medlovice medlovice komentáře u knih

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Krásný důkaz, že nejsou stejné tyto dánovky, tato je úplně jiná a proto možná nesedne každému. Poklidné dialogy a vyšetřování, pořád se jen pomalu vyptávají a vyšetřují zdánlivě malý případ postřelené modelky, zvědaví sousedé a nadržený Chosé. Ve stylu knih Agahthy Christie , kdy neteče krev, není tu žádná dobře uleželá mtrvola a hnijící maso , jen se sedí pokuřuje a pomalu odkrývá sousislost za souvislostí, články pomaličku zapadají do sebe a pak je to opravdu jízda, kdy čtenář lapá po dechu. Je toto vůbec možné vymyslet a dát dohromady ? Ano, jako Hercule Poirot v klidu a čistu sedí a pokuřuje tak i naše partička pomalu vyšetřuje a pak , ten konec to frčelo , kvalitní práce, dokonce i Vána nestíhat svoje svačinky.
Vtipnýma hláškama ale detektivové nešetří, několikrát jsem se smála nahlas.

18.12.2023 5 z 5

Noc temných klamstiev Noc temných klamstiev Dominik Dán

Proč máš tolik stejných knížek ?

co jsem si to vzala ? Škvarky nejí , Metallicu nezbožnuje a co je nejhorší nečte ! Neví že dánovky nejsou stejné, není stejného nic , nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, nejsou stejné případy ani ten modus operandi, každá, opravdu každá dánovka je jiná , příteli a tahle dlouho chyběla na mém seznamu přečtených knih ale ted už nechybí v mé poličce knih se stejným obalem, který je také pokaždé jiný a navíc na sebe ten předek a zadek navazují.
Dobře se to rozjelo , dobře se to četlo , ješte mi chybi Reminiscence a ta nová a jsem komplet.
NA CO SE PAK BUDU TESIT ?

14.12.2023 5 z 5

Zádušná omša za grófku Zádušná omša za grófku Jiří Holub

Smutné, bolestně smutné, nechtěla bych tento život prožit. Výstížně napsané, jaký dopad mělo znárodnění na život lidí, kolik se najednou objevilo sviní, kteří donášeli a přitom jen převlékli kabát a jak dokázali škodit a týrat. Jsou žel, pořád mezi námi. Výborně napsané , velmi čtivé , vtáhne do děje.
Velká škoda této úžasné knihy, koupila jsem ji v bazaru DK za třicet korun a dala mi tolik .Doporučuji.

06.12.2023 5 z 5

Korene zla Korene zla Dominik Dán

Mám takový zlozvyk. Jím při čtení. Knihy, časopisy, letáky, prostě čtu a jím. Často při čtení jen tak něco přikusuju , pozobkávám a nebo popíjím .
Ale tato kniha bude čistá, neposkvrněná,ted jsem číst a jíst nedokázala. Příběh dobrý ale ty popisy kolem Niny, ne to je moc přesné.

03.12.2023 5 z 5

Básník Básník Dominik Dán

Richard Krauz neni žádný darebák. Většinu dne prospí, v noci se ke mě tulí , sní co mu dám i když syrové maso nejraděj , je mi věrný , jen jeho fousky lechtají. Má nádherné velké oči a heboučkou pruhovanou srst a kdyby mu někdo chtěl ublížit nepřežije to. Jo jo pozor na divné kamarády z dětství.

25.11.2023 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Věděla jsem to.
Ta kniha si mě našla, nabízela se mi a já si ji musela koupit, protože jsem po ní toužila. Věděla jsem , že se mi bude líbit a že mě nepustí . Přesně ta kniha, která mě tak vtáhne do děje , že jsem cítila látky , slyšela nůžky stříhat a šicí stroje šít, ale i smutek a prázdno lidí , kteří měli strach i z těch, co byli jejich kolegové, kamarádi a příbuzní.
Krásná obálka , vyhledávala jsem si životopisy a další knihy autorky.

