medvídě medvídě komentáře u knih

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Trvalo mi dlouhou dobu, než jsem se dostala k pokračování této série a tento díl se velmi povedl. Klidně by jím mohl příběh o Baileym končit. Tentokrát má náš psí hrdina na starost Ethanovu vnučku, která nemá vždy lehký život, a provází ji v různých psích podobách a velikostech.
Příběh je velmi čtivý a místy i silný.
Krásný návrat do světa lidí z pohledu čtyřnohého parťáka, který by za nás dýchal.
Filmové zpracování tohoto dílu nemůžu hodnotit, ještě jsem na něj neměla odvahu.

31.12.2022 5 z 5

Na knihu jsem narazila díky Radši knihu a moc jí za to děkuji.
Upřímně jsem od příběhu čekala úplně něco jiného, než jsem ihned po otevření dostala.
Tohle není knížka, ve které dostanete příběh, jak se dá podle názvu očekávat. Příběhů je tam mnoho, každý je originál, ke kterému máte i zajímavé ilustrace. Místy jsem koukala s otevřenou pusou, místy jsem se smála. Tohle jsem ještě neviděla, takže pokud máte chuť na originální jednohubku s temným humorem, tahle kniha je ta pravá.

31.12.2022 5 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Návrat a zakončení série, která má své kouzlo nejen kouzelnými i tajemnými bytostmi, o kterých nám podává svůj příběh.
Po návratu z alžbětinské doby hlavní hrdiny a jejich nejbližší čekají další zkoušky a překvapení. Kniha opět vtáhla do děje a spolu s jejími aktéry zjistíme, kdo za vším vlastně stojí a jak promyšlené to skutečně měl a neměl. Jak se Diana popere s nově nabitými silami a poznáním, ale velmi bolestivou událostí, která nezasáhne nejen ji samotnou. A hlavně – jak minulost umí šlapat na paty, aniž by si to dotyční v danou chvíli uvědomili, aby je pak zastihla nepřipravené. Ale nemusí to být jen nebezpečné překvapení. I ty dobré se někdy ukáží.

Kniha opět čtena před shlédnutím nejnovější série seriálu, abych věděla, co mě čeká. Samotný seriál měl v sobě mnohé změny, zkrácené či dokonce vynechané scény, které mi i chyběly, protože jsem se na ně těšila. Ale i přes to palec nahoru a obojí si v budoucnu jistě zopakuji.

„Když někoho doopravdy miluješ, ceníš si i toho, co on na sobě nejvíc nesnáší.“ (str. 352)

„Strach vzbudíš snadno. S láskou a úctou to tak rychle nejde.“ (str. 353)

05.11.2022 5 z 5

Ohnivý soumrak Ohnivý soumrak Nora Roberts

K filmovému zpracování jsem se dostala už vícekrát, tak jsem chtěla konečně zjistit, podle jaké knihy příběh vznikl a byla to jízda. Nevadilo, že příběh znám, byly zde změny a také jsem se velmi nasmála. Reena a její posedlost požáry, nebo ji spíše ten oheň pronásleduje…?

láska na první pohled - požáry - rodina

31.12.2021 4 z 5

Rychle a smyslně Rychle a smyslně Kristy Bromberg

(SPOILER) K přečtení knihy jsem se dostala díky objevu seriálu.
Je to taková pohádka pro dospělé. Ona pracuje s dětmi, chlapci, kteří v životě už něco zkusili, tak se jim snaží pomáhat na cestě do normálního dětství. On, věhlasný automobilový závodník, který dostane každou, na kterou si ukáže. A rozhodně není zvyklý na odmítnutí.
I když je to klasika bad boy a good girl, tak kniha má v sobě vtip i momenty překvapení. Přiznávám, že jsem si u toho vzpomněla i na Padesát odstínů, ale je to jiné.
Podle traileru bych řekla, že se seriál držel předlohy, takže jsem zvědavá, co mě čeká.
PS. u této knihy jsem si začala hledat písničky, kterými je příběh prodchnutý a postavy jimi vyjadřují své emoce. Tohle se mi na tom hodně líbilo.

31.12.2021 4 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Příběh je poutavý, nechybí láska, řešení problémů - ať už z minulosti nebo současné. Také rozplétání rodinného tajemství, které mělo zůstat skryto.
Hvězdičku dolů musím dát díky místy katastrofálnímu překladu - strojově překládané věty, kterým občas chybí smysl, nebo jsou tam vážně hlouposti. Kniha (a tím myslím každá) by si zasloužila slušný překlad

31.12.2020 4 z 5

Spodní proudy Spodní proudy Nora Roberts

Autorce se vyloženě daří čtenář (hlavně tedy mě) zaujmout na první dobrou.
Kniha nám napřed ukazuje minulost hlavního hrdiny a následně jeho nový život a vše, co jeho minulost stále nějak ovlivňuje. Je to příběh o síle důvěry a lásky, ale také i pomsty a nenávisti.
Má to děj, má to spád a rozhodně se mi nechtělo knihu jen tak odkládat.
Dokážou hlavní postavy uvěřit, že mají možnost být v životě šťastní?
Dokážou udělat tlustou čáru za spodními proudy minulosti?

