MilanCFC MilanCFC komentáře u knih

Tajemná Řásnovka Tajemná Řásnovka Jaroslav Foglar

Souhlasím s komentáři níže, po Rychlých šípech pro mě nejlepší foglarovka. Jako hlavní hrdina, i já jsem kdysi jako malý objevil místo, kde se dobře přemýšlelo a nápady přicházely samy :-) Skvělá kniha.

07.02.2020 5 z 5

Ano, Masaryk Ano, Masaryk Zdeněk Mahler

Výborná a skutečně čtivá stostránková "rychlovka", která stoprocentně poslouží svému hlavnímu účelu. A řekl bych, že takový ideální předstupeň před Čapkovými Hovory. Úžasná kniha.

06.02.2020 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

O něco lepší než první Netopýr, ale stále to není ten Nesbo. Ten teprve přijde :-)

04.02.2020 3 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Dal jsem se do čtení vlastně jen proto, abych věděl, jak to celé nakonec dopadne. Asi to bylo lepší než předcházející díl, což byl u mě totální omyl, bylo to o něco čtivější, ale tak nějak toho bylo moc, a v jednu chvíli jsem ani nevěděl, jestli čtu Milénium nebo Laru Croft. U sesterského souboje jsem se upřímně pobavil, což tak rozhodně zamýšleno nebylo. Milénium, zásadně rozdělené na dvě části, bych už zde definitivně ukončil.

23.01.2020 3 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Karel Čapek

Čapek své cestopisy postupně šperkoval a zde je to naprosto jasně vidět. Budu to tu opakovat, ale opravdu máte pocit, jako byste tam byli s ním a viděli to vlastníma očima. Čapek byl neuvěřitelně všímavý a ještě tak dobrý, že vše okolo sebe dokázal mistrně dostat do textu či obrázků. K tomu se sem tam mihne humornější prvek, který tak vše nádherně doplní. Závěr je opravdu typický a svou zprávou Evropě o hrdinech rovněž plný Čapka.
A znovu se potvrdila autorova láska ke čtyřnohým kamarádům, ti jsou zkrátka snad ve všech jeho dílech, a to je strašně roztomilé a krásné.
Za týden a něco nás čeká cesta právě do této oblasti, takže přečtení tohoto cestopisu bylo načasováno bezvadně.

10.01.2020 5 z 5

Devatero pohádek – kniha třetí Devatero pohádek – kniha třetí Karel Čapek

Kromě původních pohádek z Devatera pohádek tu jsou dvě nové jako přídavek a ty jsou neméně nádherné, až takové smutně nádherné. Čtěte a kochejte se.

07.01.2020 5 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Docela originální! Skvěle zpracováno a především nádherně ilustrováno. O tomto období, našem odboji a této konkrétní skupině neobyčejných hrdinů by se mělo vědět, a i kdyby měl být tento komiks pro některé prvním schůdkem na cestě k detailnějším titulům a odbornějším publikacím, pak jedině a jedině dobře. Tito muži si zaslouží náš obdiv a naše poděkování.

20.12.2019 5 z 5

S devatenáctkou do Bernu S devatenáctkou do Bernu Lubomír Man

Četl jsem kdysi na základní škole, a to opakovaně. Jako mladý a nadšený sportovec jsem si příběh pochopitelně zamiloval a nedal jsem na něj dopustit. Této knize absolutně vůbec nic nechybí a všem mladým klukům (a snad ne jen jim) plně doporučuji.

20.12.2019 5 z 5

Krakonošova zahrada Krakonošova zahrada Karel Čapek

Taková sbírka kratších či delších povídek, úvah či aforismů. U těch se čtenář i pobaví, viz citátek níže. Jinak však jde trochu znát, že jde o povídky, které jsou teprve v plenkách. Sbírka byla vydána v roce 1918, ale některé texty byly napsány ještě dříve, to se oba bratři teprve vypisovali, ačkoliv taková povídka Antika a křesťanství, to je naprosté dělo :-) Jazyku to ovšem nijak neubírá.