23.11.2023 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Netušila jsem, že knížka tak známá a tedy tak velká je formátově tak maličká , že se dá schovat do mužské dlaně. Psaná archaistickýcm jazykem , na kteý se ale rychle zvykne potěší svou náladou. Dnes venku sněží, pak prší a fouká od hor a já si s hrnkem čaje čtu o létu a lidech na slunci.

19.11.2023 5 z 5

Muzikantská Liduška Muzikantská Liduška Vítězslav Hálek

Našla jsem ji v knihovničce rodičů, zajímavě ilustrované vydání z roku 1942. Živě popsaná událost snatku z rozumu se čte s úsměvem i když je to příběh bolestně smutný . Dobře vykreslené postavy lidí a pocity dívky , která milovala muže, který zbaběle odešel.

19.11.2023 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Přišla za mnou do knihovny čtenářka , 14 let , že si jde pro povinnou četbu. Tuto knihu nemám, ale seženu ! A když jsem ji sehnala dala jsem se do čtení a myslela si , co to zase mají číst dnešní děti, to nemůžou pochopit a hlavně kde ji najít v malých knihovnách . Pavel a Ester spěchají se svojí láskou , plánují budoucnost a chtějí přežít . Mě jejich příběh bavil a četl se dobře v teplé posteli s čajem a jídlem .
Pak jsem dočetla k posledním stránkám a poznala odstavec, který jsem znala. Měla jsem ho napsaný v čtenářském deníku , opsaný snad od sestry. Takže i já jsem podváděla a lhala soudružce učitelce. Tak teda dodatečně přečteno .
Filmovou verzi jsem si představovala po dobu čtení a našla na YT. Proč je film tak jiný ? Změnili úplně všechno . Všechno hezké zmizelo.

16.11.2023 5 z 5

Dávno Dávno Petr Janda

Olympic poslouchám už dlouho, Janda mi nevadí a myslela jsem si že je znám, ale mýlila jsem se, neznala jsem je vůbec. Janda mile popisuje své krásné dětství a začátky kapely,jemně s humorem i na smutné věcí je velmi otevřený , zpovídá se ze všeho , z radostí , nevěr , proher, dětí i když se trochu chvástá a chlubí. Pak přišla vzpomínka na 17. listopad :
Dneska si říkám, že jsme tehdy měli definitivně nakopat do pr... za ta svinstva a mrtvé , za Miladu Horákovou , za politické vězně , dráty kolem hranic za ta příkoří , co nám dělali, za strach , který v nás vyvolávali a že z nás udělali občany druhé kategorie .
A za to si ho vážím.

14.11.2023 5 z 5

Dlouho byla na mém seznamu Chystám se číst a pak se mi najednou dostala do rukou jako audiokniha . Pavel Nový ji načetl energicky se stopou smutku v hlase a krásně vystihl náladu knihy . Je smutná a krásná zároven a já jen závidím tomu, kdo měl takové rodiče a prarodiče a něco tak lidského prožil.
Už budu mít spojenu vůni hyacintu s tímto příběhem. Koriandr také nemám ráda.
Audio kniha na CD má jako bonus ukázky z jiných knih a ty jsem si také užila.

05.11.2023 5 z 5

Zvěrolékař má namále Zvěrolékař má namále James Herriot (p)

Knihy Jamese Herriota si chráním a užívám. Je konec října tma už v pět večer , ideální zalézt do postele s čajem a kočkama a nechat se bavit tímto inteligentním humorem , genialitou lékaře, který našel dobro v každé i těžké a smutné situaci.

