minimonisek minimonisek komentáře u knih

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Skvělá kniha s překvapivým závěrem. Autorka barvitě vykresluje vztahy mezi lidmi, což knize dodává šmrnc. Rozhodně si tuto knihu ještě přečtu. Bavila mě.

20.07.2015 4 z 5

Městské legendy se mi líbily. Některé jsem slyšela poprvé, což mě překvapilo. Jiné pro mě naopak byly známé. Sbírka je zajímavá.

14.07.2015 3 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Skvělá hororová kniha, místy jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Líbí se mi i kresby doplňující jednotlivé kapitoly. Rozhodně si ji ještě někdy přečtu.

04.04.2015 5 z 5

Kletba egyptské mumie Kletba egyptské mumie Robert Lawrence Stine

Velmi napínavá kniha pro mladší čtenáře, kteří se chtějí bát. Jako malá jsem ji hltala.

31.12.2014 3 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Knížka se mi dějově moc líbila, zasazení příběhu je neobvyklé. Autor měl vynikající nápad. Rozhodně si přečtu pokračování.

21.10.2014 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Kniha měla zajímavý námět, akorát konec mohl být trochu lépe propracovaný. Jinak byl děj zajímavý a dobře jsem se do něj začetla, rozhodně si Erebos přečtu zase někdy znovu.

26.08.2014 4 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Julie Garwood

Kniha se mi líbila, vůbec jsem netušila, kdo je pachatel a navíc je pozitivně ukončena. Určitě si ji ještě někdy přečtu.

20.07.2014 3 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Od této knihy jsem čekala mnohem víc. Některé povídky byly zbytečně dlouhé a nudila jsem se. Sice zde byly i výjimky jako třeba Černý telefon, Abrahamovi synové a Uslyšet zpívat cvrčka, ale na tak obsáhlou knihu je toho dost málo. Nejhorší mi příjde titulní povídka Bobby Conroy vstává z mrtvých, ta je úplně o ničem.

26.02.2014 2 z 5

Ďáblice Ďáblice Andrew Hall

Příběh mi příjde trochu zmatený, někdy jsem nevěděla, co se skutečně děje a co si hrdinka představuje. Na můj vkus je tu i příliš hodně obětí.

09.04.2012 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Krásná kniha, velmi smutný příběh, který Vás chytne za srdce. Zamilovala jsem si film, a teď po přečtení i tuhle knihu. :)

26.03.2012 5 z 5

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

Docela mě zmátla druhá část, říkala jsem si, co jsem to zase vzala do ruky za knihu. Nicméně za přečtení určitě stojí. Postupem času se objevuje pravda o tom, kdo je vlastně několikanásobný vrah. Na knize mě trochu zklamal závěr. Ale naopak oceňuji, že námět knihy je něco nového, o čem jsem ještě nečetla. Takže za přečtení doporučuji.

12.04.2024 3 z 5

Širá, masožravá obloha a další nestvůrné geografie Širá, masožravá obloha a další nestvůrné geografie John Langan

Tenhle spisovatel asi nebude můj oblíbený, první příběh byl ještě dobrý, druhý byl rozvláčnější, ale stále dával smysl. Třetí bylo utrpení číst, skákání z jedné věci na druhou a strašně dlouhé a čtvrtý jsem přečetla asi do půlky. Knihu odkladám, přijde mi jako ztráta času. Mám ráda jiné napětí a u knihy se chci bavit a aby mi něco přinesla, tady to bohužel necítím.

24.12.2023 1 z 5

Děsivé přízraky Děsivé přízraky Laurent Botti

Ani já nejsem z knihy moc nadšená. Četla jsem ji poměrně dlouho a nemohla se jí nějak prokousat. Vadilo mi i větší množství postav, kde jsem se místy ztrácela. K příběhu se už nevrátím.

19.01.2022 2 z 5

Zítra zabiju Cramerovou Zítra zabiju Cramerovou Wendy Darlenová (p)

Docela povedený díl ze skvělé série.

06.11.2019 4 z 5

Krvavá finta Krvavá finta Robert Lawrence Stine

Další skvělá kniha ze série Stopy hrůzy. Příběh se týkal vydírání a kam až je člověk ochotný zajít, aby nezklamal své blízké. Kdyby se hlavní hrdinka poradila a svěřila otci dříve, mohlo to dopadnout úplně jinak...

29.10.2019 3 z 5

Prokletá kaple Prokletá kaple Robin Stejskal

Začátek velmi vydařený, ale ke konci jsem se trochu ztrácela v postavách. Nicméně dočteno a těším se na další autorovu knihu.

29.10.2019 3 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

Příběh se mi líbil. Kniha se mi četla dobře a poměrně rychle. Do noty mi padla i námětem s různými schopnostmi.

04.07.2019 4 z 5

Čtvrtý jezdec Apokalypsy Čtvrtý jezdec Apokalypsy Hana Parkánová-Whitton

V celku pohodová detektivka, ale scházelo mi tam napětí. Mám ráda trochu propracovanější knihy.

01.02.2019 3 z 5

23 hodin 23 hodin David Wellington

Kniha nebyla špatná, ale už se mi to přišlo takové natahované. Možná kdyby autor skončil třetím dílem, udělal by lépe. Trochu mě tam překvapil seznam písní či básní ke konci. Trochu mi chyběla postava Arkeleyho.

25.07.2018 3 z 5

Nechci tě ztratit Nechci tě ztratit Zlata Nesnídalová

(SPOILER) Autorka si vybrala netradiční téma. Co mě na knize vadilo bylo nepochopitelné chování většiny postav (křik, hádky, napadání, omluvy). Při popisu jsem stále nacházela přídavná jména krásný, křehký a něžný. A rozhovor v němčině byl asi přeložený přes Google. Knihu jsem dočetla, ale znovu se k ní nevrátím.

31.05.2018 2 z 5