milan.krimsky milan.krimsky komentáře u knih

URBEX.CZ – Krása zániku URBEX.CZ – Krása zániku Katka Havlíková

Tajný místopis po opuštěných objektech formou fotoaparátu a vyprávění z historie budov

12.06.2019 5 z 5

URBEX – Opuštěná místa v Čechách URBEX – Opuštěná místa v Čechách Katka Havlíková

Kdysi jsem o této zábavě četl v Lidových novinách; je spousta zájemců, kteří se vydávají po stopách opuštěných budov na svoje vlastní riziko fotit tajuplná místa. Urbex je de facto o přiblížení historie ať už významných či nevýznamných staveb pro širší veřejnost. Má to jen zásadu a tou je vniknout do budovy, vše nafotit, nic z budov neodnášet a nedávat zveřejnění, kde se budova nachází. Z mých studentských let mám nprávě několik fotografií schovaných, některé budovy ač jsem před 20 lety nafotil, už dávno nestojí, místo nich je jen obyčejný zarovnaný pozemek nebo stojí významnější budova pro obce.

22.05.2019 5 z 5

Ruské mýty Ruské mýty Elizabeth Warner

Průřez dějinami carského ruska v legendách

24.03.2019 5 z 5

Staroruští léčitelé Staroruští léčitelé Vadim Tschenze (p)

Co se mi líbilo na této knize, je o energických upírech, šamanské rituály a o auře

24.03.2019 4 z 5

Solomon Kane: Ďáblův hrad Solomon Kane: Ďáblův hrad Scott Allie

Solomon Kane a jeho dobrodružné cesty ve středověku, kde přichází na kloub záhadám

09.07.2017 5 z 5

Lidové tradice Lidové tradice Dagmar Šottnerová

Zajímavá kniha o folkloru pro děti i dospělé a dá se využít i pro zájmové či obecní akce

07.06.2017 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

V jednom skutečném německém městě a jeho lakomých obyvatel, se jednoho dne rozmnoží krysy a po neustálém ohrožování si městská rada zavolá na pomoc krysaře, který krysy vyvede za hradby města, žádá o zaplacení, když mu rada nechce nic vyplatit tak odvede jejich děti za hranice města neznámo kam

20.02.2017 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Na škole se mi moc nelíbila, ale čím sem byl starší, tak jí jednou přečetl a fakt dobrá.

20.02.2017 5 z 5

Chobotnice Chobotnice Marco Nese

Tenhle první díl jsem přečetl a docela se mi kniha líbila, film si ještě matně vzpomínám

26.05.2016 5 z 5

Oběd s Adenauerem Oběd s Adenauerem Dušan Hamšík

Kniha popisuje pohlaváry, kteří se dostaly k moci po volbách po skončení druhé svétové války. Celkem čtivý, hodně odkazů se najdou na wikipedii.

24.10.2015 4 z 5

Planeta samých chlapců Planeta samých chlapců Adam Georgiev

Nezvykle otevřený pohled do homosexuální společnosti. Román je o uzavřeném světě mladých mužů. Výkřikem generace ústy opuštěnosti jejího člena...

16.11.2014 5 z 5

Reportáž, psaná na oprátce Reportáž, psaná na oprátce Julius Fučík

Kniha je v pravdě napsaná, texty jsou málo pozměněné, ale za to se hezky čte; leč smutný příběh vězně čekajícího na smrt,...

28.09.2014 5 z 5

Tak tady jsou ty slíbené  recepty na  cukety, paní Ehmová Tak tady jsou ty slíbené recepty na cukety, paní Ehmová Jana Štěpánková

Tak z této knihy jsem čerpal recepty na cukety v jakékoliv podobě, dokonce ohledně zavařování; nejvíce se osvědčil u nás v rodině recept na cuketovou směs na topinky i tousty

18.02.2024 5 z 5

Nekonečná, téměř průzračná modř Nekonečná, téměř průzračná modř Rjú Murakami

to je jako když prožijete jeden večírek v totálním rauši, užíváte si a ke konci knihy prožijete pocity absťáku

07.08.2023 4 z 5

Radúz a Mahulena Radúz a Mahulena Julius Zeyer

Na danou dobu je to přijatelný příběh, ale četba mě nenadchla

01.08.2023 2 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Výborné dílo, kdy roboti ovládli svět

01.08.2023 5 z 5

Chuť do života - rady a recepty, abyste nezabili sebe ani ostatní Chuť do života - rady a recepty, abyste nezabili sebe ani ostatní Halina Pawlowská

humorné fejetony i s recepty

01.08.2023 5 z 5

Letiště Babylon aneb Nechcete raději jet vlakem? Letiště Babylon aneb Nechcete raději jet vlakem? Imogen Edwards Jones

Jaký je život zaměstnanců na letišti v soukromí i v práci se dozvíte v této knize

Úsměvy letní noci Úsměvy letní noci Ingmar Bergman

nádherné scénáře k filmům pro filmové zpracování od tohoto režiséra

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Anglická literatura není zrovna můj chleba ve čtení, ale přesto jsem to přečetl co by rádo jako divadelní hru a můžu říct, že hlubší dojem to na mě neudělalo

01.08.2023 3 z 5