milosko_b milosko_b komentáře u knih

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Nie je to detektívka ako iné jeho knihy,je to thriller ako má byť, napínavý, veľmi dobre napísaný , krátke kapitoly,bez zbytočných opisov,5 hviezdičiek určite

14.04.2022 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Znovu výborná kniha, veľmi dobre sa číta, možno pre niekoho trochu drastická, ale komu to nevadí, tak plný počet...v angličtine je už aj štvrtý diel,dúfam, že bude čoskoro preložený...

04.01.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Nepáči sa mi táto kniha, námet je12 rokov stratená osoba.. nezáživné..všetci,doslova všetci si pamätajú čo robili, čo hovorili,s kým telefonovali pred 12 rokmi..hociviem, že autor je gay,je ženatý a manzela má z Nitry,tak v tejto knihe to už prehnal,mal som pocit, že percento homo a heterosexuálov je obrátené. Pre mňa najslabšia kniha.. séria Fosterova je oveľa lepšia..

05.12.2021 3 z 5

Bábkové divadlo Bábkové divadlo M.W. Craven

Dobrá a dobre napísaná kniha.trochu ma prekvapili odkazy na predchádzajúci prípad, keďže toto bola prvá kniha,ale vysvetlilo sa to. dobrá kombinácia hlavných postáv,sem-tam dobrá irónia..na prvú knihu naozaj dobré

04.11.2021 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Príliš veľa mien, príbeh zasahujúci príliš do minulosti. pomaly mi začínajú vadiť detektívi ktorí sú osamelí, nezvládajú výchovu, pijú,nevedia spať, trpia nočnými morami a depky riešia tabletkami...ako môžu vyšetrovať?

03.08.2021 3 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Kniha bola dobrá,dobre napísaná, ale nemám rád knihy (kriminálky) ktoré čerpajú z predchádzajúcich častí.spisovatel vie, čo píše,ale ja medzí jednotlivými knihami prečítam 20 iných, nemôžem si to pamätať, nehovorím o čitateľovi, čo predchádzajúce diely nečítal,pre toho je tento diel čistý chaos.Preto tých menej bodov

07.01.2021 3 z 5

Jen ty a já Jen ty a já J. D. Robb (p)

Páči sa mi celá séria,je trochu "strihnutá"s čítaním pre ženy,ale nevadí, nedá sa čítať po sebe,bolo by to trochu nudné,ale vždy po 3-4 knihách si prečítam jednu ako oddych..ani jeden diel nesklamal, jediné čo mi vadí, sú sny.. neverím, že niekto môže mať také sny..ale zbytočne kritizovať, keď diely sú už napísané.. mám všetkých (zatiaľ)50 a viem, že ďalšie 4 už v originále sú..

11.11.2021

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Napriek tomu, že časovo aj dejovo je vlastne toto prvý diel treba ich čítať tak ako sú v poradí. Množstvo postáv a prrpletenie deja je totiž jednoduché,lebo postavy sú známe už z prvej časti. nečakane ukončenie,ale tak to má byť,nie?

22.09.2020 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Kniha je napísaná veľmi napínavo,neviete ju odložiť z ruky,ale...ale je "nudná"v podstate bol námet vyčerpaný prvým dielom,možno polka druhého... americké neposlušné deti (ako vo všetkých amerických filmoch)a čo naplánované sa dalo pokašľať tak sa pokašľalo. Hoci sa to dobre čítalo už v polovici knihy dom chcel aby bol koniec..
Ak budem čítať ďalší fiel,tak asi po dlhšej prestávke...

03.03.2022 3 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Mal som čo robiť aby som knihu dočítal.. prvá tretina knihy,hoci dobre písaná bola jednoducho o ničom..130 strán (v čítačke) by som zhrnul asi na jednu,Max. 2 strany..ale keď sa to rozbehlo,tak už to šlo tak, že sa nedalo prestať čítať..ale za ten pomalý rozbeh dám jednu hviezdičku dolu

16.02.2022 4 z 5

Přeběhlík Přeběhlík Michael Connelly

nepáči sa mi ak vydavateľ zaraduje knihy bez systému..táto kniha je zaradená ako 18.diel hary bosch a zaroveň ako diel miky hallera, to isté platí pre isp.ballardovú, je zaradená aj tam aj u boscha..je to dosť pomiešané a musím hľadať,ktoré knihy vlastne mám

07.09.2021

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Nemám rád knihy, čo sa vracajú do minulosti. začinajú mi vadiť neustálé nočné mory...nechcem prezrádzať dej,ale také chyby čo tu polícia porobila je výsmech..tento diel bol nilen inam umiestnený ale aj kvalitou hodne zaostal...len dúfam, že sa už zbavila tých debilnych snov, čo mi už v každej časti dosť vadili

23.07.2021 3 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Neviem prečo bol do príbehu začlenený akýsi v podstate neriešený prípad s kostrou.mam pocit, že spisovateľ neodhadol svoje možnosti,chcel napísať pár príbehov, má úspech,tak píše,jeho prípady vychádzajú bez ľadu a skladu... časovo absolútne nesúvisia,potom prida 31,diel,čo v podstate súvisí s 5. Alebo 6. Čítať sa to dá,ale môj pocit je, že tá séria upadá...