02.12.2020 5 z 5

Dudáci, draci a kouzelné víly Dudáci, draci a kouzelné víly Liba Švrčinová-Cunnings

U této knihy mohu říct, že jsem rozhodně čekala úplně něco jiného. Nějaké fantasy nebo jen mýty. Ale ne, tady dostanete rozhodně něco jiného, i když ani o pověsti nebo historii rozhodně nebudete ochuzeni.
Autorka vypraví knihu ve formě deníku z cest po Walesu, Skotku a Irsku. Kniha obsahuje krásné fotografie a k některá místo nebo události jsou doplněny zajímavostmi – ať už ohledně výslovnosti, nebo mýty. S autorkou se smějete, během dne několikrát zmoknete, dostáváte se do zapomenutých míst, kde už dávno vyšlapané cesty zarostly, ochutnáváte speciality a v duchu doufáte, že Vás to také jednou potká. Rozhodně mě navnadila na cestu jen s batohem a po vlastní ose.
Knihu jsem měla jen půjčenou z knihovny, ale v nejbližší době ji mám v plánu pořídit do osobní knihovny a podívat na další autorčinu tvorbu.

02.12.2020 5 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Sbírka komiksů, kterou sice slupnete jako malinu během chviličky, ale za to se člověku úsměv ze rtů rozhodně neztratí. Uvěřitelné i neuvěřitelné zážitky ze života vykreslené vtipným způsobem.
Už se těším, až se mi do rukou dostanou další autorčiny sbírkové knihy.

08.11.2019 4 z 5

Pýcha, předsudek a zombie Pýcha, předsudek a zombie Jane Austen

Klasika, kterou mnoho lidí četlo a oblíbilo, ne-li přímo zamilovalo se do pana Darcyho.
Ale teď trošku jinak. Ponechejme hlavní dějovou linku, ale přidejme zombie a špetku novodobého humoru a máte tuto knihu.
I přes několikrát zpracované dílo (hlavně filmově a seriálově), tak se to dobře četlo a vykouzlilo mi nejen úsměv na tváři, ale i výraz, kdy jsem přemýšlela, zda tím autorka vážně chtěla říci to, co si myslím.
Rozhodně se mi líbilo i filmové zpracování této knihy, které je ale v některých částech pozměněno - někdy i zásadně.

03.11.2019 4 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Tohle byla jízda. Příběh, který dokáže čtenáře pohltit nejen svým vyprávěním, ale i způsobem zpracování. S knihou si hodně vyhráli a výsledek stojí za to.
Je to příběh o dívce žijící ve světě, kde je čtení výsadou a ona samotná, opuštěná, potřebné základy k této výsadě má - výchova rodičů, i když často ve formě neškodných úkonů či her, jí postupně předávala základy abecedy, ale také, jak se v případě nebezpečí zachovat. Z děvčátka, které tragicky přišlo o rodiče, cestující po světě jen s tetou Nin, o kterou ale také přichází, se postupně stává dívka, která objevuje, jaký poklad měla u sebe celou tu dobu ukrytý - tajemnou knihu obsahující dějiny lidstva, ale také jeho budoucnost. A aby toho nebylo málo, má i určité schopnosti, které zdědila po rodičích, a které se postupem času učí ovládat. Často jí v tom pomáhá nový společník, Lučišník, kterého zachránila před krutým životem v zajetí.
Ale zjistí, kdo o knihu tolik usiluje a proč?
Dokáže zachránit tetu a najít si přátele, které doposud nikdy neměla?

PS. To s tím koncem nemyslí vážně! Jediné štěstí je, že 2. díl už vyšel v češtině :)

06.10.2019 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Prozradili jste někomu na sebe něco, co nikdo jiný nevěděl?
Něco takového se stalo Emmě, jen s tím rozdílem, že neprozradila jen tak něco, ale řekla všechna svá tajemství a lži úplně neznámému člověku v letadle, kdy už čekala na nejhorší - smrt, ale přitom to byly pouze silné turbulence.
Život plyne dál do chvíle, kdy se v práci chystá velká návštěva jednoho ze zakladatelů firmy. K Emmině smůle (nebo štěstí?) je tím zakladatelem cizinec z letadla, který teď o ní všechno ví.
Dokáže Emma získat srdce muže, který i ní všechno ví? Zvládne ji Jack prozradit i něco o sobě? Překonají spolu těžké chvíle? ...

PS. Už jsem zvědavá na film, co brzy bude i u nás :)

24.09.2019 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Čitelné povídky ze zaklínačova života a jeho dobrodružství, které je navázáno na chvíle strávené v chrámu u kněžky Nenneke. Je zde upravena spousta klasických pohádek - např. Kráska a zvíře. Je tu ale jedna nevýhoda - občas by se hodil výkladový slovník některých výrazů (o jeho existenci jsem se dozvěděla až na konci knihy :D )
Rozhodně si ale přečtu i zbylé díly než se pustím do seriálových zpracování, na která se velmi těším.

