minimonisek minimonisek komentáře u knih

Zlý měsíc Zlý měsíc Robert Lawrence Stine

Řekla bych, že je tato kniha jednou ze slabších prací R. L. Stina. V podstatě nevíte proč se dané osoby ve vlkodlaky mění, kdo koho zabil, proč když je zničena hlavní postava zla se rozpadnou jen některé a zybtek je šťastně zachráněn. Kniha mohla být určitě lépe propracovaná.

09.04.2016 2 z 5

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

Skvělá knížka příběhů s hororovou tématikou. Všechny příběhy byly zajímavé. Moc se mi líbily.

03.11.2015 4 z 5

Výborná knížka, hrozně mě vtáhla do děje. Přečetla jsem ji během pár hodin. Hrozně jsem té holčičce fandila, aby vše dobře dopadlo a až do poslední chvíle jsem nevěděla, jak kniha skončí - jestli dobře či špatně. Rozhodně po ní v budoucnu ráda znovu sáhnu.

21.10.2014 5 z 5

Když dvanáctá hodina odbila Když dvanáctá hodina odbila Vladimír Pospíchal

Hororová kniha, která mě po dlouhé době opět něčím překvapila. Takhle mají horory vypadat. Příběhy byly nápadité, člověk se od nich nemohl odtrhnout a navíc mě zaujala i strašidelná obálka knihy.

04.03.2014 5 z 5

Z upířích archivů I. Z upířích archivů I. Otto Penzler

Kniha je tvořena obsáhlou sbírkou příběhů o upírech, od jejich počátků až po současnost. Narazíte tu i na takové příběhy, které jste zaručeně nečetli. Pokud máte tuto tématiku rádi, vřele doporučuji.

10.01.2011 4 z 5

Zavináče a piškoty 2. Zavináče a piškoty 2. Lucie Gramelová

Dnes se mi dostala do rukou zajímavá knížka Zavináče a piškoty 2. autorek Lucie Gramelové a Moniky Maltasové a velmi pozitivně mě překvapila. Kniha je malého formátu velikosti diáře, takže se vejde do kabelky nebo taštičky a nezabere moc místa. Je doplněná velkým množstvím obrázků, což text hodně oživuje a pokud v knize něco hledáte, tak se podle nich můžete rychle orientovat. Text je psaný živou formou a rozhodně jsem se u knihy nenudila. Připomíná mi dobu, kdy jsem byla malá a strašně ráda bádala v knihách nad různými objevy. Tady se z textu poučíte, zasmějete se u něj a zjistíte, co ostatní země používají za slangové výrazy a v čem se od nás liší. Dozvíte se například kolik v Itálii existuje větrů, v severní Evropě druhů sněhu, která národnost navštěvuje pohřby kvůli občerstvení, k čemu Němci používají Blechlawine. Zajímavé jsou i perličky o alkoholu a opilcích, jak se řekne, když máte o kolečko navíc, jak pojmenujete hodně dotěrného muže ve Španělsku nebo která sladkost se nazývá stařenčiny vlasy a kde ji koupíte… Kniha je opravdu skvělá a nezklamala. Doporučuji jak polyglotům, lektorům cizích jazyků ale i těm, co se chtějí jen zasmát a oddechnout si třeba v kanceláři, ve vlaku nebo u vody.

18.07.2022 5 z 5

Les Les Jan Hlubek

Další skvělý počin od pana Hlubka, při kterém se rozhodně nebudete nudit. Od Rosie věnované spíše mladším čtenářům nyní zabrousíme přímo do hororového lesa, kde nechybí napětí a ani strach. Knihu jsem přečetla během pár dní. Trochu jsem kvůli obálce váhala, co od ní očekávat. Ale pokud máte rádi horory, tak rozhodně doporučuji. Jednu hvězdičku strhávám za poslední část v autě.

08.04.2022 4 z 5

Maják na Útesu lastur Maják na Útesu lastur * antologie

První povídka s majákem byla skvělá duchařina. Druhá povídka už trochu horší, trvalo mi než jsem se začetla. V knize navíc u druhé povídky je jedna strana napůl nedotištěná. U takhle úzké knihy docela problém a ubírá to na porozumění příběhu.

