michaella03 michaella03 komentáře u knih

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Dobrý příběh, s Cat jsem se v mnoha scénách sžívala. Lorenzo byl úžasný:) Ostatní postavy jako Alessandra, Cipriano, Catina teta..... dobré. Určitě si přečtětě:)!!!!!

02.02.2017 4 z 5

Dědička světla Dědička světla Emily Bold

Číst tohle o pár let dřív, tak jsem úplně na větvi.
Vstupujeme do nového světa, ve kterém Stříbrné perutě žijí spolu s lidimi, vše má logické vysvětlení, žádné prvoplánové řeči a věty typu "takhle to prostě funguje" - ta propracovanost na mě udělala velký dojem, je to velmi líbivý svět.
Autorka píše skvěle, děj je nabitý akcí a emocemi, které prožíváte spolu s hlavními postavami; těch téměř čtyři sta stránek uteče jako voda :).
Konec je samozřejmě otevřený, těším se na víc malé Trnky a Luciena ;).

30.03.2023 5 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Krásná nezbytnost pro fanoušky série. Pěkné kresby, konec přerušený v nejlepším :D. Nic nového se tady nedozvíte, spíš naopak - děj je velmi zkrácen, spousta myšlenek a témat je hodně osekaná - kdo si přečte jako první tento komiks před románem, bude tak akorát zklamaný a především zmatený. Těším se na druhý díl, snad se k němu dostanu brzy.

30.03.2023 4 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Super, nahlédnutí do minulých životů Luce je moc fajn. A to i přesto, že se množí stále víc a víc otázek a odpovědi nejsou k mání. Asi nejlepší díl série.

"Byly některé životy, kdy se pro ni snažil vyšetřit trochu světla v naději, že se tím něco změní. Někdy doufal, že ji tak dokáže udržet naživu déle, i když to nikdy doopravdy nezabralo. A jindy - třeba jako při tomhle obléhání Moskvy - se ji rozhodl poslat pryč rychleji. Aby ji ušetřil trápení. Aby byl jeho polibek tím posledním, co v tom životě pocítila."

13.09.2022 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Další série, ke které jsem se dopracovala přes filmové zpracování.
Film nasadil laťku docela vysoko, sympatičtí herci (Jeremy Irvine a Harrison Gilbertson) a super prostředí. V knize však první polovinu jen posloucháme Luceino vzdychání po Danielovi, kterého má člověk brzy dost. Je zde také mnoho otázek, jak jinak, než bez odpovědí; místy to na mě působilo až nepromyšleně. Ale abych jen nehanila, velice se mi líbí nápad a zpracování tématu s anděly (Lucifer, Pád, atd.). A především, bylo to velice čtivé, což je hlavní.

"Víra je kratochvíle bezstarostných. A co hůř, je to ten nejlepší způsob, jak se nechat zabít."

13.09.2022 4 z 5

Mladá císařovna Mladá císařovna Marieluise von Ingenheim

Ze začátku jsem byla zmatená z časových souvislostí, ty se ale postupně ustálily. Oceňuji vykreslení politiky a historických momentů, stejně tak i vztahu mezi Sissi a Franzem Josefem.

13.09.2022 5 z 5

Malá divoška Malá divoška Marieluise von Ingenheim

První polovina byla trochu víc natahovaná, druhá to ale vynahradila společnou přítomností Sissi, Karla Ludvíka a samozřejmě Franze Josefa. A moc se mi líbila historka o řízku :D.

13.09.2022 4 z 5

Sissi: nesmrtelná císařovna Sissi: nesmrtelná císařovna Philippe de Montjouvent

Mnoho fotografií a informací, život císařovny rozdělen do několika přehledných a zajímavých kapitol. Určitě doporučuji!

14.07.2022 5 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Přečtené za tři dny, na odreagování a pousmání jako dělané.

PS: Jen doufám v brzké vydání zbývajících dvou dílů, ráda bych doplnila mezeru této série v knihovně. A samozřejmě jsem zvědavá na poslední dva členy naší milé rodiny :D.

10.05.2022 5 z 5

Thor v zemi obrů Thor v zemi obrů Sergio A. Sierra

I já měla problém se začíst, příběh se trochu vlekl, ale konec to zachránil. Pěkné ilustrace :).

