mirec88 mirec88 komentáře u knih

Padlé město Padlé město Kaare Andrews

Tak toto bol Komiks s veľkým K. Takmer dokonalý. Smutný, ponurý, depresívny príbeh odohrávajúci sa 30 rokov po tom ako náš milovaný Spidey povesil kostým na klinec. No ľúbilo sa mi to veľmi. Vidím tu porovnanie s Návratom temného rytiera, ktorý som zatiaľ nečítal, takže mi to vôbec nevadilo. Každopádne štát, ktorý je izolovaný a orwellovský mi sadol a to ako sa tu objavili a počínali zloduchovia bola sila. A to s MJ bolo tiež veľmi smutné. Klobúk dole. Prečo potom "len" 4 hviezdičky? Lebo mi nesedela kresba a občas sa mi scenár zdal príliš zjednodušujúci, až detský na taký typ príbehu. Ale s kľudným svedomím môžem tento príbeh odporučiť.

28.02.2023 4 z 5

Zlo v lidských srdcích Zlo v lidských srdcích Kevin Smith

No tak toto je poriadne dospelý Spider-man, ktorý rozhodne nepatrí deťom. Klobúk dole aj kvôli témam drogovej závislosti aj znásilneniu a všetkým aj sexuálnym narážkam a iskreniu medzi Spideym a Black Cat. Veľmi sa mi komiks páčil.

26.02.2023 5 z 5

Superman/Batman: Nepřátelé státu Superman/Batman: Nepřátelé státu Jeph Loeb

Superhrdinský komiks, ktorý je jednou veľkou akciou, pre mňa taký priemernejší, ale čo ho vyťahuje z nadpriemeru, je tá linka zo Supermanom v budúcnosti, scény v Tokiu a linka s Captainom Atomom. To bolo super. Inak na jedno prečítanie fajn, ale zrejme ako starnem, tak mi klasický superhrdinský príbeh nestačí... Čítal som aj lepšie, zvlášť od Jepha Loeba som čakal viac.

13.02.2023 4 z 5

Persepolis Persepolis Marjane Satrapi

Silný komiks. Veľmi dobre, s ľahkosťou nakreslený a napísaný komiks o ťažkom živote v Iráne. Nečakal som, že ma politický komiks tak zaujme, ale bola to sila. Je to úžasný životopis ťažko životom skúšanej ženy a každý by si ho mal prečítať a byť šťastný, že tu máme v našich dvoch štátoch slobodu. Odporúčam každému.

25.04.2022 5 z 5

Chlad Chlad Paul Tobin

Chlad... alebo skôr hlad? No závisí z akého uhla pohľadu sa na to pozriete. Tak poviem vám, že silnejší a strašidelnejší horor v komikse som nečítal (ak nerátam šialeniny od Džundžiho Itoa, ale to je manga). Fakt som sa bál čo sa stane s hrdinami, zaujímal sa aké tajomstvo skrýva Declan a ako veľmi bude hladný Jack Čipera a koľko prstov zase presekne Obrtlík. No kresba je fakt úžasná, nezameniteľná a fakt strašidelná. Ako tu už bolo spomenuté to ako vyzerajú psi je neskutočne strašidelné a fakt je to sila. Ono celá kresba je šialená (hlavne hladový svět) a fakt klobúk dole za taký šialený komiks. A tie dve písané poviedky v bonusoch boli tiež dobré. Pecka ako vyšitá. Odporúčam všetkým milovníkom hororov v komiksoch.

19.04.2022 5 z 5

Šialená hra Šialená hra Sebastian Fitzek

Ďalší skvelý Fitzek. Už ani neviem aké superlatívy mám pri jeho knihách písať, ale opäť ma zaujal od začiatku do konca. Kniha, ktorej záver vám prevráti naruby to, čo ste si mysleli a všetko ako celok dá znysel, aký sa dá čakať len od Fitzeka. A tie zvraty skoro pri každej kapitole, no proste pecka. Psychothriller ako sa patrí!

28.10.2021 5 z 5

Nezkrotný Berserkr Nezkrotný Berserkr Jeff Lemire

Vynikajúce. Nová variácia na Conana bola skvelá, vtipná aj dojemná. Prečítal som to za necelú hodinu, zato dojem to vo mne zanechalo obrovský. Comics Centrum, kde je druhý diel??

29.09.2021 5 z 5

Akira 1 Akira 1 Katsuhiro Otomo

Konečne! Toto slovo som vyslovil hneď ako som sa dozvedel, že Crew vydá Akiru. A po roku je to tu. Tak som sa potešil keď som si ho objednával a keď mi prišiel domov. Pár dní som počkal s jeho čítaním, lebo som mal na pláne niečo iné a úplne som sa ponoril do príbehu. Samozrejme, najprv som videl ako dieťa skvelý film, ktorý asi videl úplne každý ako dieťa a kto nie, okamžite to napravte. Ale táto manga je iné kafe, oveľa viac rozširujúca, vedľajšie linky sú napínavé, najmä tá s tou pilulkou ma zaujala, akčné scény nedajú vydýchnuť a tých 360 strán prečítate ľavou zadnou. Už sa teším na ďalšie diely. Len pevne verím, že nebude Crew ďalšie diely vydávať raz ročne, lebo 5 rokov na dovŕšenie príbehu sa mi nechce čakať. Snáď Japonci budú už prívetivejší a dovolia im skôr vydať pokračovania :-)

Ešte chcem pochváliť tú obrovskú námahu, ktorú vydavateľstvo vydalo a to vydanie vyzerá fakt ako v 80. rokoch. Skvelé a odporúčam každému.

