Mercatino Mercatino komentáře u knih

Hra o tebe Hra o tebe Neil Gaiman

Sandman je úžasná serie, ale tady jsem z mého pohledu šlápl do velkého hovna. Škoda, že nejsem častější uživatel halucinogenních látek, potom by se mi komiks možná více líbil.

16.09.2020 2 z 5

Velká tučná zabijačka Velká tučná zabijačka Frank Miller

Tento díl se mi líbil svou přímočarostí. Jedna velká tučná zabijačka a nic víc a mi to stačilo. Přečteno v práci po práci. Asi jediný důvod proč tam zůstat o hodinu déle. Odebral jsem se do úplně jiného světa a cítil jsem se tam jako doma. Spíše jako pozorovatel uvnitř komiksu, než jako čtenář.

16.09.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Robert Kirkman

Vůbec nechápu sám sebe, že mě to ještě stále dokáže překvapit, šokovat. V některých předchozích dílech mě párkrát napadlo, že šílenější už to být nemůže a hups zase je to tady, šílenější a zběsilejší než kdykoliv předtím.

14.09.2020 5 z 5

Těžká cesta zpět Těžká cesta zpět Robert Kirkman

V tomto díle se skoro nic neděje a proto se mi to líbí. Přišel jsem z velké hory unavený a zničený, pomalu jsem nemohl ani chodit. Popadl jsem tento komiks a spolu s ním jsem v neděli odpočíval. Do noh a celého těla mi šla z tohoto komiksu nová energie, uvolnění, radost. Jeden z mála klidných a pohodových komiksů v této sérii, které jsem četl.

14.09.2020 3 z 5

Knihy magie Knihy magie Neil Gaiman

Totální ejekulace fantazie Neila Gaimana? To bylo tak dobré. Kniha, kterou prostě musím mít. Tak takto si nějak představuji magický svět. Spontánní, šílený a přesto uvěřitelný. Z děsivé procházky do budoucnosti se mi chtělo zvracet. A John Contstantine? Ten musí dostat mnohem více vlastního prostoru, protože tady byl můj, splynul jsem s tou postavou jako sám se sebou. Miluju ten komiks. Grafické zpracování je k posrání krásné. Nemohl jsem se vynadívat. Toto je umění, na které se stojí koukat a vlastnit jej.

08.09.2020 5 z 5

Proč obrazy nepotřebují názvy Proč obrazy nepotřebují názvy Ondřej Horák

Pane Horák tak pěkné zpracování, které chybí hloubka, to je taková škoda. Graficky nádherně zpracované. Jde vidět, že se na tom vyřádili. A pokud jde o vysvětlování konceptuálního umění, to je vždy na hraně. Moc jsem to tvůrcům nevěřil a těžko říct, jestli tato kniha v této oblasti čtenáře někam posune, spíše kvůli povrchnosti zapadne, což je škoda, šlo z toho určitě vytěžit více. Pokud z grafického zpracování vytěžili maximum, mohli se snažit i u té hloubky, příběhu...

08.09.2020 2 z 5

Znjetvořec Znjetvořec Cullen Bunn

Prozatím konec, budu si muset počkat na pokračování. Znejtvořec ukázal, že kvalita je v této sérii jako na houpačce a v tomto díle šla hodně nahoru. Možná na dosavadní maximum. Dost věcí tady zapadlo na správné místo. Musím napsat, že Malachiáš je naprosto fantastická bestie a vidět jí někde naživo, tak nevím jak by to dopadlo. Kresba(malba) mi sedí i když je velmi odlišná od všeho co jsem v komiksu viděl. Nedokážu si zde představit nějakou realistickou a detailní kresbu, kde bychom měli vše vykresleno do poslední detailu. Jen ať fantazie pracuje a zapojuje se tam, kde akvarel nechává vše na nás.

29.08.2020 4 z 5

Život mezi nimi Život mezi nimi Robert Kirkman

Nevím jestli v tomto dílu si měly odpočinout postavy v knize a nebo my čtenáři, ale mě to bodlo. To zběsilé tempo se nedalo vydržet.

28.08.2020 4 z 5

Střez se lovců Střez se lovců Robert Kirkman

Další díl, který posunuje extrémy v této sérii na novou úroveň. No fuj!!! Ale co už taková je doba a tak se musí žít. Pro to, aby žili udělají cokoliv a mě nezbývá než s jejich odpornými činy souhlasit a obdivovat je. Nechutné.

28.08.2020 5 z 5

Průvodce neklidným územím - Příběhy českého výtvarného umění (1900–2015) Průvodce neklidným územím - Příběhy českého výtvarného umění (1900–2015) David Böhm

Bože jakou mám chuť něco tvořit. Nevím jestli umění, ale prostě něco a to hned. Tohoto průvodce jsem si opravdu užíval. Skvělá práce tvůrců, které musím pochválit. Připadal jsem si jako na jednom velkém večírku, kde si mi představovali jednotliví umělci a v pár větách se mi snažili říct o sobě to nejpodstatnější. Grafické zpracování této knihy je takové malé umělecké díly a to určitě nepřeháním. Ještě zbývá druhý díl o architektuře, ale radím tvůrcům, pokračujte dále a nebojte se svůj záběr rozšířit o celou edici. Takže skvělá pocta všem umělcům v knize i době ve které se příběhy a události odehrávají. Knížka je určená pro děti, ale pokud o umění víte málo a nesouvisle, tak je užitečná pro každého.

