Mievr Mievr komentáře u knih

Temná věž Temná věž Stephen King

Spoiler
Nádherná sága, fakt skvělé čtení, když tu tak rozebíráte ten konec, mé očekávání bylo asi takové, že malíř (tuším Patrick) kolem červeného krále nakreslí zeď a tím mu znemožní házet zlé tonky a navěky ho uvězní na balkóně, mno uvěznil ho trochu odlišně a to mě celkem zklamalo, taky jsem očekával, že tento záporák bude šílenější a nebezpečnější, jinak jsem spokojen :) Přeji Vám dlouhé dny a příjemné noci a hurá na závan klíčovou dírkou ;)

14.01.2016 5 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Rolandův příběh mě velice fascinoval :)

21.12.2014 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Velice mě zaujalo, jak King dokáže vyprávět, moc se mi jeho styl líbí a je to hluboké, jen mě mrzí ten závěr :/ :D

20.05.2014 4 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Moc krasné fantasy, plné zajímavých myšlenek a neočekávaných závěrů :) ale kam to celkově směřovalo, bylo tak trochu jasné :) i tak báječné čtení a jsem zvědav na další díl :)

29.04.2014 4 z 5

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Moc dobré čtení, fantasy se mi hodně líbí...je to sice takové pohádkové, ale má to hlubokou myšlenku, ptž i v našem světě jsou kouzla a bojujeme s časem že? :)

04.04.2014 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Je to zajímavá kniha, ale životopisy mě moc neberou, proto sem ji četl pomalu a moc mě to nebavilo...Každopádně Jobs je velice zajímavý člověk a líbí se mi jeho myšlenka, dělat věci pořádně, aby si uživatelé neměli na co stěžovat, kdyby to tak dělali všechny firmy, věci by nebyly "k hovnu" a nerozbíjeli by se tak často, v takovém světě bych rád žil :)

22.04.2013 3 z 5

Zlo v Sethanonu Zlo v Sethanonu Raymond E. Feist

Tahle sága mě bavila a moc. Občas je to trochu až moc pohádkovské, ale jinak autorův styl super. Rozhodně to stojí za přečtení.
Můj zážitek navíc umocnilo hraní hry UO na Midkemii, kde jsem kuchal Zlorta, no možná víc on mě :D

*zadumaně přemýšlý jaké to byly zlaté časy*

19.10.2021

Stvoření temnoty Stvoření temnoty Steven Erikson (p)

Malazská série nasadila laťku hodně vysoko :) tohle je trochu slabší, zase spoustu filozofování, jak již jsme od Eriksona zvyklý, to mě tak z půlky bavilo, z půlky štvalo, asi dle nálady a hloubky filozofie. SPOILER zajímá mě, jak Anomander přišel k tomu že se z něj stal eleint a taky jak Dracon stvořil dragnipúr a proto si tuto sérii asi někdy dočtu, snad se to v ní objeví! Ale teď se nejdřív vrhnu na potoky krve :) konec a některé zvraty hezky překvapily, ale celkově co se fantasy, ras a tvorů týče, tak to bylo slabší

24.04.2020 4 z 5

Daň pro ohaře Daň pro ohaře Steven Erikson (p)

U některých pasáží jsem měl problém pochopit jejich hloubku, některé linky nebyly tak zajímavé, ale nakonec se zajímavými staly, asi podobně jak Karsův příběh :) Konec byl úplně epický jako vždy! Hurá na další knihu .)

11.04.2018 5 z 5

Lovci kostí Lovci kostí Steven Erikson (p)

Paráda, nové postavy jsem si oblíbil a na konci se to zase pěkně zvrtlo! :D Jsem spokojený a hurá na další díl :)

03.01.2018 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Dobrá odpočinková četba...zajímavý příběh s nesmrtelným hrdinou :)

28.05.2013 3 z 5