Mergirus Mergirus komentáře u knih

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Opět velmi pěkná kniha, čtivá od začátku až do konce. Jen mi "vadilo", čím autorka udržovala čtenáře napětí - skoky z Akkonu do Freibergu, to jsem knihu opravdu odložit nemohla. Reinhard se nakonec vybarvil, to se musí uznat, ale jsem zvědavá, koho zase dá autorka Kláře. Jen mi připadalo trochu divné, jak rychle se autorka zbavila Marie, nevlastní dcery Marty. Jen tak mezi řečí se dovídáme, že je mrtvá. Nevím, jestli jsem jenom já měla špatné vydání knihy (Euromedia Group - Knižní klub,r.2012,1.vydání, ale to moje bylo trochu chybné a vcelku zralé na nové vydání. Asi tři hrubky, které bily do očí, spousta chybějících čárek tam, kde naprosto přesně měly být (spojení vedlejších vět, tam není nic sporného, na to jsou přesná pravidla), špatné uvozování přímé řeči...

19.04.2014 4 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Zajímavý díl, obzvláště Albrecht se vybarvil. Jen škoda, že tomu Ota nevěří a nechce se ho zbavit. Marta ho měla nechat užívat blín a nejlépe ho předávkovat.Christiana je mi moc líto, ale někdy už to přijít muselo, neustále smrti unikal.

14.04.2014 3 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Díkybohu, že zlo bylo potrestáno, protože Randolf se neustále vracel a dělal všude peklo. Jnak toho znásilňování už je trošku přehnané. Procesy s čarodějnicemi jsou tu bohužel popsané pěkně. Ekkekhart překvapil, nečekala jsem , že by obrátil, ale škoda, že si z toho nevzal ponaučení...Doufám, že nebude někde škodit. U Richenzy nezbývá než dodat, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Tato kniha se četla výborně celá, ale v jednom úseku jsem si opravdu napětím kousala nehty a rychle četla, abych se dověděla konec. Jsem zvědavá na další díly.

10.04.2014 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Celkem chytlavá a napínavá kniha. Jen se obávám, že celá ta série asi nebude mít šťastný konec.

07.04.2014 4 z 5

Smlouva s Evou: Zkouška lásky Smlouva s Evou: Zkouška lásky Jitka Volfová

Áááá, tak autorka se v této knize opravdu překonala. Tolik děje v jedné knize, to jsem od ní nečekala. Že se Eva vrátí, to se dalo víceméně čekat, ale že takhle narychlo? A hned mimčo? To byl fofr. Co se týká dalších hrdinek, tam se už jedná o telenovelu. Co se tak může objevit ve třetím díle? Že by se provalila Adamova nevěra? Eva by si sbalila kufry a malou jen proto, aby pak za ní Adam přišel, smutně odprosil a Eva se zase vrátila? Nu, že bych tedy čekala na třetí díl s napětím a nedočkavostí, to se říct nedá.

02.02.2014

Noční jestřáb Noční jestřáb Robert B. Parker

Robert Parker mě nezklamal. Děj je plynulý a čtivý, odsýpá, přičemž tu nechybí ani humor.

28.01.2014 5 z 5

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Na rozdíl od první knihy je tu menší zlepšení - ke konci knihy (tj. posledních 250 stránek) se děj rozvíjí, více promlouvají samotné postavy. Co se však stalo s Brienne a Jaimem? Kde je Sansa? Konec je opravdu velmi zamotaný - na jedné straně se dovídáme od Aši, že k ní přišel Theon s Jeyne alias Aryou, z vyprávění Jona Sněha víme z dopisu, že Ramsay Bastard má Stannise a Mance, ale kde je Theon a Jeyne? Zabitím Jona Sněha mě autor opět dostal, to jsem nečekala. Ale mohl by v další knize opět povstat, třeba jako jeho strýc u Brana? Od autora opravdu musíme čekat nečekané. Ale i přes jeho snahu o dramatično nebudu tyto knihy už znovu číst. Příběh je příliš ponurý a depresivní, nikomu se nepřihodí nic dobrého.

28.01.2014 odpad!

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Jsem velmi zklamaná. Tuto sérii jsem začala číst s nadšením. Po zavraždění první hlavní postavy jsem si říkala, že autor to bere svým způsobem. Ve druhé knize jsem se naučila přijímat ty postavy jen na chvilku a čekala jsem, kdy je zabije. Tato kniha mě naprosto znechutila. Příliš popisu na úkor děje, nezajímavé postavy,... Rozhodně se k této sérii nebudu vracet.

28.01.2014 odpad!

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Nu, nevím, co si mám o autorovi myslet. Nejdříve hlavní postavy popraví, pak je oživí a ony popravují další hlavní hrdiny. Místo aby ocenila, že se Brienne snažila vyplnit přísahu. Koho asi tak ještě oživí? Připomíná mi to telenovely, což mě dost mrzí. Ještě mě čeká Tanec s draky..nemít ho doma, tak už nepokračuju v této sérii.

15.01.2014

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Opravdu lituji, že jsem se k této sérii dostala, a to s každým přečteným slovem. Příběh se odehrává jen v jedné oblasti, navíc dlouho trvá, než se děj rozjede.

15.01.2014 2 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Pan Martin mě docela zklamal. Nechává umírat důležité postavy, bez jakýchkoli výčitek svědomí, je bezohledný ke svým čtenářům. Že já blbec začala tuhle sérii číst!!! Popravdě řečeno, smrt lidí i přijmu, ale co udělali s Šedým větrem, to se mi ani trochu nelíbilo a vadilo mi to víc než smrt Robba. Ale vzkřísit Catelyn na soud, to bylo bravurní.

08.01.2014 4 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

Autor mě stále překvapuje tím, že mění polaritu postav. Bohužel zabíjí postavy, které jsem si oblíbila, ale s tím se zřejmě budu muset smířit.Ale taky se může stát, a začínám se na to připravovat, že na konci série nebude ani jedna z postav, které známe od začátku.

04.01.2014 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Velmi chytlavá kniha, snad ještě lepší než Hra o trůny. Autor zde využil mé slabiny - nutně MUSÍM vědět, jak všechno dopadne, a tím, že příběh vypráví různé osoby, mě udržuje u knihy a mám problém přestat číst a jít fungovat jako normální člověk - jíst, spát, práce atd. Ale doteď nevím, komu mám fandit.

29.12.2013 5 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Opět napínavá knížka, přečte se jedním dechem a nejde přestat :)

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Naprostá paráda, opět další "druh", se kterým může Mercy bojovat. Vřele doporučuji :)

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

:) autorka opět nezklamala, čtivé od začátku až do konce jedním dechem, škoda knížku odkládat.

16.12.2013 5 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Jelikož jsem fanynka Mercedes, zakoupila jsem si sérii s Annou a Charlesem. Bohužel jsem mírně zklamaná, kvalita šla dolů, chybí mi zde humor. Ale číst se to dá :)