MelanieSt MelanieSt komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ať si knihu každý kritizuje, jak chce, mě se líbila!! Je to strhující příběh, protože vlastně pořád čekáte, co se bude dít a jak to dopadne. Už jenom to, že jsem knížku přečetla během dvou nocí, mě docela překvapilo, protože na mě je to hodně rychlé tempo. Nejen to podle mě vypovídá, že kniha je povedená. I když možná nejde o literární skvost, rozhodně jí nikdo nemůže upřít vtip, napětí a jakési kouzlo, které vás nutí číst dál.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Ne v

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Perfektn

Jeden den Jeden den David Nicholls

Neuvěřitelná knížka, na kterou jsem narazila po zhlédnutí filmu v hlavní roli s mojí nejoblíbenější herečkou. Skoro bych řekla, že ta knížka byla napsaná přímo jí na tělo, protože ve filmu je skvostná a při čtení knížky jsem si přesně představovala herecké obsazení filmu. A ačkoliv se jedná o pouhé převyprávění života dvou lidí, v podstatě nic zajímavého, je to neuvěřitelný příběh plný hořké životní pravdy. Žádné iluze a naivita s dobrým koncem a láskou až do smrti. I když s tou láskou si nejsem tak jistá. Každopádně je to jedna z nějskvělejších knížek, jaká se mi dostala do rukou a určitě jsem ji nečetla naposledy.

05.01.2013 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Ačkoliv jsem fanoušek Twilight ságy, jediná knížka z této tetralogie, která mě zaujala, byl Rozbřesk, kde už se jedná o trošku vyspělejší příběh. Proto jsem se do čtení Hostitele pouštěla s jistými předsudky. A nebýt doporučení kamarádky, asi bych si ji ani nepřečetla. Dnes už nedočkavě čekám na další díly a opravdu se těším na filmové zpracování, které příběhu, doufám, neubere. Jako u každé knížky trvá pár prvních stran, než se začtete, ale věřte, že na konci příběhu budete plní emocí a budete chtít, aby příběh pokračoval. Přiznávám, že hlavním hrdinou příběhu pro mě není Melanie, ale Ian, který mi v knížce připadá naprosto božský. Takže ode dneška žádné předsudky, Stephenie se stává mou hrdinkou, protože jsem si tuhle knížku opravdu zamilovala, jako snad žádnou jinou.

01.01.2013 5 z 5

Moje kamarádka je koza nebeská Moje kamarádka je koza nebeská Patricia Schröder

Nechápu, proč hodnotíte knihu, která je zcela mimo vaši věkovou skupinu. Stejně jako vy jsem ji četla, když mi bylo zhruba 12 let a tehdy se mi hodně líbila. A přestože už jde dneska mimo mě, nebudu ji hodnotit nízkým počtem hvězdiček, když jsem ji jako malá měla ráda.

17.11.2012 4 z 5