Migi99 Migi99 komentáře u knih

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Čtivá, napínavá, nelze se od toho odtrhnout, přečteno za 2 dny. Tenhle styl vyprávění mě baví. Knihu doporučuji!

25.05.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Opět velmi hezky a čtivě napsáno. Pro mě lepší než předchozí díl. Napínavé až do konce, trošku drsné provedení vražd, ale co taky pořád vymýšlet :-) celá série od Helen Fields je velmi povedená, moc hezky se to čte a člověk se do děje dostane hned od první stránky. Doporučuji všem, co mají rádi bandu vyšetřovatelů v čele s Avou, Callanachem, Trippem, Livelym atd. Už se těším na další díl.

10.06.2020 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Kvalitní, napínavá, čtivá detektivka ze série Three Pines. Pro milovníky této série Tří Borovic samozřejmě povinnost :-) Zajímavá zápletka se zajímavým koncem. Doporučuji číst sérii od začátku, aby člověk pochopil odkazy na předchozí události.

21.07.2020 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Skvělá kniha jako všechny od Cartera. Skvělá zápletka jako vždy, brutální popisy a způsoby zabíjení, ale to je holt Carter. Přečteno jedním dechem za 2 dny a hurá na další díl v sérii. Knihu doporučuji, byla to jízda!

15.09.2020 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Napínavá, čtivá jako všechny předchozí knihy. Doporučuji.

05.01.2021 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Přečteno za 3 dny, opět čtivé, hezky napsané, člověk se hned v myšlenkách přenese do malebné vesničky Three Pines a stává se součástí vyšetřování čarodějnické zápletky. Doporučuji.

31.07.2020 4 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Po nezáživném 10. dílu jsem si tento užil, bylo to čtivé se zajímavou zápletkou a dlouhým vyšetřováním pachatele zločinu :-) zatím poslední díl série s detektivem Gamachem z půvabné vesničky Three Pines. Už se těším na příští rok, kdy má vyjít další díl.

28.07.2020 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Kvalitní čtivá detektivka ze série od Helen Fields. Předchozí díl Dokonalá kořist mi přišel lepší a napínavější se zajímavou zápletkou. U tohoto dílu jsem vraha odhalil zhruba od půlky knihy, ale i tak mám styl vyprávění Helen Fields rád a chystám se i na zatím poslední knihu v sérii. Knihu doporučuji fanouškům Luca Callanacha a šéfové Avy Turnerové :-)

02.06.2020 4 z 5

Atentát na Reinharda Heydricha Atentát na Reinharda Heydricha Miroslav Ivanov

Velmi kvalitně zpracovaná kniha, která se od ostatních liší v tom, že je zaměřena na výpovědi jednotlivých osob, které se podíleli na atentátu na Heydricha a podařilo se jim přežít toto válečné období. Kniha obsahuje mnoho zajímavých informací a detailů a její přečtení můžu osobám zajímajícím se o toto významné období naší historie jedině doporučit.

24.05.2020 5 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Zatím nejméně (pro mě) zajímavý díl z celé série... Ale pro zachování kontinuity a vyřešení jedné minulé události z vesničky Three Pines doporučuji přečíst. Je jasné, že všechny knihy série nebudou pecka. Pro mě nejslabší díl, ale závěr (cca posledních 10 % knihy) zajímavý a nečekaný.

26.07.2020 2 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Kvalitní čtivá detektivka se zajímavým koncem a překvapivým rozuzlením. První kniha série. Další díly mi přišly o něco lepší, ale stojí za přečtení. Přečteno za 1 den :-)

19.06.2020 4 z 5

Titanic: Nikdo nechtěl uvěřit Titanic: Nikdo nechtěl uvěřit Václav Králíček

Velmi hezky, detailně a čtivě zpracovaná kniha o Titaniku, doplněná dobovými fotografiemi (relativně dobře čitelnými i v e-knize) a mnoha technickými údaji a zajímavými informacemi (popis loděnicí, lodních společností, procesu stavby obřích lodí, jejich vnitřní a vnější uspořádání, popis posádky i cestovatelů z různých společenských tříd, ceny lístků...). Velmi poučná kniha o plavbě nejznámější lodi a o možných příčinách jejího potopení a vůbec o tom, jak se to celé stalo... Knihu doporučuji.

25.05.2020 5 z 5

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Aleš Palán

Zajímavé myšlenky, o kterých se vyplatí přemýšlet. Kniha není asi úplně pro každého, ale mě se líbila. Já o životě přemýšlím každý den a snažím se ho užívat, jak jen to jde. A nestresovat se věcmi, které nemůžu ovlivnit :-) pro takové čtenáře je kniha milým pohlazením po duši.

05.07.2020 4 z 5