Atentát na Reinharda Heydricha přehled

Atentát na Reinharda Heydricha https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13560/atentat-na-reinharda-heydricha-13560.jpg 5 129 129

Podrobná rekonstrukce atentátu na zastupujícího protektora Reinharda Heydricha, provedeného v květnu 1942 českými výsadkáři vycvičenými v Anglii. Kniha o hrdinném činu, který odstartoval kruté represe nacistického režimu. Výpovědi o pozadí celé akce jsou doplněny o některé nově zjištěné skutečnosti.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Atentát na Reinharda Heydricha. Přihlašte se a napište ho.

Ivan F
24.11.2022 4 z 5

Tak som si osemdesiat rokov po udalostiach, ktoré sa do našich dejím zapísali výrazným písmom, nasypal popol na hlavu a dohnal jeden z mojich najväčších čitateľských restov a prečítal som si knihu o operácii Anthropoid. Keďže je to moja prvá kniha na danú tému, neviem ju porovnať s ostatnými, no trúfam si už teraz povedať, že určite existuje lepšie spracovanie. Autorov jazyk je totiž pomerne prostý a mnoho viet končí slovom "nevím" - to bolo skutočne iritujúce. Takisto som sa nevedel stotožniť s tým, že mnoho spomienok a výpovedí nie je konkrétne označených, ale sú uvedené ako monológ, spomienky a podobne, takže som sa časom úplne stratil a hľadať spätne kto je kto bolo niekedy nemožné, lebo meno nebolo v rámci kapitoly uvedené. Napriek týmto nedostatkom, ktoré kniha z môjho pohľadu má, oceňujem prácu autora, ktorú vynaložil, a najmä to, že si autor rýpol do Beneša, to bolo skutočne fajn. Mám v pláne si v budúcnosti prečítať knihy od Andrejsa a Bineta, potom porovnám s Ivanovovým dielom a možno zmením hodnotenie. Tentoraz sú to poctivé štyri červené.

jan.para
14.09.2022 3 z 5

Dle mého názoru trochu slabší zpracování atentátu na Heydricha.

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

Skvělé, doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Atentát na Reinharda Heydricha v seznamech

v Právě čtených1x