28.08.2020 5 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Jednohubka, která potěší, ale nenadchne. Takové téma potřebuje daleko větší prostor. Jaký byl záměr tvůrců? Je to bez emocí, bez provázanosti, bez chutě.

26.08.2020 1 z 5

Umění milovat Umění milovat Publius Ovidius Naso

Občas nečitelný obsah, který bez znalostí historie, mýtu a starověku je těžko pochopitelný a přesto se v této knize nabízí tolik trefných rad. Je to kniha praktická, na doma. V nouzi lze z ní radu vystudovat .

26.08.2020 4 z 5

Prsten Nibelungův Prsten Nibelungův P. Craig Russell (p)

Když si přečtu něco dokonalého, nevím co napsat. V sobě mám rozbouřené moře pocitů, barev a myšlenek. Musím se přiznat ale, že Prsten Nibelungův byl jeden z nejnáročnějších komiksů, které jsem četl a také jeden z těch, které bych chtěl mít doma na celý život a kochat se kresbou, barvami a scénami, které se zde na stránkách odehrávají. Prsten Nibelungův je komiks na vícero přečtení, určitě se dá studovat, rozebírat, hledat. Jsem zvědavý jaká bude k poslechu opera samotná.

26.08.2020 5 z 5

Ženská, pro kterou bych vraždil Ženská, pro kterou bych vraždil Frank Miller

První co mě napadlo po dočtení komiksu bylo, že nesnáším ženský. Ty krásný manipulativní mrchy, které mají tuto nepředstavitelnou moc. Pár takových jich znám a děsí mě jen co si na ně vzpomenu. Skvělé zpracované, naprosto uvěřitelné a absolutně přímočaré. Taková hnusná mrcha...

22.08.2020

Čím se stáváme Čím se stáváme Robert Kirkman

Skvělý díl, další grady navíc, tempo se drží. Se čtenářem se zde jedna opět bez slitování. Nestíháš to pobrat, nemáš čas přemýšlet nad moudry, jenž postavy dokáží vyplodit, protože za tebou je stádo zombíků, které tě chce roztrhat na kusy. V tomto komiksu se řídí heslem, kdo uteče vyhraje a zabij, nebo budeš zabít.

18.08.2020 5 z 5

Rodokmen Rodokmen Cullen Bunn

Pravděpodobně je to jen můj subjektivní dojem, ale celá série má dost kolísající schopnost udržet si danou kvalitu. Opět stejně jako u druhého dílu jsem zde mnoha věcem nevěřil. Nevěřil jsem Emině rodokmenu. Příliš mnoho nejasných zvratů, příliš mnoho postav, příliš mnoho nevyvážené improvizace. Škoda... Je to vážně dobrá série, ale ta nevyváženost mě sere.

15.08.2020 3 z 5

Hadilovka Hadilovka Cullen Bunn

Skvělý díl, který poodkryl další části Pochmurného světa. Bylo to jako nakouknutí. Klidně bych uvítal větší porci a možná i nějaké románové zpracování, protože potenciál plnohodnotně rozvinout tyto příběhy komiks má. No uvidíme.

15.08.2020 4 z 5

Smutek nás pozůstalých Smutek nás pozůstalých Robert Kirkman

Líbí se mi jak Živí Mrtví neustále udržují rostoucí úroveň zábavy s každým dalším dílem. Představa, že mám ještě před sebou stejně kvalitní zábavy v podobě dalších dvaceti dílů je pro mě jako balzám na duši. Nemůžu se dočkat, vím, že si to musím dávkovat postupně, ale cítím, že dávka komiksů Živých Mrtvých, které si chci dát, je pořád větší a větší.

15.08.2020 5 z 5

Zrozeni k utrpení Zrozeni k utrpení Robert Kirkman

Ke komiksu jsem se vrátil po dvou letech a bylo to jako naskočit do rozjetého vlaku. Pár kotrmelců, ale hned po usednutí v sedačce jsem si to začal užívat. Tento díl na mě působil hodně nemilosrdně. Mám pocit, jako by tvůrce neměl s čtenářem žádné slitování. Postavy umírají jako na běžícím páse a bez příkras. Takže pro mě je to úspěšný návrat, trošku jsem se bál, že po té době se budu v tom trošku ztrácet, ale bylo to jako bych se vrátil mezi staré dobré kamarády.

15.08.2020 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení Cullen Bunn

Líbí se mi to, ale tento díl mi přišel slabší než první. Vůbec mě to nevcuclo. Příběhové linií jsem moc nevěřil a to je zvláštní, protože předtím jsem to měl právě úplně naopak. Tady se tvůrci pohybují na hodně tenkém ledě, protože hranice mezi uvěřitelným a těžko uvěřitelným se snadno smazává.

13.08.2020 3 z 5