"Nepoddá-li se žena, vítězí; poddá-li se, diktuje podmínky vítěze; v obojím případě získává."

13.12.2019 4 z 5

Italské listy Italské listy Karel Čapek

Myslím, že šlo o Čapkův první takový cestopis (1923), a stejně jako u jeho povídek, i v tomto žánru se postupně zdokonaloval a styl šperkoval. Italské listy jsou o něco slabší než jejich následovníci jako výlety do Anglie, Holandska či Španěl, ale stále jde o velice obohacující text a zážitek.

28.11.2019 4 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Určitě o něco lepší než první díl série, ale hvězdičkově hodnotím stejně. Nějak mi tam stále něco chybí. Něco, co mě bude nutit tu knihu z ruky prostě nedat a číst dál a dál.

11.11.2019 4 z 5

Povídejme si, děti Povídejme si, děti Josef Čapek

Já jsem byl tedy na rozdíl od předešlých o tuto knihu v dětství ochuzen, mě jako malého nikdy nepotkala :( Nicméně dostal jsem se k ní dnes a naprosto chápu ono okouzlení a již si ji zapisuji do pomyslného seznamu knížek, které hodlám předčítat vlastním dětem. Ne jen, že obsah děti zaujme a pobaví, on hlavně také úžasně vychovává. A o ilustracích se netřeba bavit, ty jen dovrší již tak nádhernou knihu.

08.11.2019 5 z 5

Skandální aféra Josefa Holouška Skandální aféra Josefa Holouška Karel Čapek

Nevinný jedinec versus novináři a tisk. Až strašidelně trefné, a to už v roce 1927. Poslední odstavec povídky je opravdu mrazivý.

04.11.2019 5 z 5

Moderní doba Moderní doba Josef Čapek

"...jak se lidi naučili létat, tak musili dolů pod zem"
V části jedné věty řečeno naprosto vše.

14.10.2019 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Úžasný jazyk a úžasný překlad, to jsou vyloženě perly. Slovní přestřelky jsou parádní a dynamické. Na dnešní dobu se o moc zlou ženu nejednalo, ale tehdy to jistě byla až šokující dáma.

11.10.2019 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Jazyk, jakým zde pan Vrchlický popisoval císařovu lásku k manželce a k českým zemím, byl zkrátka nádherný. A ač jsou ve filmovém zpracování použity písně a hlasy našich velkých umělců, zde v knížce mi nechyběly.

20.09.2019 5 z 5

Podrazák Podrazák Harlan Coben

Já jsem nadšen, spojit prvky detektivky a sportovního prostředí, to je dle mého gusta :-) Jen jsem s hrůzou zjistil, že další přeložený díl je až devátý v sérii, takže nezbývá než přečíst to mezi v angličtině. Toto si nechci nechat ujít jen proto, že se tomu u nás asi nevěřilo. 4 hvězdy proto, že si pro ten zbytek nechám otevřená dvířka pro tu pátou :-)

11.08.2019 4 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Nádherné dílo plné všech emocí. A klobouk dolů před překladatelem p. Hilským.

21.06.2019 5 z 5

Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou Alan Alda

Tato kniha je o trošku slabší než hercova první a není v ní tolik humoru, nicméně i tak se v ní našlo několik pasáží, u kterých jsem kuckal smíchy, a je to stále moc milé čtení. Pasáže z výletu po Evropě jsou úžasné a vtipné, zatímco nad pasážemi s jednotlivými proslovy a řečmi se jeden zastaví a přemýšlí. Rozhodně doporučuji, ne jen fanouškům seriálu.

20.07.2018 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Silné, fakt silné. Z kapitol Rakety a těch následujících jsem měl husí kůži, ale poslední část, to byla horská dráha emocí. Přečeteno jedním dechem.

03.07.2018 5 z 5