Stín afrického slunce

Stín afrického slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42013/ve-stinu-africkeho-slunce-42013.jpg 4 26 8

Když se Kerstin podruhé vdávala, doufala, že se svým druhým mužem prožije v Tanzanii nádherný život. Šťastné manželství se však změnilo v očistec - Cliff začal pít, svou ženu fyzicky napadal a pak se jednoho dne v její přítomnosti zastřelil. Případ byl uzavřen jako sebevražda. Po dvou letech je však Kerstin zatčena za manželovu vraždu! krušné chvíle v otřesných hygienických podmínkách ve věznici v zemi, kde skoro nikdo neumí anglicky, kde lidská práva jsou prázdný pojem a úplatkářství je postaveno nad zákon, ztěžuje vědomí, že jí hrozí trest smrti.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Alpress

Kein himmel über Afrika , 2006

Janča1532
07.11.2021 5 z 5

Mě se kniha líbila,byla i poučná jak to chodí jinde na jiných kontinentech.

micha-ella
02.02.2017 2 z 5

Na tento námět už jsem přečetla hodně románů i skutečných příběhů. Tento se mi zdál příliš rozvláčný a místy i nudný.

sabca
03.04.2015 3 z 5

Kniha mně dost zklamala a konec byl přímo nudný. Podmínky v e věznici byly otřesné, ale samotná Kerstin měla plno výhod. Návštěvy, oblečení, jídlo a léky. Nic však nezmění to, že byla souzena za něco co nespáchala.

playada
04.06.2014

Také jsem spíše zklamaná. Podtitulek knihy - Boj o přežití v krutém žaláři, není šťastně zvolený. O tom žaláři toho v knize zas tak moc nenajdeme. Většinou se kniha zaobírá procesem, tzn. obviněním Kerstin z vraždy manžela a její obhajobou.
Pokud se příběh zakládá na skutečné události, pak nelze než zkonstatovat, že obžaloba byla žalostně diletantská a v nějaké civilizovanější zemi by k procesu ani nedošlo. Samotnou kapitolou je samozřejmě stav práva a tzv. soudnictví v Nairobi, které funguje podle toho, kolik máte v peněžence.

Michaela91
12.07.2013 4 z 5

Mě se kniha líbila, byl to zajímavý příběh, podle skutečné události. To vězení muselo být otřesné, možná mohla být slohověckniha napsané lépe a některé pasáže bych vynechala. Ale jinak to bylo zajímavé čtení.

petrak
19.07.2012 3 z 5

Zajímavý příběh, ale četla jsem už i lépe podané knihy.

rose
21.01.2012 3 z 5

Pravdivý příběh ženy, obviněné z vraždy manžela v prostředí afrického vězení. Bylo to trochu moc popisné, spousta zbytečných detailů o soudním jednání. Čekala jsem něco jiného.

missa85
30.11.-0001 3 z 5

Asi jsem od té knihy očekávala něco jiného... Špatná nebyla, ale jisté pasáže byly opravdu zdlouhavé...

Afrika vězení, věznice autobiografické prvky Tanzanie podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Kerstin Cameron
německá, 1960
2008  72%Stín afrického slunce

Kniha Stín afrického slunce je v