milan.krimsky milan.krimsky komentáře u knih

Sex – odhalené tabu Sex – odhalené tabu Radim Uzel

U této knihy jsem se docela i nasmál, co všechno se na začátku 90. let chtěli lidé o sexu dozvědět, nechybí samozřejmě vyprávění v jednom článku autora v jedné přednášce v LGBT klubu

19.03.2017 4 z 5

Hubnutí bez diet a cvičení Hubnutí bez diet a cvičení Martina Králíčková

Nejde ani tak zhubnout pomocí stravy, ale podle celkového životního stylu. To by měla přinášet tato kniha, i když silně mi připomíná Fanánkovu dietu.

17.03.2017 4 z 5

Tak trochu jiné namlouvání Tak trochu jiné namlouvání Vladimír Hrubý

Kniha popisuje poutavou netradiční formou seznámení gayů a lesbiček obyčejných, ale i slavných osob

17.03.2017 5 z 5

Severozápadní jatka II. Severozápadní jatka II. František Roček

Autor nás tentokrát zavádí do řečení politické vraždy, jednoho brutálního napadení dcery hejtmana či napadení podnikatele končící smtí a v závěru knihy o přestupcích cizinců.

10.03.2017 5 z 5

Sůl v kávě Sůl v kávě Hans Blickensdörfer

celkové shrnutí: "Vzestup i pád jednoho fiktivního cyklo závodníka."

08.03.2017 5 z 5

Hladový oceán Hladový oceán Linda Greenlaw

Kniha napsaná podle skutečné události. Popisuje naverbování rybářů na loď od domovského přístavu v Nové Anglii po vyplutí na Atlantik a popisující děj po celou dobu plavby. Jména lodních společností a míst jsou skutečná.

02.03.2017 5 z 5

Joe mezi piráty: dobrodružství na oceáně Joe mezi piráty: dobrodružství na oceáně Jack London

Kdysi jsem tuto knihu četl, ale tenkrát se mi líbila, dnes bych si jí asi znovu nepřečetl

02.03.2017 4 z 5

Porucha - Zprávy jednoho dne Porucha - Zprávy jednoho dne Christa Wolf

Příběh odehrávající se v dubnu 1986 při výbuchu atomového reaktoru v Černobylu pohledem autorky a zároveň popisující zde např. rakovinu mozku z pohledu čtenáře i autora laika

22.02.2017 4 z 5

Chobotnice 3 Chobotnice 3 Marco Nese

Tento díl je docela smutný, ale o tom že se Catani znovu zamiluje a pozná dceru bosse, který své žezlo předá svému nástupci, když odstraní mafiána pod ním

Krysař Krysař Viktor Dyk

V jednom skutečném německém městě a jeho lakomých obyvatel, se jednoho dne rozmnoží krysy a po neustálém ohrožování si městská rada zavolá na pomoc krysaře, který krysy vyvede za hradby města, žádá o zaplacení, když mu rada nechce nic vyplatit tak odvede jejich děti za hranice města neznámo kam

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Na škole se mi moc nelíbila, ale čím sem byl starší, tak jí jednou přečetl a fakt dobrá.

20.02.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Pamatuji si, že jsem kdysi asi před 5 lety tuto knihu četl a doopravdy se mi líbila, Přečetl jí na jeden zátah

20.02.2017 5 z 5

Devatero kvítí. Jarní a letní zvyky a obyčeje naší babičky Devatero kvítí. Jarní a letní zvyky a obyčeje naší babičky Klára Trnková

Tak trochu se zajímám o folklor jako lidové obyčeje v obcích dávno minulých

20.02.2017 4 z 5

Vrah baťůžkářů Vrah baťůžkářů Jaques Buval

Viděl jsem dokument, který oslovil a tak si vypůjčil ještě knihu. Je hrozné co se může stát turistům v australské buši, kteří jen stopovali auta a narazily na Ivana Millata, který je sice kousek svezl, a (zbytek se dočtete v této knize)

20.02.2017 5 z 5

Tipy a triky - Společenská odpovědnost pro malé a střední podniky Tipy a triky - Společenská odpovědnost pro malé a střední podniky kolektiv autorů

Sice jsem tuto publikaci získal na veletrhu práce, ale že by mě osobně oslovila, píšu že neoslovila, Na mě je to hodně dopodrobna popsané a všechny informace stejně musím ještě zvlášť vyhledat.

20.02.2017 2 z 5

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) František Novotný

Jo, tak na tuto knihu si pamatuji ještě kako kluk školou povinný. Ve škole jsme jí v hodinách na 1. stupni četli.

Na každém kroku chemie Na každém kroku chemie Lubor Jenšovský

Popisující odvětví chemického průmyslu od začátku vzniku vároby

20.02.2017 4 z 5

Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Pavel Kosatík

2 příběhy v jedné knize

15.02.2017 4 z 5

Češi 1968: Jak Dubček v Moskvě kapituloval Češi 1968: Jak Dubček v Moskvě kapituloval Karel Jerie

Co k tomu jen dodat? Komiks na téma "Srpen 1968"

10.02.2017 4 z 5

Ukrajina (kde se zastavil čas) Ukrajina (kde se zastavil čas) Marta Bednářová

Budovatelská povídka popisující cestu na Ukrajinu a život obyvatel v ní.

10.02.2017 4 z 5