12.08.2021 5 z 5

Život a smrt barbara Conana: Kniha první Život a smrt barbara Conana: Kniha první Jason Aaron

Po sérii od Dark Horse, od ktorej mám prečítaného celého Conana z Cimerie, ktorý započal moju lásku ku komiksovému Conanovi. Bol som troška na pochybách, či Conan od Marvelu bude taký dobrý ako ten pôvodný. Ale jednak preto, že chcem podporiť moje obľúbené vydavateľstvo Comics Centrum a aj preto, že nového Conana som si nemohol nechať ujsť, tak som si ho kúpil. Našťastie je to výborný komiks. Krvavý, nekompromisný, krutý, neľútostný a so skvelým fantasy svetom štýlu meč a mágia. Učarovalo mi to a som zvedavý ako sa príbeh skončí v druhej knihe.

01.04.2021 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Nedostalo ma to až tak ako by som chcel. Čistý priemer.

08.04.2020 3 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Že toto bol Fizekov debut? Tak to je teda perfektný debut. Už tu autor prišiel s jeho 3 neoddeliteľnými časťami jeho psychothrillerov a to napätie, ktoré sa dá krájať, takmer v každej kapitole nejaký zvrat, ktorý vám úplne obráti čítanie naruby a šokujúci záver. Proste všetko, čo si fanúšik thrillerov vie priať. Tlieskam!!!

27.03.2020 5 z 5

Noční rozhodnutí Noční rozhodnutí Ed Brubaker

Tak tretí a (zatiaľ) záverečný Criminal bol zo všetkých troch najsmutnejší. Áno, aj prvé dva diely sú smutné, ale tu doslova tá tragickosť a smútok priam cítiť z každej strany. Mám taký dojem, že čím je Brubaker starší, tým píše lepšie a lepšie. Tento diel mi nedá spať a opäť mám nad čím uvažovať a jednotlivé príbehy sú proste úžasné a budem sa opakovať, ale strašne smutné a depresívne. Klobúk dole, Edovi sa podarilo niečo, čo sa hocijakej knihe nepodarí a to emocionálne ma dostať. Osobne beriem trojku za najlepšiu zo všetkých troch. Hoci prvé dva diely sú na 5 hviezdičiek, tomuto by som dal až 6. Odporúčam všetkými desiatimi.

01.05.2024 5 z 5

Poslední z nevinných Poslední z nevinných Ed Brubaker

Druhý diel noirového komiksového diela Criminal, ktorý je rovnako skvelý ako prvý diel a opäť prináša ďalšie príhody našich obľúbených antihrdinov, ktorí sa schádzajú a prepletajú v Podzemí, čo je zločinecký bar. Ed proste vie ako navodiť tú správnu drsnú atmosféru a priniesť príbehy, ktoré sa vám zaryjú pod kožu a prinútia vás uvažovať aj o sebe samom a o živote naokolo a aspoň mne to dalo to, že som uvažoval ako byť lepším človekom a ako by som ja reagoval v podobných situáciách. Určite budete aj vy takto uvažovať, keď sa vám komiks dostane hlbšie pod kožu. A ja sa zajtra vo voľný deň pustím do tretieho a posledného dielu Criminal, čo bude moja premiéra, keďže prvé dva diely som čítal už pred pár rokmi. Určite tento komiks odporučím.

01.05.2024 5 z 5

Grandville 2: Mon Amour Grandville 2: Mon Amour Bryan Talbot

Výborná detektívna zápletka o fakt hnusnom vrahovi bola zaujímavá a komiks bol fakt super. K tomu steampunk ako hrom a skvelá atmosféra pripomínajúca Sherlocka Holmesa. Môžem kľudne odporučiť aj tento diel a s radosťou sa vrhám na tretí.

22.03.2024 5 z 5

Núdzový východ Núdzový východ Richard Yates

Vynikajúca dráma. Je to vybočenie z bežného čitateľského rámca, ktorý bežne čítam (čiže krimi, thrillery, sci-fi, horory, komiksy, fantasy) a bolo to fakt dobré vybočenie a stálo za to. Drámy ako filmy mám veľmi rád a vidím, že aj ako knihy ma budú baviť. Tento fakt výnimočný príbeh na mňa doľahol tiesnivou atmosférou a koniec ma rozcítil, až som mal na krajíčku. Ale tak dalo sa čakať, že inak sa to skončiť nemohlo. Postavy inak boli výborne vykreslené bolo tam vidno aj povrchnosť určitých skupín spoločnosti, ktoré sa zvrchu pozerajú napríklad aj na Franka a April Wheelorovcov. V podstate to riešenie, ktoré v tejto knihe bolo načrtnuté by bolo veľmi krásne, keby... Ale nechcem spoilerovať. Prečítajte si to sami. Každopádne knihu odporúčam.

