Joe mezi piráty: dobrodružství na oceáně

Joe mezi piráty: dobrodružství na oceáně https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24192/mid_joe-mezi-piraty-dobrodruzstvi-na-oc-Hhb-24192.png 4 29 5

Romantika mořských dálek, báje o cizích zemích a velikých činech. To vše zlákalo Joea Bronsona tak, že neodolal a utekl na moře. Opustil domov, rodiče, školu a přepych, aby poznal tvrdý život plavčíka. Jeho novým domovem je záliv San Franciska, vlny Pacifiku, pobřeží s ústřicovými plantážemi, rabovanými bárkami pirátů, divoké hurikány. Dobrodružství prožívá i se svým přítelem Frisco Kidem.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Toužimský & Moravec

Cruise of the Dazzler. , 1902

RoBertino27
21.11.2023 4 z 5

Četl jsem upravenou verzi z časopisu Ohníček a v tehdejší době splnila atribut kluka, který hltal podobnou literaturu. S odstupem času bych asi volil méně příznivé hodnocení, ale to by nebylo vůči autorovi ani dílu samotnému spravedlivé.

Pawlisman
21.11.2017 3 z 5

V některých úsecích mě opětovně překvapila Londonova genialita a pocit plného dobrodružství. Pocit absoltního napětí a stržení. Těch chvil je několik. Jinak je příběh hodně naivní a je cítit, že šlo o Londonovy vydřené začátky. I přesto je cítit kvalita autora, ačkoliv jsem určitě četl lepší dobrodružství.

Noita
02.03.2017 5 z 5

Četla jsem knihu až v dospělosti a v některých úsecích mne dojímala. Když mám někomu líčit část se svěřováním novinového výstřižku, tak mi vždy hrknou slzy do očí a rezechvěje se hlas - nevybavím si jiný příběh, kdy by se mi to stávalo. Tak silný dojem na mně ta scéna zanechala.

milan.krimsky
02.03.2017 4 z 5

Kdysi jsem tuto knihu četl, ale tenkrát se mi líbila, dnes bych si jí asi znovu nepřečetl

aktijnov
19.09.2014

Četla jsem dětem, ale ten sloh už byl pro ně příliš náročný :-)

Jack London
americká, 1876 - 1916
2002  83%Démon alkohol
2020  90%Tulák po hvězdách
1974  81%Bílý Den
2003  89%Bílý tesák
1988  91%Mezi zlatokopy

Kniha Joe mezi piráty: dobrodružství na oceáně je v