Muzikant

Muzikant https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311622/bmid_muzikant-hKO-311622.jpg 4 9 9

Záviš i ve své nové sbírce „Muzikant“ více či méně vtipně akcentuje především směšnost pokrytectví a manipulátorského blbství téhle naší „amorálně konzumentské“ doby, která doopravdy „je zlá“. Doslov Vladimír Hendrich.

n.ezn.amy
20.08.2021 5 z 5

V této knize od Mistra Záviše, knížete pornofolku, opět čtenář najde mnoho, nechci říct básní, ale řekněme veršovaných spojení, kdy nekonvenčně vyjadřuje svůj vztah k ženám, alkoholu a způsobu života. Je třeba knihu brát s velkým nadhledem a pokud to dokážete, tak se určitě dobře pobavíte.

Černá ruka na mě hrábla
Dobrý den jsem posel ďábla
To jsi mě ale vylekal
Tebe jsem tady nečekal
Copak satan vzkazuje mi?
Radost děláš mu na zemi

666Jitka
07.08.2021 4 z 5

Závišovi zdánlivě banální verše - slovo poezie by bylo asi silné :-) - jsou plné sexu, alkoholu zmaru a jasného odmítnutí konzumu. Má zkrátka svůj styl, který je prost jakékoliv přetvářky a honosí se svéráznou upřímností, jenž asi spousta lidí nezkousne.

Mejsha
16.09.2017 4 z 5

Záviš má prostě svůj styl, který nemusí sednout každému. Plno sprostých slov, sexu a chlastu..a mě to prostě baví! Moc ale neholduji básním celkově, proto jen 4 hvězdičky.

sex čeští básníci alkohol

Záviš (p)
česká, 1956
2010  82%Pičoviny
2008  88%Prvé písně Závišovy
2007  67%Nedá se svítit...
2013  78%Krůček od hajzlu
2017  84%Muzikant