Teším sa veľmi aj na film, ktorý si zajtra po práci pozriem aj s manželkou, keďže má rada Leonarda DiCapria a Kate Winslet od čias Titanicu.

07.03.2024 5 z 5

BRSRKR: Kniha třetí BRSRKR: Kniha třetí Matt Kindt

Solídne zakončenie príbehu prečítané vo vlaku z Pribeníku do Košíc. Stálo to za to čítať tento príbeh, hoci prvému dielu som dal kvôli prílišnému násiliu 2*. Tu som rozmýšľal nad 5. hviezdičkou, zistil som, že príbeh bol predsa len postavený nad násilie, ale celkovo to bola fajn nenáročná jednohubka, ale od záveru som čakal viac. Myslel som, že to skončí inak ako to skončilo, aj by to bolo keby to tak bolo lepšie podľa mňa, preto 5. hviezdičku nemôžem udeliť. Ale inak som spokojný. A za necelé 3 hodiny všetky 3 diely prečítate, takže je to fajn kratochvíľa. Ešte som sa nevyjadroval ani v jednom z komentárov ku kresbe, tak celkovo bola super prehľadná B. často vyzeral ako Keanu Reeves a častokrát hlavne vtedy, keď bol akoby "znovuzrodený" vyzeral ako holohlavý Neo z Matrixu, čo sa mi tiež páčilo.

30.01.2024 4 z 5

Poklad kešatský Poklad kešatský Gerry Duggan

Nekompromisný, tvrdý, drsný Conan, ktorý sa na nič nehrá a prináša presne tú vlnu testosterónu, ktorú mám rád. Je to proste super a každý, kto má rád Conana si v tomto komikse príde na svoje. Jednoznačne pecka ako hrom a čarodejník Koga-Tun je veľmi dobrý záporák využívajúci čiernu mágiu a Conan tu zvyčajne uvažuje a koná bez zbytočných rečí a príbeh je svieži, akčný a správne brutálny. Odporúčam ho.

17.01.2024 5 z 5

The Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface The Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface Masamune Shirow (p)

No. Ja som touto mangou uchvátený a hoci som nečítal (zatiaľ) prvý diel, tak mi to prišlo ako výnimočný príbeh, ktorý dal základ Matrixu a úplne ma dostal. Zvyčajne, keď je veľa erotiky v komikse, tak hodnotenie uberám, ale tu mi to prekvapivo vôbec nevadilo, hoci pohľad každú chvíľu na nohavičky hlavnej hrdinky mi prišiel až smiešny. Ale odhliadnuc od toho som si užil výborný kyberpunkový príbeh a s kľudným svedomím ho môžem odporučiť dospelým čitateľom. Určite ho nedávajte deťom! Tej nahoty je tu fakt dosť. A čo sa týka filozofie príbehu, tak ja mám rád také zápletky a k japonskému príbehu mi to veľmi sedí. Klobúk dole pred touto mangou.

15.01.2024 5 z 5

Encyklopedie komiksu v Československu 1945–1989 [1] Encyklopedie komiksu v Československu 1945–1989 [1] Josef Ládek

Tak toto som potreboval prečítať. Krásna publikácia s komiksami, ktoré som ako dieťa v ábecéčku doslova hltal a pri komikse Galaxia som mal z tých pavúkov aj nepríjemné sny. Dozvedel som sa kadečo aj o komiksoch, ktoré som vôbec nepoznal a boli mnohé fakt zaujímavé. Dúfam, že tak ako nakladateľstvo XYZ vydalo Zlatú knihu komiksů Václava Šorela, 2x Vlastislava Tomana a Neprakty a Švandrlíka vydá aj tú od pani Heleny Kholovej. Ten prešľap týkajúci sa finálnej úpravy, kde fakt sú chyby v texte, sa dá prepáčiť. Určite odporúčam všetkým milovníkom komiksu, či už tým, čo sa narodili pred rokom 1989, tak aj tým, čo neskôr.

10.12.2023 5 z 5

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

Veľmi dobrý komiks, ktorý nie je taký násilný ako séria s Jamesom Bondom Vargr, Fantom, Hammerhead. Neskutočne napínavý kartový súboj aký som ešte nevidel, nečítal. Bol tak dobre napísaný a vykreslený, že tam budete normálne cítiť napätie. A to záverečné rozuzlenie, klobúk dole. Páčila sa mi aj špecifická kresba, ktorá asi nesadne každému, ale mne veľmi. S kľudným svedomím tohto Bonda odporučím každému.

06.11.2023 5 z 5