Zlo v Sethanonu

Čtvrtá kniha série Sága Trhlinové války. Rytíř temnoty Murmandamus pozvedl svůj prapor a z nehostinného severu táhne do nitra Ostrovního království mohutná armáda, podporovaná ničivou magií hadích kněží. Jejím cílem se zdá být takřka bezvýznamné město Sethanon. Je nanejvýš nutné zjistit, proč je tomu tak a jaké nebezpečí číhá v pozadí útoku peklomorů a jejich spojenců, nicméně mág Macros, který jediný zřejmě zná odpověď, záhadně zmizel. Podaří se Pugovi a Tomasovi nalézt ztraceného čaroděje? Kdo je vůdce zapomenutého kmene válečníků, bránících své město na severních pláních proti peklomorům? Jaká tajemství skrývá historie mocných Valheru? (citace: www.legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30351/trhlinove-valky-zlo-v-sethanonu-k3n-30351.jpg 4.6257

Trhlinové války (4.)

A Darkness at Sethanon (1986)

Romány, Fantasy
Vydáno:, United Fans

špulo

Dokončenie fajn príbehu s fajn postavami fajn spisovateľom. Takže fajn:)))

Gustik5
10.11.2017

Až mi bylo líto, že čtu poslední díl... :) Bylo to poutavé a plné nezkrotné autorovy představivosti. Určitě se poohlédnu i po jeho dalších sériích z Midkemie či Kelewanu.

Archie
22.08.2017

Z cele serie mi kupodivu ctvrty a zaverecny dil prisel nejslabsi. Prilis mnoho epiky, mocnych kouzel a Panu desu ubralo na te pohadkovo-klasicke atmosfere Midkemie. Jestlize jsem se u prvniho dilu citil jako u krbu za zvuku loutny z Ultima Online, ctvrty dil jsem bohuzel docital spise ze zvedavosti k rozuzleni. Zakonceni pribehu to jinak bylo dustojne, neuzil jsem si ho ale tak, jak jsem ocekaval.

jan14s
22.03.2017

Tato kniha se mi líbila nevíce, od začátku do konce jsem byl napnutý.

Hellrampage
23.01.2017

(Uwaga – tutaj tam spoiľer - po drugé!) Posledná časť z prvej trilógie (u nás tetralógie) zo sveta Mikdemie skončila tak, ako skončila, no sám som sa do konca nehnal, pretože ma príbeh celkovo dosť nudil. Vedel som, že hrdinovia, ako ich podáva Feist sú nesmrteľní, a tak som sa nemusel báť ani o jedného z nich. Veľkú mieru pozornosti dostane opäť Jimmy (so svojím priateľom Locklearom, ktorý hrá zase prvé husle v ďalšom buď knižnom alebo skôr hernom deji - Betrayal at Krondor) a Arutha, aj keď Jimmy ku koncu ako postava úplne vybledol a stratil sa (rovnako ako Arutha). Línia s Pugom a Tomasom a ich sci-fi blúdení galaxiami ma nudila, aj keď tvorila kontrast napríklad k bitke o Amengar (tam som doslova vedel, ako to skončí, aj keď samotná bitka nebola popísaná zle). Koniec autor ako keby nezvládol, rýchlo ho skončil a zabalil do happyendu. Ničmenej, -násťroční budú v ráži. A BTW, ešte musím upozorniť na viac chýb v texte, ktoré na mňa pôsobili dosť rušivo.

"Nepodceňujme toho hlenožrouta. Určitě má něco za lubem." - Amos Trask

angloumene
09.06.2016

Velkolepé pokračování Stříbrného trnu. Namísto malé výpravy z předešlého dílu nám R. E. Feist tentokrát představuje velkolepé bitvy, nahlédnutí do počátků vesmíru a mnoho dalšího včetně vysvětlení celé Trhlinové války.
Styl knížky je tradiční, jedná se lehké, čtivé dílko. Prostě ideální odpočinková fantasy literatura.

