Koupit knihy

Miroslav Ivanov

česká, 1929 - 1999


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 44 knih

Komentáře (8)

siena
08.07.2020

terimila, dovolila bych si oponovat. My všichni, kdo jsme v té době žili, jsme ji i "tvořili". Vůbec tím neříkám, že jsem patřila k statečným, a že nás byla většina. Ale právě proto. Ony se samozřejmě ty, vámi zmiňované, "vlivy" nemuseli v knihách objevovat, ale, pak by se nemohli vydávat a autoři oficiálně psát. Ale přesto, někteří těmi statečnými byli. Neměli bychom tímto způsobem jejich postoj a přesvědčení znevažovat. Ostatně, ono se nám podobné relativizování stejně vrátí. Troufám si říci, že už vrátilo...

terimila
08.07.2020

Pan Ivanov byl nesmírně poctivej badatel - dříč. Obstarat, zjistit, pročíst, prostudovat, sehnat odborníky a pamětníky, zasvěceně s nimi mluvit, a pak to zpracovat věrnou (asi, to nemohu soudit) a poutavou formou... to vše zvládal, a to hned v několika oblastech. Neskutečnej člověk. Jen byla škoda, že působil v době, v jaké působil; občas v jeho knihách jsou patrné politické vlivy, které dnes čtení jeho knih znepříjemňují a otravují. Což ale v žádném případě nebyla jeho vina.

Rade
20.04.2017

Řekla bych, že teprve uplynutím času se ukázala kvalita jeho knih. V dnešní uspěchané době, kdy se literatura faktu často vyrábí jak na běžícím pásu a někteří autoři (abych tedy nezevšeobecňovala) se snaží vyprodukovat co nejvíc textu v co možná nejkratší době a s vynaložením co nejméně práce, člověk teprve ocení autorovu mravenčí práci a neuvěřitelně precizní sběr materiálu. Navíc do každé knihy vkládá vždy něco svého, názor na věc, určité etické nebo filosofické hledisko.
A i ve zpětném pohledu je zřejmé, že přestože knihy psal v nesvobodném světě, páteř si udržel rovnou a mocným nepochleboval…

rossx
03.08.2016

Legenda a zakladatel literatury faktu. Snažil se i o literární experimenty. Více o něm v knize: Nepravděpodobné příběhy aneb jak jsem dělal literaturu faktu.

kamval
01.10.2014

Děkuji Bohu, že jsem na mateřské dovolené náhodou chytla knížku Kdy umírá vojevůdce a otevřela ji. A tak už třicet let čtu stále dokola jeho knihy. Mým velkým přáním bylo setkat se s panem Ivanovem. Bohužel....

kosmas
06.07.2014

Nejlepsi autor literatury faktu jakeho jsme kdy meli jeho knihy jsou poctive vydrene hledanim a patranim ne opsane jak to dela treba pan Bilek.

Marčullkas
24.01.2014

Velice propracované témata, které použil do své literatury

minirock
09.11.2011

Mám moc rád jeho knížky. Vždycky jsem obdivoval, jak si dokázal jít za svým cílem a ještě o tom poutavě a čtivě psát. Třeba jeho Novosvětská - to je úžasná skoro detektivka. Nebo pátrat po příčinách požáru Národního divadla, prolézat archivy, dělat pokusy, navštěvovat a zpovídat pamětníky. Skládat střípek ke střípku a nakonec dojít k nějakému smysluplnému závěru a nebo objevit něco, co se ještě nikomu nepodařilo. Napsal opravdu úžasné knihy.