zajímavá kniha. Četla se mi dobře, zajímalo mě, kdo je oním vrahem. Při čtení jsem cítila jakoby ponurou náladu, popisem míst jsem si dokázala představit dané místo. Někdy mi to přišlo už trochu přitáhnuté za vlasy, ale celkový dojem je moc dobrý. Kniha se mi líbila. Ráda si přečtu další knihu této autorky.

07.05.2023 3 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Moje první kniha této autorky, ale vím jistě, že ne poslední. Moc mě bavil styl jejího psaní, četlo se to "samo". Příběh zajímavý, byť místy možná až moc neuvěřitelný, na druhou stranu vím, jak moc dokáže výklad karet udělat s psychikou druhých. Líbilo se mi prolínání přítomnosti a minulosti, pohledy ostatních postav, někdy mě to nutilo se zamyslet, jak moc můžeme i nevědomky ubližovat druhým, zvlášť dětem, když jsou svědky hádek rodičů, co si pak nesou do budoucna. Za mě velice povedená knížka.

07.05.2023 3 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Tohle byla velice rychle přečtená kniha. Musím říct, že jsem prvně chtěla začít číst Božského Bastarda, ale nějak jsem se spletla a šáhla po posledním díle. Ale nevadí. Chtěla jsem něco na odreagování, což účel splnilo. Bavilo mě to, nutilo číst dál, erotických scén tam nebylo nějak přehnaně moc. Hlavní hrdinka Pippa i její protiklad Jensen mě bavili od začátku do konce. Jedině ten konec mi přišel takový jakoby useknutý. Ale jinak super, pokud chcete něco, u čeho vám bude dobře.

17.03.2023 3 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Musím říct, že mě kniha mile překvapila. Autorku neznám, kniha se ke mně dostala skrze knižní štafetu. Smekám před každým, kdo dokáže napsat knihu a věci do sebe zapadají. Což tady splněno bylo. :) Je pravda, že některé části už mi přišly dost přitažené za vlasy, ale tak člověk nikdy neví, co se odehrává za zavřenými dveřmi. Kniha se mi dobře četla, zvědavost mě nutila číst dál, členění na dny a konkrétní osoby, které se v knize prolínají, mi vyhovovovalo. Za sebe doporučuji, pokud chcete něco napínavého, co se čte dobře a není to jen o krvavých scénách.

03.02.2023 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Moje druhá kniha této autorky (kdysi jsem četla knihu Osm) a za sebe musím říct, že jsem z knihy v rozpacích. Styl psaní mi vyhovuje, to je v pořádku, čte se to dobře, ale zpřeházené kapitoly mi úplně neseděly. Recenze si dopředu nečtu, abych nebyla ovlivněná, takže mi chvíli trvalo, než mi došlo, že jsou ty kapitoly různě řazené. Jakmile mi to došlo, tak jsem se pak nějak začala orientovat. Ale ze začátku za mě veliké zmatení. Příběh hlavní hrdinky je smutný, cítím z ní pocit zmaru v manželství s psychopatem, zároveň vidina nové budoucnosti možná mohla být dobrým impulzem ke změně, i přesto mám z knihy pocit zklamání. Znovu knihu určitě číst nepotřebuji, jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale vracet se k ní nebudu.

17.08.2023 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Tuto autorku jsem neznala, knihu jsem dostala v rámci vánoční akce v jedné skupince. Spolu s touto knihou jsem měla v balíčku i pokračování s názvem Profesor Sympaťák. Musím říct, že kniha pro mě splnila vše, co jsem hledala - únik z reality. A to se povedlo. Kniha mě bavila, styl psaní mi sedl, mělo to spád, nutilo mě to číst dál. :) Není to přeplácané popisy sexuálních scén, kdy kolikrát nevíte, zda se smát, nebo se tlouct do hlavy, co to zase je. ;) Sexuální scéna je až ke konci, ale řekla bych, že decentně popsaná, avšak sexuální napětí v průběhu celého děje je hned několikrát. Navíc to není klasické klišé, kdy se chudá a nevýrazná holka zamiluje do neuvěřitelného boháče. Za sebe doporučuji, pokud hledáte pohodové čtení s erotickým nádechem.

22.01.2023 3 z 5