Meda77 Meda77 komentáře u knih

Žák Voříšek má radary Žák Voříšek má radary Danielle Dušková

Určeno pro mladší čtenářství. Takové dětské dobrodrůžo.

22.11.2021 3 z 5

Žáci Kopyto a Mňouk opět zasahují Žáci Kopyto a Mňouk opět zasahují Miloslav Švandrlík

Další že série Mňoukovců a Kopytovců. Úsměvná záležitost s troškou detektivních napětí. Vyloženě na relax. Švandrlík je vždycky ok.

22.11.2021 5 z 5

Žoldnéři Žoldnéři Tomáš Bartoš

Akční scifárna, místy malinko zabržděná, převážně na začátku, ale pak už to valí. Nápadově i dějově plynulé. Pro oddech a zábavu. Takové 4starsy.

22.11.2021 4 z 5

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy Richard Hooker

Super stejně jako seriál, který je jeden z nejpovedenějších, který ti za velkou louží natočili. Tolik situačního humoru už nikde neuvidíte. Ty přitroublé bláboly co se točí v posledni době jsou na bléé.

22.11.2021 4 z 5

Zemí šelem Zemí šelem Jules Verne

Verneho netřeba komentovat. Ve své době nadčasový autor s velmi reálnými vizemi. Jeho knihy došly až k filmové tvorbě. Všechny knihy jsou dobrodružně zábavné a zároveň lehce naučné v části zeměpisu a dějin. Hlavním cílem je pobavit a nenudí, což autor umí v každé knize. Mladší by měli z takovými začínat a my starší nostalgicky vzpomínáme. Poctivé 4.

Ztroskotání na vysněné řece Ztroskotání na vysněné řece Vojtěch Vacke

Takoví Rafťáci za totality, takže moc humoru nečekejte, podle mě se měl autor držet soustředění na dobrodružnou literaturu pro děti, dospělácké a malinko politické úvahy měli jít mimo. Taková průměrovka.

Závoj zeleného ticha Závoj zeleného ticha Rudolf Luskač

Luskač je pro fanoušky myslivosti prakticky povinnou četbou. Velmi pěkně psané jak stylově tak obsahem. Pro každého kdo má rád přírodu a zvířátka (samozřejmě ne na talířku s knedlíkem).

21.11.2021 4 z 5

Za obzorem čeká svět Za obzorem čeká svět M. Z. Thomas (p)

Průměrné cestovatelské dobrodružství, vůbec ne špatné, jen prostě průměr. Nějak extra vás to za srdce nevezme, ale číst se to dá.

Zima v kaňonu Zima v kaňonu Walt Morey

Taková romantika pro hošíky a ty co mají rádi nějakou tu dobrodružnost v lesích. Psáno celkem pěkně a logicky s hezkým hapyendem pro zamyšlení. Přátelé Foglarovek určitě ocení.

21.11.2021 3 z 5

Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví Miloslav Švandrlík

Humorné pokračování srandovní mládeže a jejího ještě srandovějšího počínání, příběhy se musí brát s nadhledem, jde skutečně o zábavu.

21.11.2021 5 z 5

Žáci Kopyto a Mňouk na stopě Žáci Kopyto a Mňouk na stopě Miloslav Švandrlík

Švandrlíkův humor je přesně určen na český národ, stejně jako Haškův Švejk. Zábavné čtení pro dobrou náladu, aby byla ještě lepší. Příběhy a vyprávění těchhle dvou jelimánů neomrzí. Rozhodně lepší jak okukování spolužaček při tělesné výchově.

