Když dvanáctá hodina odbila

Když dvanáctá hodina odbila https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179561/kdyz-dvanacta-hodina-odbila-179561.jpg 4 20 8

Prózy tohoto povídkového souboru obsahují prvky hororu, který v české literatuře stále patří spíše k vzácně se vyskytujícím žánrům. S ním všechny povídky spojuje snaha vyvolat ve čtenáři emocionální reakce, hlavně strach z neznámého, i když způsob, jakým toho autor dosahuje, je odlišný. Zároveň je v jednotlivých příbězích zastoupen aspoň náznak toho, čemu se říká loophole – tedy uzoučká štěrbina umožňující racionální vysvětlení. I díky ní chce autor přesvědčit čtenáře o tom, že dobrý horor nedělají potoky krve a brutalita a že tento žánr nemusí být v žádném případě zatracován jako škvár.... celý text

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Bor

evickakyticka
02.10.2020 4 z 5

Musím uznat, že autor velmi mile překvapil. Po první povídce jsem si sice říkala, že to trochu přehnal, ale mělo to atmosféru a bylo to dobře napsané. Někdy byla rozuzlení trochu předvídatelná, ale nakonec to bylo moc dobré čtení. Skvěle!!!

Nazli
20.01.2019 4 z 5

Dobře se to četlo a mohu s čistým svědomím říci, že jsem si trošku rozšířila seznam hororových povídek, na které jen tak nezapomenu.

PeM
17.08.2017 4 z 5

Knížka se dobře četla a jak už bylo řečeno - něco slabší, ale vesměs velmi dobré. V hlavě mi zůstala povídka Hlad a Za zrcadlem - konec jsem si přála jiný, ale vzhledem k tématu je vlastně správný.........

Záhadný
08.09.2016 3 z 5

Celkem povedené horůrky, pár slabších kousků se tu najde, ale vesměs se jedná o dobré čtení. Autor má dobré vyjadřovací schopnosti a slovní obraty, jen občas ta atmosféra nebyla tak správně hororová.

Tea11
13.06.2016 5 z 5

Úžasné! Vážně se mi to líbí. Doporučuji

mrliš
12.06.2016 4 z 5

Až na některé slabší povídky se jedná o skvělé čtení. Tím slabší nemyslím, že by nebyly poutavě napsané, ale že nebyly dějově moc povedené a nenavodili tu správnou hororovou atmosféru. Řekl bych že je to tak půl na půl. Některé povídky ve mě vyvolali opravdu příjemné mrazení :) Nejvíce se mi líbala povídka "Hlad". Ta pro mě korunuje celou knihu.

honza8366
11.02.2015

Velmi chytlavé horory, i když konec se občas dá po chvilce čtení vytušit. Jazykový styl autora pěkně vtahuje do děje a podporuje imaginaci.

minimonisek
04.03.2014 5 z 5

Hororová kniha, která mě po dlouhé době opět něčím překvapila. Takhle mají horory vypadat. Příběhy byly nápadité, člověk se od nich nemohl odtrhnout a navíc mě zaujala i strašidelná obálka knihy.

Část díla

všech 11 částí díla

2013  81%Když dvanáctá hodina odbila
2010  73%Inverze
2011  65%Společenstvo vlků

Kniha Když dvanáctá hodina odbila je v