08.07.2021 4 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

kniha dobrá,dobre sa číta,ale..ale dejove je to vytrhnutý príbeh z iného vyšetrovania, nepamätám z ktorého,čítam dosť kníh.ako ked pri lúpeži banky niekto ukradne peňaženku a bude sa to riešiť,ale lúpeži banky nie....páchateľ bo jasný v polke knihy..jeden taký akoby "nasilu" napísaný. aj ked je dobrý,čitateľný ,ale za plné body tentokrát nie a to neviem,či autor chce,aby som sa hrabal v minulosti a našiel ten hlavný príbeh vyriešený,alebo ešte len bude...

20.02.2021 2 z 5

Smrtící klon Smrtící klon J. D. Robb (p)

Kniha je dobrá,ale iná.rok 205..bol vo všetkých dieloch len kulisou, toto bolo celé sci-fi,tento diel nezapadá medzí ostatné..dobre sa to čítalo ale nie je to j.d.robb..

02.01.2021 3 z 5

Totožnost neznámá Totožnost neznámá J. D. Robb (p)

Kniha,ako naprostá väčšina časti výborná, páči sa mi vývoj postáv (užije si len ten, čo čítal všetky diely),ale zabŕdnem do tykania/vykania. V angličtine neexistuje tykania oslovenie "your are" platí tak pre jednu ako aj viac osôb,čo znamená, že slová "ty si" v angličtine nie sú. Obdobou tykania je oslovovanie sa krstným menom, ale keďže detektívky sa oslovujú priezviskom, tak z toho vyplýva, že si vykajú...aj keď osobne nechápem, že si to niekto všíma..

04.03.2022 5 z 5

Výstraha Výstraha Michael Connelly

Tento diel sa mi príliš nepáčil,bol písaný dobre, ale niečo medzí novinárom a detektívom..nesadlo mi to..proti sérii s boschom len taký odvar k čomu dosť pofstatne prispel koniec ..nemastný,neslaný

10.02.2022 3 z 5

Očistím tě od hříchu Očistím tě od hříchu J. D. Robb (p)

Kniha dobrá,aj keď sa mi príliš nepáčia knihy, čo riešia 15 rokov staré prípady,ale jednu hviezdu som strhol za sny.. lezú mi na nervy.. keď nie depresívne,tak živé,ale v každej knihe..nie je možné,aby sa niekto v sne fyzicky bil,alebo si riadi svoj sen .. citujem "je to môj sen a ja si v ňom môžem robiť čo chcem".. proste mi tie sny vadia..viem, že to nezmením, lebo knihy sú už dávno napísané (myslím že doteraz cca52) ale napísať svoj názor mozem

14.01.2022 4 z 5

Očistím tě od hříchu Očistím tě od hříchu J. D. Robb (p)

Nebudem komentovať knihu, tá je ako obvykle dobrá.. nechápe prečo sa pri každej knihe rieši tykanie. V angličtine tykanie neexistuje :"your are" = ty, "your are" =vy ,viacerým naraz tykať nemožno takže aj jednému sa hovorí VY...obdobou tykania v angličtine je oslovovanie krstným menom,ale keďže sa medzí sebou oslovujú priezviskom,tak si v originále vykajú..ak niektorý prekladateľ dal tykania,tak nesprávne a vychádzal z našich pomerov,kde je tykania bežné..

09.01.2022 4 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

(SPOILER) Kniha je síce napísaná dobre,ale..detektív dyslektik, ktorý stojí pred kanceláriou a pýta sa kam ísť, netrafí na miesto,lebo nerozozná vľavo a vpravo,neprecita poznámky.. detektívka, ktorú viac trápi tehotenstvo a cukrovka ako vyšetrovanie a keď prirátame neochotu spolupráce iného oddelenia je logické, že celé vyšetrovanie nevedie nikam a vraha nenájdu oni,ale vraj nájde ich... záverečné"súboje"sú úplne absurdné : prepichnutý detektív namiesto toho aby padol mŕtvy ešte hodinu diskutuje a o dva dni už vypočúva... Prečítam si aj ďalší diel už len zo zvedavosti,ale tento nezanechal dobrý pocit.

20.08.2021 3 z 5