micha-ella micha-ella komentáře u knih

Báječný rok (deník 2005) Báječný rok (deník 2005) Michal Viewegh

Někdo tady našel v autorovi této knihy nedozírné hloubky! No to mě podrž! Hlavní téma celé knihy je: chlubím se a chlubím! Mám hodně peněz, značkové oděvy, piji nejlepší vína, užívám si života .. ostatní jsou plebs. Totálně protivný a neuvěřitelně ješitný jedinec!

31.05.2017 1 z 5

Ostrovy génia Ostrovy génia Darold A. Treffert

Velmi zajímavé!

30.05.2017 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Šokovaná žena zjišťuje, že se v případu stala hlavní podezřelou... Příběh mě zaujal, ale - promiňte - blbější konec už si autorka vymyslet nemohla! Podlehla módě nečekaných zvratů - ale až tak?...

27.05.2017 2 z 5

Chci tě zpátky, i když tě ztratím Chci tě zpátky, i když tě ztratím Mariana Slánská

Zvláštní příběh, ale neseděl mi styl psaní.

27.05.2017

Homo psychoticus II aneb Můj návrat ke studiu Homo psychoticus II aneb Můj návrat ke studiu Michaela Malá

Takové skutečné životní příběhy mě přitahují. Ale vždycky se u nich zamýšlím i nad tím, kolik státních peněz takto nemocní lidé vyčerpají mnohdy zbytečně a vlastně si všemožné pomoci příliš neváží. Tady je v závěru knihy naprosto zřejmé, že autorka si ve své pozici libuje a vůbec jí nenapadne, že každotýdenními hovory s psychologem třeba omezuje dostupnost léčby
pro někoho potřebnějšího. Medikace jí zabírá, studuje, je normální a přesto si vymýšlí problémy...

21.05.2017 3 z 5

Dětské přízraky Dětské přízraky Sue Townsend

Čtivé, strašidelné, divné.

26.02.2017 4 z 5

Chraplavé chorály Chraplavé chorály Roman Szpuk

Nádherný poetický jazyk a procházení místy, které dobře znám.

26.02.2017 5 z 5

Dar vlka Dar vlka Anne Rice (p)

Dobrý začátek, který mě nalákal, zatím jsem od této autorky nic nečetla. Ale co si pomyslet, když v úvodu příběhu majitelka nádherného sídla a dalšího velikého bohatství přepíše svůj majetek na cizího člověka, kterého zná pár hodin? To by se v životě prostě nemohlo stát. Pak jsem zjistila, že by se nemohlo stát ani to ostatní a knížku jsem odložila. Miluji Sci-fi, když je příběh pravděpodobný, ale Fantasy ne.

24.02.2017 1 z 5

Píseň kamene Píseň kamene Iain Banks

Četla jsem od Bankse Vosí továrnu a Most, v jeho knihách je tajemství, autora něčím přirovnávám ke Kafkovi. Kromě tajemství jsou v nich i prvky zla nebo ničení, které se ovšem v Písni kamene zmnoží na bezuzdné krutosti - pro mne nad únosnou míru. Přesto jsem román dočetla ze zvědavosti, jak to dopadne. UF!

11.02.2017 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Marina Chapman

To je až neuvěřitelný životní příběh. Knížka se mi moc líbila.

03.02.2017 5 z 5

Stín afrického slunce Stín afrického slunce Kerstin Cameron

Na tento námět už jsem přečetla hodně románů i skutečných příběhů. Tento se mi zdál příliš rozvláčný a místy i nudný.

02.02.2017 2 z 5

Index hrůzy Index hrůzy Robert Harris

Já se přiznám, že jsem pasáže o burzách přeskakovala. Děj mi tím neunikl a protože mám ráda záhady a tajemno, tak se mi to líbilo.

26.01.2017 3 z 5

Poslední akt lásky Poslední akt lásky Cathy Rentzenbrink

Strašně smutné.

16.06.2020 3 z 5

Léto v zahradě Léto v zahradě neznámý - neuveden

Rady pro práci na zahradě na celé léto. Některé názory jsou už překonané nebo shrnuté v podobných novějších publikacích (Rok v naší zahradě /Šrot/, Velká kniha o zahradě /kolektiv/, Zelenina /Stein/, Ovoce v zahradě /Hessayon/ a dalších), ale i do této se občas podívám a zopakuji si, co jsem v praxi zapomněla.

19.04.2020 4 z 5

Paní Parkingtonová Paní Parkingtonová Louis Bromfield

Tuhle knížku jsem četla před čtyřiceti lety a ničím mě nezaujala. V současné době, kdy nemůžu chodit do knihovny a nemám co číst, jsem si jí přinesla z půdy s úvahou, že teď už mám na tento román správný věk a bude se mi líbit. Omyl!
Předchozí komentář (haki 34) to plně vystihuje za mne. Nudné, zdlouhavé popisy, hlavní postava, která by měla být vzorem všech ctností, je jen ješitná samolibá bohačka, atakdále, přesně takhle mi to šlo na nervy, když jsem se knížkou prokousávala a nechtěla to vzdát. Autor je přece uznávaný a slavný.
Ani to nezkoušejte...

16.04.2020

Zlo je rodu mužského Zlo je rodu mužského Eva Grestenbergerová

Přiznávám, že jsem to v půlce vzdala. Mám ráda taková témata, ale stejně jako knížka Napětí (L.Alderman) se mi děj moc nelíbil.

16.03.2020 3 z 5

Dívka ve tmě Dívka ve tmě Martin Jaroš

Chtěla jsem si odpočinout od předchozího těžšího čtení, ovšem tahle knížka byla až tak lehká, že jsem hledala údaj, pro jaký věk je určená. Nedalo se to dočíst. Hvězdička je za obálku.

24.01.2020 1 z 5

Nezlomená osudem Nezlomená osudem Danka Šárková

Nic pro mne. Číst o takových lidech mě nebaví a spíš jim jejich osud přeju, protože si ho svým chováním sami vytvářejí a z rodiny na rodinu si ho předávají.

20.12.2019 1 z 5

Nekonečné dny Nekonečné dny Claire Fuller

Četla jsem hodně knížek na téma přežívání v divočině. Tahle je napsaná velmi sugestivně, ale probíhat by to tak nemohlo. Rok dva možná, ale ne tak dlouho. Tu nereálnost bych považovala za jedinou vadu, bylo to napínavé a čtivé. (V diskuzi o knize ještě zmínka pro ty, kdo už jí přečetli.)

13.11.2019 4 z 5

Naposledy viděná Naposledy viděná Nina Laurin

Konstrukce příběhu je jak domeček z karet. Nepravděpodobné je snad všechno, krom nepříjemné hlavní postavy, která asi měla nárok po takových zážitcích v dětství být taková, jaká byla. Ale do této psychicky labilní, nevzdělané, nepořádné a feťácké trosky by se rozhodně nezamiloval inteligentní člověk, vyšetřování je taky vratké a béčkový konec (co to je za módu?) to dorazil.

10.10.2019 2 z 5