31.10.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Jacqueline Wilson

Už mi dávno není 13 , ale knížky od Jackie Wilsonové mám přečteny skoro všechny. Jsou zábavné a humorně poučné a přináší naději a radost. Jen ne tato. Tak nudnou, tak zoufale nudnou knihu od J.W jsem ještě nečetla a netoužím číst další. Předlouhé nikam nevedoucí dialogy , nudné pasáže a Rose ? Hrůza ! Závistivá , žárlivá a otravná, chce změnit svět aby všichni kolem ní dělali co ona chce , pořád zachranuje autistickou sestru , matka je sobec a snob, otec slaboch a nejspíš má milenku a mladší bratr bude homosexuál. Dnešní dívky to nebude bavit a kde jsou Nickovi úžasně jednoduché ilustrace ?

29.10.2023 2 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Netušila jsem, že za tak krásnou obálkou se skrývá tak drsný a krutý příběh. Byla jsem naladěna na romantiku a lásku, čekala něco jako milovali se a nemohli se vzít , ale pak po létech ..A ono ne, je to válečný román a ve válce není čas na lásku. A proto mě kniha zklamala a nebavila . Dotrápila jsem se do konce , přeskakovala a tak mi určitě nedošlo nějaké rozuzlení, nevím kde tito hrdinové dožili a jak skončili. Nesežrala jsem ani , že někde v Paříži je 6o let zamčený byt i kdyby ho někdo platil Možná, že kniha je dobře napsaná , ale mě zklamala.

29.10.2023 3 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Krásná obálka. Prostě bych se nemusela rozhodovat, jestli chci žít tady, kde suchá tráva lechtá lýtka a pokřik ptáků mě ráno budí nebo žít v Londýně kde všechno studí.

14.10.2023 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

A je to tady zase. Snaha zalíbit se , být populární, mít přátele . A pak panika a strach. Joanna , která neví jestli chce žít s Michaelem mi nebyla sympatická ani dění kolem ní, kolem Sally, je tolik případů. co byly horší.
Tato kniha ale šla v knihovně z ruky do ruky, já sama ji čtenářkám doporučovala , ale mě nijak nepotěšila.

11.10.2023 3 z 5

Pražské židovské pověsti a legendy Pražské židovské pověsti a legendy Vratislav Václav Tomek

Fascinuje mě židovská kultura, miluju židovské hřbitovy a dost často o něčem takovém čtu a poznávám tuto komunitu. Nadšeně jsem si stáhla eknihu a je pro mě trochu zklamáním, čekala jsem něco ve stylu Uctivá poklona pane Kohn. Laskavý humor s ponaučením. Kniha je psána archaickým jazykem, dává nám nahlédnout do dávné historie a na to jsem neměla zrovna náladu. Ale je okořená pověstmi na jaké jsem zvyklá a ty mě bavily nejvíc.

08.10.2023 4 z 5

Konec svatební cesty Konec svatební cesty Marie Belloc Lowndes

Ani detektivní zápletka nepomohla tomuto příběhu ke čtivosti. Nehybný děj, strojené dialogy, zbytečné pasáže a nereálný vývin událostí. Na svatební cestě v cizině zmizí manžel a cizí lidé mladé jak jinak krásné novomanželce pomahají, protože je bez peněz a prostředků. Na konci se dovíme jak to všechno bylo a do mladé ted už vdovy se zamiluje bohatý muž, vše se vysvětlí a vše je zalito sluncem.

05.10.2023 1 z 5

Tři synové Tři synové Marie Tippmannová

Občas se najde i dobře napsaný příběh a tento mě docela bavil. Příběh ovdověleho otce třech synů. který koupí zámeček v Čechách a kluci se jako malí zamilují do dcery jejich hospodyně je okořenen pověstí o neštastné lásce mezi Terkou a mladým hrábětem .

03.10.2023 5 z 5

Všechny za jednu Všechny za jednu * antologie

Mám tuhle knihu z oddělení opuštěných knih v Boršicích. Vypadá jak úplně nová, nečtená. To je škoda, protože já když viděla tu sbírku slavných jmen jsem zajásala a hned ji strkala do tašky. A nelituju , povídky vždycky sednou jedna líp , jiná hůř ale nenudí.

30.09.2023 4 z 5