21.11.2021 5 z 5

Hlubinná bouře Hlubinná bouře Lincoln Child

Childovy romány úzce spolupracují s autorem D. Prestonem a tahle dvojice vždy vyprodukuje kousek mezi 4 až 5 starsy.jejich knihy se neopakují a příběhy jsou vždycky napínavé a čtivé. U těchto dvou autorů se mi líbí jak jdou přímo po tom k čemu je jejich tvorba určena, napnout a pobavit. Příběh se ubírá po dějové lince a zbytečně neobtěžuje nesmyslným popisováním kdečeho. Kniha je plná překvapení a zvratů, takže vám občas napětím budou přebíhat červené krvinky k bílým jen aby měli společnost. Doporučuji pro oddech a zábavu.

Zakázané pásmo Zakázané pásmo Jean Cernaut

Tohle je lehce dobrodružná literatura pro mládežníky, hlavně pro ty menší. Ti větší už lítaj s upírama v trilogii Stmívání. Příběh na cestě dvou dětí do pomyslného bezpečí v době okupace, takže v prostředí 2sv.války.Roztomilá dětinšťina. Pro cílené publikum OK.

Vyměněná hvězda Vyměněná hvězda Frank Evans

Taková tuctová čtenářská záležitost. Lepší jak zařezaná guma od trenclí, horší než většina podobného.

19.11.2021 2 z 5

Vraždy v ulici Morgue Vraždy v ulici Morgue Edgar Allan Poe

Edgar Allan Poe je ze staré školy, mimochodem velmi uznávané. Je chybou ho přirovnávat k pozdější éře Holmese. Poeova tvorba je počáteční a startovala od začátku, takže není tak vypilovaná jako později A. C. Doyle. Přesto si dokáže udržet napětí a poutavost, nenudí vás a pobaví jak dějem tak pointou a rozuzlení. Pokud nechcete zrovna Bournea na steroidech tak je to příjemné detektivní čtení.

19.11.2021 4 z 5

Zelená paruka Zelená paruka R. Warrison

Nebylo to špatné, na tehdejší dobu. Anglie jak si ji čtenáři vybavují při četbě pana Holmese bude mít temné kouzlo vždycky, kdo by se nechtěl projít hustou mlhou v temných a tichých ulicích tamního Londýna a čekat za kterým rohem viktoriánského stylu dostanete přes čumák. Hned mám chuť na procházečku. Čte se to fajn, čas rozhodně neztratíte.

19.11.2021 3 z 5

Zločin na polární stanici Zebra Zločin na polární stanici Zebra Alistair MacLean

Suprová jednohubečka a určitě ne poslední. Neokoukané prostředí, trošku humoru, ale hlavně od začátku do konce pěkně, napínavě a bez zbytečných nelogičností psaný krimi thriller, který pobopkuje kdejakého dnešního moderního čmárala. Pěkná dobová klasika. Doporučuji. Hupněte na to. (myšleno na knihu samozřejmě).

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Eduard Štorch je ikona české literatury a doufám, že se o něm ještě vyučuje, místo hromady zahraničních autorů, kteří nemají s naším povědomím nic společného. Všechny knihy od něj jsou fantastické a stejně jako u Verneho nadčasové, zároveň dobrodružné, věcné a zábavné. I my starší si rádi zavzpomínáme. Příběh nebudu spoilerovat, je nutno to přečíst. Když
si ještě po tolika letech vybavim jméno Veverčáka, tak je vidět, že něco bylo hodně v pořádku.

Přítel domorodců Přítel domorodců Antonín Jaroslav Urban

Je to spíše taková vnitřní autobiografie, kvalitně napsaná v dané době. Jemně dobrodružná i napínavá, více výpravná a cestovatelská. Takový příjemný průměr.

Jaká je cena člověka Jaká je cena člověka Jevfrosinija Kersnovskaja

Nádherná záležitost, ačkoli se jedná o autobiografie je to psáno tak krásně jako by to byl dobrodružný příběh. Začátek prostředek konec, emotivní a plné citů, myšlenek a výpovědí. Pro ty kdo něco ještě pamatují taky nostalgické. Velmi doporučuji hlavně dnešním adolescentům, aby viděli něco jiného a reálnějšího než potroublý Facebook.