Mialll Mialll komentáře u knih

Pěkná, i když útlá encyklopedie kouzelných tvorů obsahující krátký úvod do magikozoologie, hodnocení nebezpečnosti zvířat a jako bonus vepsané poznámky Harryho, Rona a Hermiony. Velká škoda, že knížka není doplněna obrázky. :-(

12.01.2016 3 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Na světě zničehonic přestala fungovat elektřina a všude zavládl chaos a brutalita, jediné právo je právo silnějšího. Otřesný popis rozkladu všeho, od počátečního rabování po návrat do středověku. Děj se odehrává v našem prostředí v nedávné minulosti (rok 1998) a asi i to činí knihu tak hrůznou, jediné mínus je ale až přílišné lpění na reáliích (jména politiků apod.).

I když jsem Tmu četla už dávno, pořád mě děsí a zatím si ji nechci přečíst znovu.

28.12.2015 4 z 5

Žár krve Žár krve Petra Neomillnerová

Vulgarismy ani syrovost mi nevadí, patří k autorčině stylu, který se mi líbí. Zklamala mě však chabá zápletka hodící se spíše pro povídku.

13.06.2015 3 z 5

Černé světlo Černé světlo Václav Řezáč (p)

Čeho všeho je člověk schopný, pokud v něm převládne zlo... Podobnou knihou je Havlíčkův Neviditelný, který mě zaujal víc.

26.12.2014 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Četla se mi dobře, několikrát jsem se zasmála, ale vadila mi ta úporná snaha po autenticitě. Myslím si, že příběh by dobře fungoval i bez ní.

19.06.2014 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Nečekaně se mi líbil i ten dojemný konec. :-)

18.03.2014 4 z 5

Metafory, kterými žijeme Metafory, kterými žijeme George Lakoff

Velmi zajímavá kniha dokazující, že metafory nejsou jen záležitost básnického jazyka. Naopak, každý den běžně používáme metafory, aniž si to uvědomujeme, což je doloženo množstvím nejrůznějších příkladů.

07.03.2014 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout!

07.02.2014 5 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Do detailu propracovaná kniha, nečernobílé postavy, krásně vylíčené prostředí a, zejména v poslední třetině knihy, strhující příběh. Moc se mi líbily také poznámky pod čarou často vyprávějící příběh ze starých časů, kdy magie a mágové v Anglii byli běžnou součástí života.

03.02.2014 4 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

K Markétě Lazarové jsem přistupovala obezřetně, jelikož jsem od hodně lidí slyšela, že je to náročné dílo. Do knihy jsem se však docela rychle začetla (i když je pravda, že množství archaismů čtení ztěžuje) a Vančurův styl jsem si oblíbila. Obzvláště jeho otázky ke čtenářům, které nás nutí zamýšlet se nejen nad příběhem.

30.10.2013 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Strhující kniha s detailně propracovaným dějem a postavami. Ocenila jsem i přidané mapy Severu a Jihu a popis rodů Sedmi království pro snadnější orientaci ve jménech. Moc se těším na další díly.

17.01.2013 5 z 5