mirec88 mirec88 komentáře u knih

Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti David Lagercrantz

Ale áno, dalo sa to. Som rád, že osudy Lisbeth a Mikaela pokračujú a hoci to už nie je Stieg Larssen, ale aj Lagercrantz je dobrý. Nie nastopercent, ale sú to lepšie 4 hviezdičky.

26.06.2020 4 z 5

Cloak a Dagger Cloak a Dagger Bill Mantlo

Tak toto bol výnimočný komiks. Tú bezútešnosť, strach, smútok, beznádej, temnotu a neistotu som prežíval spolu s hrdinami. Toto sa odlišuje od bežného superhrdinského komiksu a pripomenulo mi to skôr komiksy, ktoré vydáva Comics Centrum. Bravo. Viac takých v NHM!

10.06.2020 5 z 5

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

Skvelý začiatok DCKK a skvelý Batman. Ten príbeh je proste od začiatku do konca jednou veľkou jazdou. A druhý diel si drží látku tohto nadštandardného komiksu.

03.06.2020 5 z 5

Conan: Zrozen na bitevním poli Conan: Zrozen na bitevním poli Kurt Busiek

Conan ma proste nesklame. Kurt Busiek vie ako na to a už Conanove detstvo ako bol zrodený na bitevnom poli bol dychberúci. Veľmi som rád, že tieto komiksy vychádzajú.

01.06.2020 5 z 5

Darček Darček Sebastian Fitzek

Pre mňa ďalší skvelý Fitzek, hoci prvá časť bola ako tu viacerí písali, poslabší, ale potom sa to rozbehlo a bol to parádny psychothriller ako sa patrí.

27.03.2020 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Jedna z mála kníh, ktoré som nedočítal... Nuda.

11.03.2020 1 z 5

Kat Kat Roman Horňák

Neskutočne drsné, brutálne a podľa skutočných udalostí. Skvelo zobrazené vyšetrovacie taktiky. Vidno, že Roman Horňák je super a vyzná sa.

11.03.2020 5 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Skvelé akčné zakončenie série. Koniec, ktorý som nečakal ma úplne dostal a do konca nebolo jasné, kto na ktorú stranu hrá a ako to je naozaj. Úžasný konšpiračný thriller a dôstojné zakončenie série.

10.03.2020 5 z 5

Úvod do teórie chaosu Úvod do teórie chaosu Jana Plauchová

Skvelé sci-fi o paralelných svetoch, ktoré ma dostalo. Neskutočne obsiahle vedecké termíny, v ktorých ako vidno sa autorka vyzná mi priniesli aj informačnú hodnotu. Skvelý príbeh, ktorý vás donúti uvažovať o niečom inom ako bežne. Odporúčam aj seriál Fringe.

08.03.2020 5 z 5

Potápěč Potápěč Jeff Lemire

Potápěč je ďalšia zo skvelých ľudských príbehov Jeffa Lemirea, od ktorého som zatiaľ slabý príbeh nečítal. Je to riadna emocionálna a mysteriózna pecka, ktorá vás dostane. Fakt dobré, mal som na krajíčku a záver bol krásny. Jednoznačne odporúčam.

16.06.2024 5 z 5

Kto sa bojí, nech nejde do lesa Kto sa bojí, nech nejde do lesa M. J. Arlidge

Ďalšia skvelá arlidgeovka. Helen Graceová sa dostáva po minulej knihe do úplne iného levelu, celá kniha je napínavá, vraždy sú poriadne krvavé a odporne spáchané a naviac bolo smutné, čo urobil vrah aj tým poníkom. Inak vraha som neodhadol, mal som taký istý názor ako Emilia, ale o to viac ma prekvapil skutočný vrah. Výborná kniha. Arlidge je proste super.

16.09.2021 5 z 5

Děti bohů Děti bohů James Robinson

Úžasné. Nečakal som od tohto komiksu nič a to čo som dostal mi vyrazilo dych. Celý komiks bol bravúrne napísaný so skvelými postavami a úžasným príbehom, ktorý ma veľmi zaujal. A dôjde v tomto komikse aj na smrti. A tak to vyzerá, že trvalé. Keď sú aj ostatné časti Rebirthu s WW také skvelé, tak ich určite chcem. K tomuto komiksu som sa totiž dostal len náhodou. A stálo to za to.

08.08.2021 5 z 5

Lov na Pabla Escobara Lov na Pabla Escobara Steve Murphy

Bohužiaľ, knihu som musel vrátiť do knižnice pred jej dočítaním... Som na strane 108 a určite si ju znovu požičiam, je to pecka zatiaľ, hoci ešte priamo o Pablovi Escobarovi zatiaľ nebola reč, ale životný príbeh oboch agentov DEA nie je o nič menej zaujímavý. Po dočítaní doplním komentár a dám hodnotenie.

30.05.2021 4 z 5

Plameň túžby Plameň túžby Erik Axl Sund

Celkom zaujímavé pokračovanie, len priemerné. Som zvedavý na tretiu časť.

08.11.2020 3 z 5

Odvaha Odvaha Brian Azzarello

Pokračovanie je rovnako skvelé ako prvý diel na plný počet hviezdičiek. Úžasný dej, ktorý sa odohráva aj v pekle a pekne je to tam vyobrazené. Záver je síce podobný ako v prvom dieli, ale čo už.

02.10.2020 5 z 5

Tri minúty Tri minúty Anders Roslund

Aj tento diel sa mi veľmi páčil, hoci kvalít prvého dielu nedosahuje. Ale kniha bola nadpriemerná, napínavá a akčná. Som zvedavý na tretí diel.

18.09.2020 4 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Jeph Loeb

Komiks, kde odhalenie sviatočného vraha vás prekvapí tak ako celý perfektný príbeh. Skvelá poctivá noirová kriminálka, kde sa po smrť nechodí ďaleko. Najlepší Batman akého som kedy čítal.

15.06.2020 5 z 5

Bratři ve zbrani Bratři ve zbrani Bill Willingham

Tento komiks obsahuje dva príbehy, jeden starší a jeden novší. A oba sú v niečom výnimočné a kvalitné. Ten novší bol veľmi zábavný a správne odtrhnutý z reťaze, kde sa ľudská DNA mieša s asgardskou a je tam jeden nepríjemný starý vlk. Proste skvelé. A ten starší bol tiež super, skvelý príbeh o capoch a o tom ako sa s tými capmi naši hrdinovia popasovali. Veľmi sa mi páčil. Ozaj, najvtipnejší mi príde Volstagg.

07.06.2020 5 z 5

Batman a syn Batman a syn Grant Morrison

No dalo sa to prežiť, hoci Batman má oveľa lepšie komiksy, ale ako jednohubka fajn. Ale mám s tým zásadný problém a to, že to je useknutý príbeh, ktorý sa ani poriadne nezačal a čo bude ďalej sa asi nedozviem nikdy. Retro potešilo.

03.06.2020 3 z 5

Batman: Ticho: Kniha druhá Batman: Ticho: Kniha druhá Jeph Loeb

Ako som písal pri prvom dieli, tak vysoko nastavenú latku si Ticho udržalo aj tu pri druhom dieli a to zakončenie príbehu je famózne. Tlieskam!!!

03.06.2020 5 z 5