Mejsha Mejsha komentáře u knih

Muzikant Muzikant Záviš (p)

Záviš má prostě svůj styl, který nemusí sednout každému. Plno sprostých slov, sexu a chlastu..a mě to prostě baví! Moc ale neholduji básním celkově, proto jen 4 hvězdičky.

16.09.2017 4 z 5

Je super, že můžeme nahlédnout do pokračování příběhu Christiane F., ale bohužel není ani zdaleka tak poutavý jako první díl.

10.06.2017 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Naprostá klasika, kterou by měl přečíst každý..čím dřív, tím líp.

Vrána Vrána James O’Barr

Dalo by se to popsat jako jedna velká depka. Ale geniální!

Sin City #1 Sin City #1 Frank Miller

Dalo by se říct, že je to celkem romantická slaďárna, ale se spoustou brutality. Příběh si pořád drží své tempo a vtáhne vás do děje. Kresby absolutně úchvatné! A ty hlášky a monology? Parádní! Moje nejoblíbenější kniha z celé série. Marv je podle mě nejlepší postava z celého Sin City.

Kmeny Kmeny Vladimír Brož

Díky knize se dozvíme mnoho o všech možných subkulturách, nahlédneme do jejich soukromí, myšlenek, postojů atd. Vladimír a jeho banda autorů nám umožnili poznat lidi z jiných "kmenů" tak, jak by se nám v běžném životě asi nikdy nepovedlo (nebo aspoň né u tolika různých subkultur). Super provedení, rozhovory a fotografie. Celkově geniální nápad.

Tvrdej chleba Tvrdej chleba Charles Bukowski

Buki je prostě frajer, ale jeho příběhy jsou lepší než básně. Je dost možné, že tyto básně ztratili svůj význam překladem, ale i tak mě moc nezaujaly. Ale musím uznat, že se to čte dobře.

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Knihu jsem dočetla celou. Byla jsem připravena na všechny ty sexuální úchylky, brutalitu, násilí atd. ale nakonec jsem byla celkem zklamaná a přišlo mi to docela nudné. Zhnusená jsem za celou knihu byla jen jednou, asi mám hold až moc silný žaludek.

Strach a svrab v Las Vegas Strach a svrab v Las Vegas Hunter Stockton Thompson

Naprostá paráda, kterou by si měl přečíst každý i když se nezajímá o drogovou tématiku. Hlavní postava i jeho právník jsou geniální postavy u kterých nevíte, jestli by jste s nimi chtěli jet taky, nebo se jim radši vyhýbali.

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Ze začátku mě kniha opravdu bavila, ale postupem času to upadalo. Příběh je ale moc hezky vymyšlený i podaný.

10.06.2017 3 z 5

Sérioví vrazi Sérioví vrazi Maurice Crow

Kniha je spíš jako encyklopedie. Velkým pozitivem je, že jsou v knize i málo známe případy. Pro někoho, kdo se o tyto témata zajímá to může být parádní kniha, ale nic nového mu asi nepřinese.

10.06.2017 4 z 5

Červená a bílá Červená a bílá Dorota Masłowska

Knihu bych určitě k Mechanickému Pomeranči nepřirovnávala, protože tomu nesahá ani po kotníky. Musím ale uznat, že slovní projev a různé fráze jsou zajímavé a neobyčejné. Potěšily mě i ilustrace, které ale bohužel jsou vloženy většinou až o několik stránek dál od situace, které se týkají. Velkým mínusem je, že kniha vlastně nemá skoro žádný příběh a všechny situace jsou velmi zdlouhavě popsané. Celkově nuda, ale dá se..

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Príma, prím.