Michal1992 Michal1992 komentáře u knih

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Když si uvědomíte, kdy to Mistr Tolkien psal, a přesto dokázal napsat toto mistrovské dílo, víte, že jste právě přečetli vrcholné dílo světové literatury. Píšu to s tím, že dnes by to autor napsal asi trochu jinak, je tam někdy vidět trochu těžkopádnost, ale to se znovu vracím k tomu, je to tím, že to Tolkien napsal v padesátých letech, a přesto dokázal něco neuvěřitelného.

29.12.2020 5 z 5

Pravěcí vládci Evropy Pravěcí vládci Evropy Vladimír Socha

Je zde vidět, že knihu píše odborník za slovo vzatý, precizní zpracování, jen mě trochu mrzí, že obrázky nejsou barevně - ale to je jen marginální výtka. Po odborné stránce kniha 10/10.

09.11.2020

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Kniha opět nezklamala, výborně se to četlo. Je zde vidět velký rozdíl od filmů. Docela mě zarazilo, že vlastně skoro celý první a druhý díl se mluví o Sarumanovi ale na rozdíl od filmů se zde prakticky nevyskytuje.

09.11.2020 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Téměř dokonalá kniha, s několika hluchými místy. Doslova utrpení je ale číst začátek putování z Kraje. 150 stránek je věnováno zdlouhavému pochodu z Kraje s popisy přírody. Teprve od Elrondovy rady začíná strhující příběh, trochu mě teda mrzí, že průchodu Morii je věnováno všehovšudy 15-20 stránek a nudnému popisu cesty z Kraje je věnováno 100 stránek. Jinak dokonalost

09.10.2020 5 z 5

Sto dní z Elby k Waterloo Sto dní z Elby k Waterloo Jiří Kovařík

Výborná kniha, která se věnuje událostem stodenního císařství, hlavně jsem ocenil informace o tom, co se dělo po Watterloo - v dějepise nás učí, že Napoleon bitvu prohrál a více k tom nikdo neříká. Ale že se odehrála velká bitva o Paříž, o tom se skoro neví - zajímavé a nové informace

11.10.2019 5 z 5

Hořící Atlantik Hořící Atlantik Spencer Dunmore

Kniha plná informaci, velmi se zde autor zaměřuje na Kanaďany. I když se v titulu knihy píše o válce v letech 1939 až 1945, kniha v zásadě končí rokem 1943, kdy spojenci získali do svých rukou všechny trumfy, zbývajícím dvou rokům války se autor téměř nevěnuje.

21.09.2019 5 z 5

Veleobři oceánů Veleobři oceánů František Novotný

Úžasná kniha přeplněna informaci a fakty, nebál bych se ji označit za povinnou literaturu pro čtenáře, které zajímá první a druhá světová válka.

19.09.2019 5 z 5

Válka v Arktidě: Zapomenuté bojiště tajné meteorologické války v letech 1940-1945 Válka v Arktidě: Zapomenuté bojiště tajné meteorologické války v letech 1940-1945 Jindřich Marek

Zajímavá kniha plná informací, i když trochu mě tam rušili jakési odbočky na začátku každé kapitoly, třeba jsem nepochopil proč se v této knize řeší osud Hanče a Vrbaty - prostě tato a jiné odbočky autora mi úplně nesedly. I přesto dobrá kniha.

19.09.2019 4 z 5

Jejich veličenstva pyramidy Jejich veličenstva pyramidy Vojtech Zamarovský

Skvělá kniha, trochu jsem se bál data vydání, přece jenom od té doby vznikly nové teorie, nové objevy, zpřesnila se datace atd. ale vůbec nejsem zklamán, skvělá kniha

19.09.2019 5 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Tato kniha mne opravdu neoslovila, příběh měl ze začátku velký potenciál, ale mne to neoslovilo

08.08.2018 3 z 5

Deník chartisty, aneb, Stalo se v kraji zvykem Deník chartisty, aneb, Stalo se v kraji zvykem František Vaněček

Bohužel, naprosto úžasná kniha a zároveň naprosto smutná kniha. Tuto knihu mi půjčil pán se kterým se znám z hospody s tím, že tuto knih si koupil v roce 1990 a od té doby na ní nikde nenarazil

07.08.2018 5 z 5

Oheň a meč Oheň a meč Harry Sidebottom

Skvělé zakončení série. Tento díl trilogie byl sice nejdelší ale co se týče děje naprosto famózní.

01.08.2018 5 z 5

Železo a rez Železo a rez Harry Sidebottom

Fantastická kniha. Ale doporučuji si nastudovat toto období dějin Římské říše, jinak se v tom člověk ztratí, týká se to celé trilogie.

17.07.2018 5 z 5