16.07.2019 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Tohle byl velmi silný příběh.
Hlavní linie byla se udála během 24 hodin, ale nebylo to jen o ní. Celé to bylo vyplněno dalšími zážitky, které se udály hlavní hrdince s lidmi, o kterých byla zrovna řeč.
Po delší době kniha, u které mi tekly slzy (další kniha, ke které zase zapomněli přibalit kapesník), ale nebylo to jen smutné, u některých historek jsem se i dost smála.
Autorce se povedlo to napsat velmi čitelně a i kdyby tímto všechno skončilo, tak by to vůbec nevadilo. Ale i tak si stejně přečtu pokračování, jen tomu dám raději ještě čas pár knih, ať knihu po tak rychlém přečtení správně vstřebám.
Rozhodně si také pustím filmové zpracování, u kterého doufám, že jej nepokazili.

20.04.2019 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Kdyby to šlo, dám i více hvězdiček.
S hrdiny této knihy se těžko loučím a ráda bych se o nich dozvěděla i něco více (i když o těch z historie víme, ale i tak).
Příběh má spád, je plný napětí, ale i nadějí a lásky, také však bohužel i smutku a velkých bolestí.
Upřímně, tohle historické povstání mě nějak v historii minulo a tak jsem autorce velmi vděčná, že tuto chybu napravila a udělala to tím nejlepším možným způsobem, který mi ještě dlouho zůstane v paměti.
Ještě nevím přesně kdy, ale rozhodně ještě letos se pustím do pokračování a věřím, že ani po jeho přečtení nebudu zklamaná.
Snad se na mě (a další stejně nadšené čtenáře) usměje štěstí a nakladatelství bude tak laskavé, že nám vydají v češtině další autorčina díla.
Chtěla bych toho napsat více, ale nějak mě nenapadají správná slova. Jen doufám, že v pokračování nebudu muset také před koncem knihy listovat na konec, abych se ujistila, že autorka neudělala to, co právě udělala.

06.02.2019 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Další (moje druhá) detektivka.
Je sice mírnější, než ty moderní, kde všude teče krev, ale i tak mohu říci, že mě to bavilo a až do konce jsem netušila, kdo je vrah.
Úplnou náhodou jsem zjistila, že je i filmové (či seriálové) zpracování, tak ho zkusím v brzké době posoudit.
Ps. s tím závěrem, koho si Lucy vezme jako vážně?? Já chci odpovědi :D

22.10.2018 5 z 5

Kouzlo okamžiku Kouzlo okamžiku Nora Roberts

Další parádní kniha na léto.
U tohoto dílu jsem se hodně nasmála, až jsem se musela hlídat, kde jsem. Už se těším na Parker a Malcoma.
PS. Někdy bych chtěla ty její dorty ochutnat :)

07.08.2018 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Tohle bylo mé první setkání s autorkou a byla jsem velmi mile překvapena. Detektivky čtu jen velmi výjimečně.
Ke knize mě dovedlo to, že jsem se chtěla podívat na nově zfilmované dílo, i když jsem předchozí verzi neviděla.
Kniha má své osobité kouzlo, a i když mě řešení zločinu, kdo je vlastně pachatelem, napadlo už na začátku, nějak jsem ho odsunula do pozadí a užívala si příběh.
Jistě to není poslední kniha od této Paní spisovatelky, která si jistě zaslouží obdiv mnoha generací.

27.07.2018 5 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Tato kniha čekala na přečtení v mé knihovně už nějaký rok a až letos jsem se odhodlala do ní pustit.
I když jsem během čtení první kapitoly začala nenávidět hlavní hrdinku díky její zbytečné ukacenosti a motání děje, že jsem nevěděla, která věta je z přítomnosti a která z minulosti a říkala jsem si, že tuto knihu nejspíš asi nedočtu, opak se stal pravdou. Kniha se následně rozjela a stala se čitelnou tak moc, že jsem měla pocit, že příběh zažívám spolu se všemi zúčastněnými osobami. A občas jsem měla chuť křičet na Alex, ať už něco udělá a ji to došlo až později, nebo se tomu vyhnula úplně. Hlavní postava si na to musí přijít sama.
Jediné, co mě ale štve je to, že není pokračování!!! Nesnáším načaté příběhy, u kterých není jistota konce - a to jakéhokoli, ale uzavřeného (alespoň náznakem). Tohle se týkalo jen jejích začátků vytváření nových přátel a domova.

29.06.2017 5 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Nemám slov ... škoda, že nejde dát ještě vyšší hodnocení.

Takový příběh jsem skutečně nečekala. První přechody do minulosti jsem mě vždy velmi překvapily, jak jsem se tam s Julií vůbec ocitla. Bylo to nádherné a plné emocí prožívat s ní oba životy.
A ten Geoff se mi hnedka nezdál.

Nevím, co dál napsat, protože to je tak silně a poutavě napsaný příběh, ze kterého se vám nechce odcházet a chtěli byste ho prožít na vlastní kůži.

10.03.2017 5 z 5