MilanKop MilanKop komentáře u knih

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Naprosto skvěle pokračování série. Budu se opakovat, ale úžasný příběh, který chytne a nepustí. Stránky se otáčí jedna za druhou a knihu doslova hltam. Každá postava mi přirostla k srdci. Doporučuji!

15.12.2022 5 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Velice provedené pokračování série a vrátil se i Percy. Všechno nabírá na obrátkách a vše dává větší smysl. Stránky doslova létají. Dle mne zde není co vytknout a jdu se s chutí vrhnout na třetí díl. Doporučuji všem :)

10.12.2022 5 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Volné pokračování Percyho, ale dle mne velmi povedené. Postavy jsem si hned zamiloval a upřímně hlavně Leo mi přirostl k srdci. Knihu jsem doslova hltal a stránky se otáčely jedna za druhou. Za mne velice povedené.

09.12.2022 5 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Rozhodně doporučuji každému fanouškovi sci-fi. Je to velice zajímavý dobrodružný příběh a postavy si člověk hned oblíbí. Považuji to za klasiku.

07.12.2022

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Za mne bohužel zatím nejslabší díl stopařova průvodce galaxií. Zasmát se dalo, ale něco tomu prostě chybělo až jsem se občas musel do čtení nutit.

05.12.2022 3 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Tento díl je také velmi humorný, ale bohužel na jedničku to nemělo, to ale neznamená, že by tato kniha nestála za přečtení. Je tu spoustu dalších nesmyslů, které se člověk nesmí snažit pochopit nebo ano? :-D prostě správná humorná četba na odreagování.

05.12.2022 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Výborná směs všeho možného, která opravdu pobaví. Výborný příběh a dokonalé postavy. Pokud se chce člověk zasmát, tak rozhodně doporučuji.

04.12.2022 5 z 5

Smrt synů Smrt synů Lasse Holm

Dle mne dobry konec trilogie. Skvělé vyprávění o návratu z Konstantinopole do domovské země. Za mne asi nejlepší díl. Celou knihu jsem si užíval plnými doušky.

03.12.2022 5 z 5

Nájezdy synů Nájezdy synů Lasse Holm

Dle mého názoru rozhodně lepší než první díl. Děj krásně plynul a nebyli žádné hluché místa. Opravdu kniha chytla a nepustila až do konce. Vše je krásně popsáno a vše si dokážete živě představit přesně tak jak to mám rád.

02.12.2022 5 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Příjemné odpočinkové čtení. Čte se téměř samo a stránky skáčou jedna za druhou. Děj se mísí s fikcí, ale je založen na skutečných událostí a to jej dělá zajímavějším. Doporučuji.

27.11.2022 4 z 5

Virtuální vrazi Virtuální vrazi Jana Rečková

Ze začátku trochu náročné na zorientování a pochopení, ale jakmile člověk pochopí co a jak, tak se kniha čte sama.

26.11.2022 4 z 5

Meč Přísahy Meč Přísahy Brandon Sanderson

Někdy platí že méně je více, ovšem v tomto případě rozhodně ne. I přes to že má kniha 1152 stránek se zdá krátká a než se člověk naděje, tak je najednou konec knihy a zoufale potřebuje další díl této epické fantasy ságy. Kvalita příběhu rozhodně neupadá a pořád se dozvídáme nové a nové věci, ať už ohledně světa magie či různých vztahů. Jedním slovem famózní.

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Po prvním díle mne svět plně pohltil a Slova Paprsků rozhodně nedovolí polevit v hltání stránek v každé volné chvíli. Děj se dostává do otáček a napětím skoro nedýchám. Brandon Sanderson prostě umí a je to mistr žánru.

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Naprosto úžasný start do epické fantasy ságy. Čte se jedním dechem a občas až bez dechu. Hlavní hrdiny si člověk téměř okamžitě zamiluje a nedokáže se odtrhnout od knihy. Osobně jsem párkrát málem přišel pozdě i do práce. Není co vytknout a doporučuji každému fanouškovi nejen fantasy literatury.

Predátoři Predátoři Miroslav Žamboch

Miroslav Žamboch opět nezklamal, ale upřímně bych byl nesmírně rád, kdyby bylo i pokračování :) Snad se toho jednou dočkáme.

22.11.2022 5 z 5