Nepřátelé kůže

V překvapivé a pozoruhodně praktické knize autorka odhaluje škodlivé účinky moderních návyků péče o pleť a podrobně radí, jak si uchovat bezproblémovou pokožku. Ženy, muži a děti mají dnes více kožních problémů než kdy předtím. Počet lidí nepříznivě reagujících na kosmetiku je alarmující. Proč? Dermatoložka Sandy Skotnicki klíčovou příčinu vidí v současném životním stylu: návyky, které nám vnutili výrobci kosmetiky a jejich reklamy, všechny ty zázračné čisticí prostředky, pleťová mléka, tonika, krémy a balzámy mohou skutečně poškodit největší orgán těla. Autorka tvrdí, že pro normální pokožku je nejlepší přirozený stav - ten, který se vyhýbá narušení ochranné bariéry pokožky. Publikace přináší praktický návod, jak vše napravit pomocí třístupňové dietní eliminace kůže, a další rady týkající se péče o pokožku dospělých, kojenců a malých dětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404132/big_nepratele-kuze-749-404132.jpg 45
Literatura naučná, Zdraví, Zdravotnictví

Vydáno: , Esence

Beyond Soap: The Real Truth about What You Are Doing to Your Skin and How to Fix It for a Beautiful, Healthy Glow, 2018

Kniha Nepřátelé kůže

minimonisek
28.09.2019

Kniha se hodí spíše pro američany. Hodně produktů se u nás nedá sehnat, navíc se složení hodně mění. Takže autorka aktualizuje seznam na webových stránkách. Hlavní doporučení autorky je - moc se nemýt, nepoužívat sprchové gely a hodně parfémované produkty, protože ničí kožní přirozenou bariéru. Dále pak chápání přírodní kosmetiky a propagace kosmetických produktů na trhu. Zajímavý byl pohled do tržeb kosmetických firem.