10.03.2022 4 z 5

Vězeňkyně koruny Vězeňkyně koruny Jeffe Kennedy

V časopise mě zaujala nádherná obálka. Následně jsem si zjišťovala, o čem kniha je a nakonec si ji objednala.
Jsme v dalším světě plném nových názvů (na které si postupně musíme přicházet sami), míst, zvyků a dějin. Žít život v přepychu a pohodlí, a pak najednou pocítit krutou ránu v surové a nelidské podobě.
Nevím, co přesně jsem od knížky čekala, ale tohle byla celkem jízda. Já jsem si hlavní hrdinku, Jennu, oblíbila, soucítila jsem s ní. Poslední třetinu knihy jsem přečetla na jeden zátah.
Mně se kniha moc líbila, už se těším na další díly.

04.03.2022 5 z 5

Pride and Prejudice / Pýcha a předsudek B1-B2 Pride and Prejudice / Pýcha a předsudek B1-B2 neznámý - neuveden

Pýchu a předsudek miluju. Krásný příběh v původním jazyce.

09.11.2021 4 z 5

Gabrielův slib Gabrielův slib Sylvain Reynard

Je to už nějaký pátek, co jsem přečetla první díl o Gabrielovi a Julii a byla jsem unešená. I další dva díly se mi velmi líbily.
Když jsem se dozvěděla, že bude pokračování, v pořadí už čtvrté, byla jsem ráda. Když jsem se však pustila do čtení, nadšení postupně opadalo. Je hezké nahlédnout dál do jejich životů po tom, co se jim narodila dcera, ale někdy mi děj přišel zbytečně natahovaný, někdy až nudný (ke čtení jsem se občas musela trochu nutit). Konec v jisté míře působí otevřeně, ale byla bych radši, kdyby autor zůstal u tohoto, a žádné další pokračování už nevydával (klidně mohl zůstat u původní trilogie).

28.09.2021 3 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Po dočtení druhého dílu mám mnohem horší pocit než u prvního dílu - mnohem větší zmatek v hlavě. Sice jsem přečetla 250 stránek, ale mám pocit, že jsem se vlastně nedozvěděla nic, oproti tomu, co za překvápko čekalo na konci knihy.
Já pokračuji ve spanilé jízdě dál, rovnou ke třetímu dílu!

20.09.2021 4 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Dlouho jsem okolo ní chodila, uvažovala, zda ji koupit. Nakonec jsem neodolala.
Autorka píše dobře, čtivě, stránky tedy ubíhají pod rukama. Potěšilo mě prostředí Anglie a okolí (oproti Americe ve FSo...), zajímavé bylo i téma obchodování s bílým masem. Bohužel, příběh byl jako podle šablony z Padesáti odstínů. Jasně, chápu, ono co taky v těchto typech románu stále vymýšlet, ale že to bude až takhle okaté... Škoda.
Do knížky jsem se pustila jako do oddechovky, čehož se mi také dostalo, takže jsem vlastně spokojená. O re-readingu zatím nepřemýšlím.

03.08.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Pořád roztomilé, přibyl tu ovšem závažný a těžký problém, který byl naznačený v minulém díle - porucha příjmu potravy.
Moc se těším na závěrečný díl.

03.08.2021 4 z 5

Střet králů. Svazek druhý Střet králů. Svazek druhý Landry Q. Walker

Nic nového tu nenaleznete, ale pokud si chcete příběh připomenout, ale nechce se vám číst ty bichle, tohle je ta správná volba. Ilustrace opět moc pěkné (ale postavy někdy ztěží rozeznatelné), přečtené je to za chvíli.
Těším se na pokračování!

09.05.2021 5 z 5

Thor a mocné kladivo Mjölnir Thor a mocné kladivo Mjölnir Sergio A. Sierra

Dozvídáme se, jak Thor přišel k Mjölniru - na knihu je to kratší příběh (necelých 100 stran) :D. Knížka ale určitě obsahuje krásné ilustrace, i obálka se moc povedla.
Těším se na další díly!

09.03.2021 4 z 5

Střet králů. Svazek první Střet králů. Svazek první Landry Q. Walker

Graficky moc hezky zpracované, četlo se lehce. Těším se na další :)

10.01.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Tenhle díl se mi líbil zatím nejvíc - pořád krásné a roztomilé, ale už tam máme i vážnější témata. Za mě pecka!
Moc se těším na další díl :)

28.09.2020 5 z 5