May May komentáře u knih

Dotek mrtvých Dotek mrtvých Charlaine Harris

Povídky nepatří přímo do série Pravá krev, ale tak nějak ji doplňují a těm kdo četly sérii Pravá krev doporučuji si doplnit informace prostřednictvím této knihy povídek :-). V povídkách je kupodivu příjemně málo vražd a sexu, ale čtou se velmi, velmi dobře . Je to čtení na jedno odpoledne ......

12.03.2012 5 z 5

O nejlepším kocourovi O nejlepším kocourovi Cleveland Amory

V polovině knihy toho vím spoustu o autorovi a jeho studiích, ale velmi málo o Ledním medvědovi :-( Předchozí dva díly se mi líbili víc....... V doslovu je konečně řeč o Medvědovi a něžnější polovině čtenářů doporučuji vzít si k sobě balíček papírových kapesníků.

02.12.2011 4 z 5

Mrtví v rodině Mrtví v rodině Charlaine Harris

V tomto díle není žádná válka a celkový děj knihy má poklidnější ráz. Zdá se, že Sookie si konečně vybrala svého muže, no minimálně do dalšího dílu tomu tak jistě je :-). Pro mě velmi příjemné čtení, pár mrtvol se najde, ale kniha je méně dramatická než předchozí díly.

05.11.2011 5 z 5

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Kdo se nenechá vyděsit tloušťkou knihy bude nadšený příběhem. Miluji Irvinga a jeho knihy a spolu s Pravidly moštárny a Rokem vdovou patří mezi moje nej, nej :-) Všechny palečky nahoru :-)

08.08.2011 5 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Z prvních stran knihy jsem měla pocit, že čtu křížence Stmívání a Pravé krve. Ve skutečnosti tomu tak není, jen se člověk musí prokousat trošku dál než na první strany. Opět je to trošku jiný pohled na upírský svět a odlišný příběh než Stmívání, Pravá krev nebo Vampýrská akademie. Příběh je hezký, jen škoda, že víc neupoutá, rozhodně mě to nepřirazilo do křesla do doby, než knihu dočtu, ale celkově se mi kniha líbila a přečtu si celou sérii.

19.05.2011 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Nádherný příběh, knihu jsem napoprvé dočetla a okamžitě začala číst od první strany znovu a pomaleji :-)

21.04.2011 5 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

S každým dalším dílem se styl autorky lepší, je to velmi příjemné čtení :-) Těším se na další díl.

12.04.2011 5 z 5

Králova řeč Králova řeč Peter Conradi

Moc a moc jsem se na tuto knihu těšila, miluji historické romány. Očekávala jsem románové vyprávění životního příběhu pana Logua, ale toho jsem se nedočkala. Nemůžu přímo říct, že mě kniha zklamala, ale nesplnila moje očekávání. Příběh není vyprávěn jako román, kdy by se člověk dozvěděl něco o vzájemných rozhovorech nebo způsobech léčení a vzájemném vztahu mezi Albertem, vévodou z Yorku, budoucím králem Jiřím VI. a panem Loguem. Kniha vychází z deníkových záznamů pana Logua a případně jeho manželky a z dopisů, které si s králem posílali po celý život a doplněna je o novinové články, které se týkali některé z hlavních postav příběhu. Kniha je to zajímavá z historického hlediska velmi hodnotná, ale klasický román to není. Jen na doplnění, film s Colinem Firthem a Geoffrey Rushem je úžasný (doporučuji v originálním znění)......

03.04.2011 4 z 5

Všichni mrtví Všichni mrtví Charlaine Harris

Na rozdíl od prvních pár dílů, autorka omezila erotické scény na minimum a vynahradila to příběhem. Sookie opět všechno vyřeší díky telepatii a přirozené inteligenci :-) Celá série se mi moc líbí, ale ráda bych se už dočkala toho, že Sookie si vybere kdo je ten pravý :-) Ale o čem by v tom případě byly následující 3 díly že? :-) Moc hezké :-)

28.03.2011 5 z 5

Tim Tim Colleen McCullough

Kouzelný příběh o lásce a netradičním partnerském vztahu. Myslím, že tento příběh by si měli přečíst hlavně lidé s předsudky. Filmové zpracování je taky úžasné a stojí za to.

09.03.2011 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Hezky napsané, ale nic pro mě. Příliš filozofické a idealistické. A jak už tady bylo trefně řečeno, zřejmě je třeba věřit v .... NĚCO.... NĚKOHO ..... aby tato kniha člověka brala. Pro mě maličko vyhozené peníze a v žádném případě to nepovažuji za vhodný návod jak si splnit sny. Je to pohádka pro naivní dospělé.

09.03.2011 3 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Nádherná kniha, škoda že max. hodnocení je 5 hvězdiček :-) Nemám příliš v oblibě cirkus, ale tento příběh člověka připoutá a nepustí. Moc se těším na její filmové zpracování.

07.03.2011 5 z 5

Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku John Irving

Knížečku jsem koupila pro syna kamarádky :-) krátké a krásné s nádhernými ilustracemi.

04.03.2011 5 z 5

Chov koček Chov koček Marie Říhová

Kniha vhodná téměř výhradně pro chovatele koček. Stručně, jasně se člověk dozví co v případě zdravotních potíží, jak zacházet s kočičím miminkem a další. Velmi dobrá a prospěšná kniha

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Jedním slovem úžasné :-) Kniha má jen cca 90 stran, ale je nutné číst pomalu a užívat si vtip a nadhled génia O. Wilda. Četla jsem ji poprvé, ale zcela jistě se budu často vracet :-)

Mladší sestra I Mladší sestra I Jane Austen

Moje obavy, zda to že knihu nedokončila sama J. Austenová, bude mít vliv na její kvalitu se nepotvrdily. Uvidíme jak bude pokračovat příběh v dalších dvou dílech, které mají následovat. První díl se mi moc líbil, podle mě je srovnatelný s Rozumem a citem.

Devatero kočičích životů Devatero kočičích životů Jeffrey Moussaieff Masson

Knihu určitě ocení milovníci zvířat obecně, ne jen milovníci kočíčáků. Autor píše skutečné příběhy ze života svého a své rodiny. Každá kapitola je označená vlastností, kterou autor u koček vypozoroval a následující příběh přesvědčí i Vás, o tom že kočky takové skutečně jsou.

Ďáblův hlas - Heavy metal Ďáblův hlas - Heavy metal Ian Christe

Nečetla jsem ji já, ale manžel a jako milovník metalu, je touto knihou nadšen :-) Obsahuje i řebříček nejlépe hodnocených desek a koncertů. Knihu doporučuje všem milovníkům této hudby.

31.01.2011 5 z 5