MilaJ MilaJ komentáře u knih

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Tak jsem to dočetla. Hned od začátku jsem se snažila si čtení šetřit, ale nedařilo se. Emoce mám ještě v sobě a ještě dlouhou dobu je budu vstřebávat. Velice děkuji Paní Lednická za celou trilogii!!! Jsem potěšena, že jsem měla tu čest poznat historii tohoto hornického města, samozřejmě díky Vám!!!

27.04.2024 5 z 5

Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Juliana Weinberg

Krásná kniha o mimořádné a skvělé ženě!!!

12.04.2024 4 z 5

Přitažlivost pádu Přitažlivost pádu Noel O' Regan

A to je jako konec? A dál? ...
Syrovost příběhu až na dřeň... Doporučuji všemi deseti.

06.04.2024 5 z 5

Nerozlučné Nerozlučné Simone de Beauvoir

Podle komentářů dole jsem očekávala víc...

05.04.2024 1 z 5

Překladatelka haiku Překladatelka haiku Monika Zgustová

Dost slabé...

01.04.2024 2 z 5

Chám Chám Eliza Orzeszkowa

Souhlasím s komentářem dole. Tragický příběh dívky, která svůj osud neuměla nebo spíš nebyla schopna změnit. Knížka velmi čtivě napsaná a plus staropolsko-litevský žargon přidává na síle příběhu.

30.03.2024 5 z 5

Živí a ztracení Živí a ztracení Ellen Feldman

Na tomto příběhu jsem nenašla nic úchvatného. Děj plynul tak nějak líně bez větších výkyvů. Nenadchlo mne to, hodně stránek jsem prolistovala :(

29.03.2024

Z popela Z popela Alex Schulman

Pro mne absolutně nejlepší knížka toho roku, doposud :) hra s emocemi a vykrystalizovaný závěr!!!

19.03.2024 5 z 5

Synnøve ze Slunečného návrší Synnøve ze Slunečného návrší Bjørnstjerne Bjørnson

Krátká love story z norské vesnice. Čekala jsem od toho víc. Knížka pro jedno přečtení i když napsaná lehkým a pěkným jazykem.

17.03.2024 3 z 5

Profesor Wilczur Profesor Wilczur Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Nádhera napsaná krásným jazykem vystihující dobu, kdy se děj odehrává!!!

10.03.2024 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Stejně skvělá jako předchozí díly!!!

09.03.2024 5 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Velmi důležité tema, zvlášť v dnešní době. Styl psaní neosobní jako kdyby tento příběh prožil někdo úplně jiný. Možná proto, že autorka nechtěla tu bolest prožívat opět po tolika letech.

09.03.2024 2 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Kniha se mi líbila, forma vyprávění stručná, minimalistická... Vtáhla mne do děje, chtěla jsem se pořád dovědět jak ta holčina dopadne. Skončilo to překvapivě pozitivně což oceňuju hvězdičkou navíc:)

02.03.2024 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Dost drsné, ale klidně se to mohlo stát... Každopádně nechápu proč tak depresivní konec??? Šokovat a mučit čtenáře za každou cenu??? Absolutně souhlasím s příspěvkem roxy9413

27.02.2024

Ztracená dívka z Berlína Ztracená dívka z Berlína Ella Carey

Zajímavý a nevšední příběh. Kniha se dobře čte. Hlavní postavy jsou hodně sympatické a hodně jsem jim fandila aby vše dopadlo co nejlíp:)

25.02.2024 3 z 5

Poslední opuštěná dívka Poslední opuštěná dívka Lisa Unger

Bylo to čtivé, ale dost zdlouhavé, viz komentář dole :). Taky jsem přeskakovala stránky jen abych se dozvěděla co se stane dál. Děj celkem předvídatelný. Takže za 3*

25.02.2024 3 z 5

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Dokonalá ukázka toho, jak jedna jedovatá čarodějnice dokázala zničit život zcela nevinnému a prostému člověku.

01.01.2024 5 z 5

Půjdu s tebou Půjdu s tebou Lina Nordquist

Drsný sever, smutný až depresivní život, a ještě k tomu zášť... Krásná kniha, velmi čtivě napsaná.

31.12.2023 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Pro mne zklamání. Velke procitnutí ožraly a děvkaře? Tak to ne...

30.12.2023 odpad!

Pod tíhou života Pod tíhou života Vlasta Javořická

Nejlepší knížka od autorky. Jedním slovem skvost! Doporučuji!!!

15.04.2023 5 z 5