mina_harker mina_harker komentáře u knih

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Povedená, příjemná knížka. Moc se mi líbila. Skoro na čtyři hvězdičky.

22.04.2024 3 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Knížka se mi líbila, příjemná, pohodová romantika s kapkou vtipu. Pro mě velice sympatický hlavní hrdina.

30.03.2024 3 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

(SPOILER) Erotická oddechovka po většinu knihy - ovšem závěr zahraje na vážnou notu a já jsem si opravdu pobrečela.

10.02.2024 3 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Nejdřív jsem myslela, že si knížku nepůjčím, protože na mě byla moc násilná. Pak jsem to nějak překousla. Hlavní hrdina tedy nebyl žádný princ z pohádky, ale přečíst se to dalo.

08.02.2024 3 z 5

Šest rudých jeřábů Šest rudých jeřábů Elizabeth Lim

Knížka byla moc fajn, kdo je velký milovník fantasy, může si přidat hvězdičku navíc. Jen mi nesedla inspirace pohádkou Sedmero krkavců - škoda, že si autorka nevymyslela zcela originální příběh.

17.01.2024 3 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Pokud nečekáte vysokou literaturu, tak je to v pohodě.

10.01.2024 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Nejlepší díl trilogie.

06.01.2024 4 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Julia Quinn

Kniha mě hrozně nudila, nutila jsem se k dočtení. Některé epilogy byly lepší, ale celkově nic moc.

16.12.2023 2 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Příjemné počtení pro romantické duše.

21.11.2023 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Mnohem lepší než Kosti v srdci nebo 9. listopad. Přesto má autorka ještě o level lepší knihy, např. Na obtíž, Námi to končí, To nejlepší v nás, Život jedna báseň nebo Bez naděje.

03.11.2023 3 z 5

Štěstí voní jako chleba Štěstí voní jako chleba Pauline Mai

Pohodová knížka o přátelství, odpuštění a nových začátcích s romantickou linkou.

20.10.2023 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Knihu jsem poprvé četla v roce 2002 a tehdy jsem byla patrně nadšená. Milovala jsem i filmy. Dnes pro mě obojí nemá už to kouzlo. Příběh je dobrý, ale kniha se příliš vleče (v první polovině). Nejlepší z celé knihy byly patrně pasáže v Morii - to mi až běhal mráz po zádech. "Už jdou." Dějová linka s Tomem Bombadilem by tam být vůbec nemusela. Celkově hodnotím na pomezí tří a čtyř hvězdiček.

18.10.2023 3 z 5

Skandální podvod Skandální podvod Lynn Messina

Knížka se mi líbila, ale něco tomu chybělo. Nějaká větší jiskra mezi hlavními hrdiny, větší akce, napínavější děj.

13.10.2023 3 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Kdyby Carterovi pořád netrčela jistá část těla, kniha by se bez toho jistě obešla :-) Jinak knížka neurazí, ani nějak zvlášť nenadchne.

10.10.2023 3 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Milý příběh, který pohladí po duši.

01.10.2023 3 z 5

Literární odpad. Hlavní hrdina není roztomilý, je to prostě blbec, který přemýšlí jinou věcí než mozkem a chová se neustále jako dítě. Díky němu příběh nemůže mít žádnou hloubku, a taky ji nemá. Pro fanoušky sexuálních scén asi v pohodě, pro ty, kteří chtějí od příběhu trošku víc - ruce pryč. A to ráda čtu červenou knihovnu.

23.09.2023 odpad!

Když tě zachrání Skot Když tě zachrání Skot Hannah Howell

(SPOILER) Příběh mě spíš nudil, romantická linka by mohla být lepší a místy to bylo až nechtěně vtipné (dědeček hrdinky musel být přítomen u porodu jejího dítěte - nemohla jsem uvěřit tomu, co čtu). Logiku v tom nehledejte skutečně žádnou :-)

15.09.2023 2 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

První setkání s autorkou. Není to nějaká vysoká literatura, ale přečíst to jde. Hrdinové byli docela sympatičtí, líbilo se mi, že se tam řešila i nějaká traumata z minulosti, strach z budoucnosti (nemocná maminka) a těžké rozhodování mezi dvěma láskami. Jen té erotiky mohlo být méně.

08.09.2023 3 z 5

S láskou Luisa S láskou Luisa Barbara Metzger

(SPOILER) Knížka mě spíš nudila. Občas tam byly vtipné momenty, ale spisovatelčin styl by potřeboval vypilovat. Závěr dost přehnaný - hlavní hrdina se dosud úplně nevyrovnal s odchodem manželky, tvdil, že už se ženit rozhodně nebude a po asi tak dvou měsících od seznámení požádal hlavní hrdinku o ruku (a to spolu ani ty dva měsíce nechodili).

06.09.2023 2 z 5

Sen pana Darcyho Sen pana Darcyho Elizabeth Aston

(SPOILER) Čtení této knížky jsem protrpěla. Byla to tak bezbřehá nuda, že jsem myslela, že ji nedočtu. A to přesto, že mám ráda Pýchu a předsudek a nevadí mi, když si z ní jiný autor vezme inspiraci, čtu historické romance, nevadí mi předvídatelný děj... Přemýšlím, co byl problém této knihy - asi bych řekla, že předlidněnost postavami (když čtenář nezná předchozí díly, tak je problém zjistit, kdo je kdo), se kterými se ale čtenář nemá možnost lépe seznámit, chybí jim hloubka, pořád se jen o něčem mluví a nic se dohromady neděje. Z konce jsem málem omdlela - když už jsem myslela, že na zakončení osudů dvou zamilovaných párů si počkáme až na příští díl, tak najednou přišlo na dvou stránkách vyznání a byl konec. Opravdu tragické bylo, když hrdinka celou knihu před hrdinou utíká, nechce s ním raději ani mluvit, protože si myslí, že je prostopášník, pak se najednou od někoho dozví, že jeho bývalá milenka se provdala, hrdina ji políbí a najednou je všechno v pořádku, bez nějakého dalšího sbližování, vyříkání si problémů... Nedoporučuji.

01.09.2023 1 z 5