Ajrad1981
13.01.2016

Má cenu něco dodávat? Za mě opět pět hvězdiček :-)

karelk
19.09.2015

Nejlepší kniha z celé serie. Vysvětlení mnoha věcí z minulosti, navíc něco, co Feistovi dosud chybělo: moment překvapení - tady hned několikrát. Napínavé, čtivé, asi si půjdu přečíst Legendy, kdyby mi Midkemie chyběla :)

SakalCT
30.05.2015

Velmi důstojné a ucelené zakončení série, které je o třídu lepší než předchozí díl. Především pasáž o dobývání Armengaru se dá číst pořád dokola. Opravdu velkolepé. Možná jen konec mi přišel maličko překombinovaný a přitom uspěchaný - ale to je typický rys Feistových knih - celou dobu to vypadá špatně a pak se všechno během dvaceti stran vyřeší. :-) Nicméně celá série Trhlinových válek je fantasy počteníčko se vším všudy. Rozhodně doporučuji.

avel
29.08.2014

Nekomentovala jsem jednotlivé díly ságy, protože jsem dočetla jeden a hned načala druhý :)
Celkové mi přijde, že autor skvěle popisuje děj, který na sebe plynně navazuje, je popsán poutavě a čtivě. Zdá se mi však, že neumí psát závěry u knih. Ty byly uchvátané, tak trochu odfláknuté. Ale přesto krásné čtení.
Poslední díl mě už tak nenadchl. Jednak mě mrzelo, že úplně opomněl osud Liama. A druhak mi to prostě nějak nehrálo dohromady. Asi to na mě bylo již moc zkombinované a boží síla příliš patetická :)
Ale přesto krásné čtení :)

Eldar80
18.08.2014

Tímto zakončením začne celá Trhlinová sága dávat smysl. Děj předchozích knih, vlastně ne děj, ale smysl jasně vyplyne na povrch. Kniha je opět psána v pohádkovém podtónu, ale celkově vyznívá mnohem líp než Stříbrný trn. Ikdyž je text knihy poněkud amatérský, tak nečekaný děj a opětovné umné využití fantasy prvků staví knihu vysoko. Zde ještě více než u předchozích knih je zřejmé, že knihy nelze hodnotit nezávisle od ostatních, ale je nutné vnímat ságu jako jeden velký příběh. Kniha z mého pohledu nedosahuje kvalit druhého dílu, ale využití situací, které umožňuje tento literární žánr bylo perfektní. 90%

SiuxBeast
17.04.2014

Tuhle ságu už jsem nečetl hezkých pár let budu si muset udělat čas a zase ji oprášit, líbilo se mi to moc

Peti
20.02.2014

Čtvrtá kniha Trhlinových válek se opět četla sama. Spojil se zde děj celé knihy, zjistili jsme, že vše co se událo v životě Tomase a Puga měla význam a bylo zužitkováno. Ze dvou kamarádů, kteří jako mladí uličníci dělali neplechu ve vévodství se během 4 knih stali nejdůležitější osoby pro záchranu Midkemie. Výborně zpracovaný příběh v několika liniích, který končí happy endem.

MiaVa
10.09.2013

pěkná sága, moc zajímavý příběh jsem zvědava na legendy trhlinových válek

steppen-wolf
23.03.2013

Vyvrcholení ságy bylo jak má být: napínavé a monumentální. Příjemná fantasy oddechovka. * * * 1/2-

RadunkaH2112
25.12.2012

P

kurcatovium
17.05.2012

Vynikající! Žádné ukvapené nebo odbyté rozuzlení se nekoná a sága Trhlinových válek má opravdu hodnotné zakončení, ve kterém najdete Puga, Tomase, Aruthu nebo Jimmyho přesně tak, jak si je v průběhu prvních dílů oblíbíte.

Ary

Pokud má někdo rád složité vojenské taktiky posazené do fantasy prostředí, hluboce doporučuji. ;-)