Messilina Messilina komentáře u knih

Amerika se směje Amerika se směje * antologie

Bohužel tato knížka byl trochu omyl. Většinou jsem se nudila. Podle názvu jsem čekala něco vtipnějšího. Některé z těch povídek považuji za doslova blbé.

27.04.2019 1 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Knihu od Alberto Moravia Horalka jsem doslova zhltla, myslela jsem, že u Římanky to bude to samé, ale bohužel jsem se spletla. Nevím snad kdyby Moravia Horalkou nenasadil tak vysoko laťku, ale nasadil. Proto jsem byla trochu zklamaná. Neříkám, že je to špatná kniha, ale čekala jsem víc.

27.04.2019 3 z 5

Měj rád a poznávej zvířata Měj rád a poznávej zvířata Saro de la Iglesia

Myslím, že je to krásná knížka, hlavně pro ,,městské" děti. Možná z některého z nich udělá v dospělosti vášnivého chovatele králíků. ☺

25.04.2019

Mazlení s vepři aneb Tu a tam po Evropě Mazlení s vepři aneb Tu a tam po Evropě Milan Fridrich

Hezká, odpočinková knížka. Ukazuje evropu i jinak, než jako z turistického průvodce. Je to hlavně o lidech.

Fotbal jménem Masopust Fotbal jménem Masopust Petr Feldstein

Hezká kniha, je dobře, že vycházejí i knížky o fotbalistech, kteří hráli dříve. Myslím, že se na ně někdy neprávem zapomíná.

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Přiznávám, že jsem to nečetla, ale poslouchala. Audiokniha v podání Marka Ebena a Ivana Trojana prostě neměla chybu. Většinou dávám přednost papírovým knihám, ale Trojan+Eben je chuťovka, kterou jsem si nemohla nechat ujít.

25.04.2019 5 z 5

Hledání dolů krále Šalamouna Hledání dolů krále Šalamouna Tahir Shah

Docela pěkný cestopis. Zase malinko něco jiného, než třeba H+Z. O člověku, který hledá zlaté doly krále, který snad ani neexistoval si myslím, že je snílek. Ale na druhé straně, snílci přece mění svět. Každopádně je to dobrá kniha.

23.04.2019 4 z 5

Slavné brněnské vily Slavné brněnské vily Jan Sedlák

Perfektní ukázka toho, že Brno není jen Tugendhat. I když tato vila v této knize samozřejmě nesmí chybět.

Slavné vily Libereckého kraje Slavné vily Libereckého kraje Pavel Halík

Moc hezká publikace, kdo se zajímá o architekturu, pro toho je jak dělaná.

Dopisy z Brazílie Dopisy z Brazílie František Hobizal

Kniha je zcela sestavená z dopisů, což nebývá u knih výhoda, ale tady jí to na čtivosti neubírá. Myslím, že ta jeptiška měla celkem talent na psaní.

Pravdivé výmysly Pravdivé výmysly Lúkianos

Myslím, že se jedná o krásnou ukázku toho, že antická literatura není nudná a že i pravda může být řečena tak nějak vtipně a potom i jinak působí-nenudí, nemoralizuje, ale poučí.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Klasika, čech by jí znát měl.

Krtek a kalhotky Krtek a kalhotky Eduard Petiška

Super. Krtek byl vždycky moje nejoblíbenější pohádková postavička.

Malvína z Bretaně Malvína z Bretaně Jerome Klapka Jerome

Malvína z Bretaně je něco jako variace na pohádkové téma.
Jelenicové rukavičky jsou asi milostný příběh.
Dům s vyhlídkou na holou zeď je příběh kriminální.
Trochu každý pes jiná ves. Nevím jestli to knize prospělo.

Gilgameš Gilgameš Vojtech Zamarovský

Souhlasím s tím co níže napsal Chmur, kniha není určena primárně dětem, jedná se o pověst. Pověst je spíše kulturním obrazem národa, který jí vytvořil.

Za krásami Indie Za krásami Indie Jaromír Skřivánek

Jedno podzimní dopoledne jsem si zašla u nás ve městě do čajovny a tam byla k dispozici tato kniha a tak jsem jí za jeden den a při popíjení, mimo jiné i indického čaje, přečetla.

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Krásná knížka pro děti. Rozhodně se domnívám, že vedle pohádek Boženy Němcové by měla být v dětské knihovničce i Heidi.

Záhir Záhir Paulo Coelho

Myslím, že Záhir patří k tomu lepšímu co Coelho napsal. Píšu to jako někdo, kdo má jeho knihy rád, ale to neznamená, že je zcela nekritický.

22.04.2019 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je nadčasová klasika, kterou se snad ani nehodí hodnotit. Prostě zlatý fond české literatury.

Krev na paletě Krev na paletě Miloš Kočka

Kniha se mi velmi líbila. Mohu vřele doporučit.