Sto dní z Elby k Waterloo

Sto dní z Elby k Waterloo https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119107/bmid_sto-dni-z-elby-k-waterloo-eq3-119107.jpg 4 9 3

Původní česká práce talentovaného historika. Líčení Napoleonova návratu z Elby včetně bitvy u Waterloo. Původnost této knihy tkví ve využití francouzských pramenů – dosud vydávané knihy vycházely převážně z rakouských či jiných kompilací. Popis posledních sto dnů Napoleonovy vlády je čtivý, historicky věrný a oživený řadou životopisů jednotlivých protagonistů. Kniha je doplněna bohatým obrazovým černobílým materiálem.... celý text

Igor1311
15.02.2021 5 z 5

vynikajuce dielo, pre mna rozhodne lepšie ako autorove dvojzvazkové Waterloo. Veľké plus za opísanie situácie vo francuzsku po bitke a za opis bitky o pariž a najmä záver o osudoch vojvodcov, ktorí sa ťaženia zučastnili

Michal1992
11.10.2019 5 z 5

Výborná kniha, která se věnuje událostem stodenního císařství, hlavně jsem ocenil informace o tom, co se dělo po Watterloo - v dějepise nás učí, že Napoleon bitvu prohrál a více k tom nikdo neříká. Ale že se odehrála velká bitva o Paříž, o tom se skoro neví - zajímavé a nové informace

Dant76
18.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha o posledních dnech vlády Napoleona, a jeho cestě z Elby až k osudné bitvě u Waterloo.