Zelená paruka

Zelená paruka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180763/bmid_zelena-paruka-ITW-180763.jpg 3 4 2

Meda77
19.11.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, na tehdejší dobu. Anglie jak si ji čtenáři vybavují při četbě pana Holmese bude mít temné kouzlo vždycky, kdo by se nechtěl projít hustou mlhou v temných a tichých ulicích tamního Londýna a čekat za kterým rohem viktoriánského stylu dostanete přes čumák. Hned mám chuť na procházečku. Čte se to fajn, čas rozhodně neztratíte.

choze
23.05.2019 3 z 5

“A mlha se chechtala - mlha to viděla a v mlze se to stalo.” V romanticky zamlženém Londýně se inspektor Smith snaží dopadnout Zelenou paruku, krutého zločineckého génia z rodu Moriartyů a Fantomasů, který se zbavuje nepohodlných členů vlastní bandy vrhanými noži. Gangsteři, drogy, vraždy, za vlasy přitažené zvraty, krásný brak, co u nás odstartoval edici Románů do kapsy. Já si přečetl až jeho vydání ze začátku devadesátek v podobné edici Karo spolu s Liverpoolským kohoutem. O jeho autorovi R. Warrisonovi jsem nikde nenašel žádné info, což mě vede k podezření, že šlo o pseudonym nějakého českého autora, podobně jako u zmíněného Liverpoolského kohouta.

Autorovy knížky

1935  65%Zelená paruka