23.09.2021 3 z 5

Dokud nás smrt nerozdělí Dokud nás smrt nerozdělí * antologie

Zajímavá sbírka hororových povídek. Pouze dvě z celé knihy se mi zdály slabší. Kniha je doplněna povedenými ilustracemi. Poutavá je i obálka knihy. Doporučuji těm co milují tajemno.

26.12.2020 4 z 5

Vánoční bestiář Vánoční bestiář John Kenn Mortensen

Skvělá kniha s nadpřirozenými bytostmi, které se objevují v severní Evropě, Itálii, Rusku nebo v německy hovořících zemích v čase Vánoc. Na každý prosincový den připadá jedna bytost - popis, výskyt a jak se jí ubránit. Navíc ty kresby jsou fakt ohromné, bez nich by to nebylo ono.

27.12.2019 5 z 5

Děti Halloweenu Děti Halloweenu Brian James Freeman

Knihu hodnotím jako průměr, ničím mě nepřekvapila. Ale úplně špatná taky nebyla. Taková halloweenská oddechovka. ????

06.11.2019 3 z 5

Deset mrtvých komiků Deset mrtvých komiků Fred Van Lente

Agatha je Agatha. Myslím, že my nejsme moc zvyklí na vystupování komiků, proto některé pasáže působí dost zvláštně. Některé myšlení dost nelogické - najdete mrtvolu a pak si jdete zaskákat do skákacího hradu. Vraha jsem neodhadla a motiv vraždění? No jako fakt? Ale velkým plusem je krásný přebal.

29.10.2019 2 z 5

Nepřátelé kůže Nepřátelé kůže Sandy Skotnicki

Kniha se hodí spíše pro američany. Hodně produktů se u nás nedá sehnat, navíc se složení hodně mění. Takže autorka aktualizuje seznam na webových stránkách. Hlavní doporučení autorky je - moc se nemýt, nepoužívat sprchové gely a hodně parfémované produkty, protože ničí kožní přirozenou bariéru. Dále pak chápání přírodní kosmetiky a propagace kosmetických produktů na trhu. Zajímavý byl pohled do tržeb kosmetických firem.

28.09.2019 3 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

První přečtená kniha od této autorky a rozhodně nejsem zklamaná. Příběh má spád a překvapivý závěr. Detektivové mi přišli sympatičtí. Navíc člověk dostal poučení k tomu jak probíhala mumifikace. Rozhodně si přečtu i další knihy autorky.

10.07.2019 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Ze začátku mě kniha nijak nenadchla, ale postupem času byla napínavější a napínavější. Hlavní hrdina je trochu zvláštní týpek, nakonec mu výjde i vloupání a zásah bez posil. Dost mě překvapila postava Evy. (to jsem opravdu nečekala). Kniha se četla dobře, rozhodně se k ní ještě někdy vrátím.

16.03.2019 4 z 5

32 špičáků - Konečné zúčtování 32 špičáků - Konečné zúčtování David Wellington

Líbily se mi pasáže s Malvernovou - jak a proč se stala upírem. Postava Laury tady naopak trochu zaniká. Díl je o trochu lepší než předchozí.

25.07.2018 3 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Přítelkyně smrti pro mě byla kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Sice jsem odhadla, kdo bude poslední v seznamu Blumové, ale to na knize nic z její napínavosti neubralo. Rozhodně jdu do dalšího dílu.

16.07.2018 4 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Mě naopak kniha přišla docela zajímavá, hlavně ten konec jsem nečekala. Trochu mi tam nesedl ten blog - přišlo mi, že se autor zbytečně opakuje, ale jinak dobré a napětí tam je taky.

15.05.2017 4 z 5

Rakev do domu Rakev do domu Miloslav Švandrlík

Skvělá sbírka hororových povídek ve které nechybí ani nejznámější povídka Guláš. Sehnala jsem ji v antikvariátu a rozhodně nelituji.

07.11.2016 3 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Skvělá kniha hororových povídek, všechny povídky byly skvělé. Nejvíc se mi líbily Pitevní sál čtyři, Pán v černém obleku, Silniční virus míří na sever a Jízda na střele. Rozhodně doporučuji všem, kdo mají rádi tajemné příběhy.

27.05.2016 4 z 5