Slavné brněnské vily

Publikace Slavné brněnské vily navazuje na úspěšnou publikaci Slavné pražské vily, jejíž první vydání, dotisk a rozšířené vydání byly téměř okamžitě rozebrány. Na 15. mezinárodním stavebním veletrhu For arch 2004 byla publikace oceněna Čestným uznáním "Zlatá pečeť . Brněnská veřejnost i odborné instituce si rovněž žádají publikaci s tématem brněnské vily. Kniha obsahuje jednak úvodní pasáž o moderní české architektuře, specificky potom o brněnské architektuře se zaměřením na rodinné bydlení, informace, fotografie, plány slavných vil a literárně zpracované příběhy o architektech, stavebnících, stavitelích a lidech kolem moderní české architektury. Publikace specifickým způsobem mapuje jednu z oblastí naší architektury, která doposud nebyla souhrnně zpracována. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/69316/slavne-brnenske-vily-69316.jpg 4.913
Literatura naučná, Fotopublikace
Vydáno, Foibos

Kniha Slavné brněnské vily

Messilina

Perfektní ukázka toho, že Brno není jen Tugendhat. I když tato vila v této knize samozřejmě nesmí chybět.

Vilma232
27.10.2018

Kniha nádherná a navíc použitelná jako průvodce (obsahuje mapky a vycházkové trasy) po skvostech brněnské architektury.

adriane9
11.02.2016

Nejlepší z celé série knih slavných vil je právě tahle. Protože Brno je Brno a to tam nežiji :). Rozhodně stojí ještě za přečtení Vily Olomouckého kraje, je to nádhera!

Heyhey
21.01.2016

Krásné zpracování.

maruna
19.02.2012

Nejen Brňákům vřele doporučuji . Nádherné stavby, fotografie, plány, povídání o architektech i stavitelích.

Brno historie architektura

Iveta Černá
česká, 1963
Jindřich Chatrný
česká, 1965

Kniha Slavné brněnské vily je v