Miliarda Miliarda komentáře u knih

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Z této knihy mám značně rozporuplné pocity. Autor nabízí obrovskou škálu postav, řas, božstev, kterých je však tak nebetyčně mnoho, že se v nich nedá vyznat. Současně děj působí značně zmateně a hodněkrát jsem nepochopil, co jednotlivé postavy chtějí, jaký je motiv jejich jednání. Na druhou stranu však jde o čtivou knihu a určité pasáže byly mistrovský napsané a četly se v podstatě samy. Kniha mě jako celek sice nenadchla, ale ani výrazně nezklamala, a proto dám Malazské říši ještě šanci a přečtu si další knihu že série, kde už se snad budu více "chytat".

02.12.2016 3 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Knihu jsem přečetl až po zhlédnutí filmu, který se mně osobně docela líbil. Netušil jsem však, jakou změnu oproti filmu zažiji při čtení knižní předlohy. Kniha mě doslova pohltila, tajemné mystično snoubené se strachem z neznámého prostupovalo celou knihou a oproti filmu do sebe všechny části logicky zapadaly. Nelze proto než hodnotit plným počtem hvězd a navázat četbou nějaké další knihy od Michaela Crichtona.

01.12.2016 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, neboť děj ztratil zhruba v polovině lehce tempo a časové skoky a množství postav jej dělaly lehce nesrozumitelným, avšak strhující záběry vše nahradil a musím Nesbovi udělit plný počet hvězd.

29.11.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Jedna z nejlepších knih od Jo Nesba, ne-li vůbec nejlepší. Vůbec mi nevadilo, že tam chybí Harry Hole, neboť detektiv Šimon Kéfas ho více než obstojně zastupuje. Příběh o vražedném tažení za pomstou jsme přečetl jedním dechem a kniha mě absolutně uchvátila. každému, kdo má rád severskou krimi mohu jen vřele doporučit.

19.11.2016 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Na rozdíl od seriálu se v knize objevuje řada nesmírně zajímavých osob, které v seriálové podobě chybí, což je velká škoda, neboť knižní předloze nesmírně prospívají. Kniha sice už nemá tak skvělé tempo jako Bouře mečů, avšak to šlo při velkém množství charakterů očekávat. Přesto se však jedná o druhou nejlepší knihu ze série a rozhodně si zaslouží 5 hvězd.

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

V žánru fantasy vysoce nadstandardní kniha, avšak v rámci série jde o knihu nejslabší. Autor dává prostor hodně "vedlejším" postavám, které však nemají tolik co říci, jako postavy hlavní a děj tak ztrácí na tempu, jež je občas až příliš rozvláčné. Naštěstí se ke konci knihy dostane autor na svůj standard a nabídne množství zvratů a působivého děje, takže knihu lze v celém jejím kontextu hodnotit velmi pozitivně.

17.11.2016 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Myslel jsem si, že laťku nastavenou v 2. díle již nejde překonat, avšak autor to znovu dokázal. Množství nečekaných zvratů a smrtí hlavních postav je až neuvěřitelné, což je stěžejním kladem celé knihy. Pro mě osobně asi nejlepší kniha celé série.

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

George Martin nasadil prvním dílem laťku vysoko, avšak v druhém díle ji ještě překonává. Neskutečným způsobem zapracoval na postavě Tyriona, jehož dějová linka stojí vysoko nad všemi ostatními a skvostné "vyvrcholení" v podobě boje o Královo přístaviště dává knize punc dokonalosti.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Úvod do epického světa stvořeného geniální myslí George Martina poskytuje seznámení s hlavními postavami, které si čtenář okamžitě zamiluje nebo začne nenávidět. První díl skvostné série se povedl na výbornou a nešlo od něj odtrhnout oči, jasných 5 hvězd,

17.11.2016 5 z 5

Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Philip Zimbardo

Kniha mi přišla nadmíru zajímavá a inspirativní, neboť donutí čtenáře se do hloubky zamyslet, co je vlastně zlo a jak mu čelit. Jediné, co bych vytknul je zdlouhavá první část popisující Zimbardův slavný Stanfordský vězeňský experiment, jež obsahuje řadu technických detailů, které v knize nemusely být. Na druhou stranu je druhá část o zvěrstvech páchaných v Abú Ghrajbu a o pojmů hrdinství natolik čtivá, že kniha jako celek zanechá velice pozitivní dojem.

15.11.2016 4 z 5