MatBla MatBla komentáře u knih

Ptákovina Ptákovina Milan Kundera

Super, mám ji "jen" naposlouchanou v audiotéce jako divadelní záznam s Milošem Kopeckým v hlavní roli, ale určitě si ji chci ještě vychutnat v písmenkové formě. Musím knihu sehnat a uložit mezi své poklady v knihovně.

24.02.2022 5 z 5

Pravda o lásce Pravda o lásce Stephanie Laurens (p)

Pěkný příběh, zajímavá zápletka, ale bohužel Gerrard a Jacqueline mi byli ze všech dvojic Cynsterovské ságy nejmíň sympatičtí. Přesto dávám 5 *, já tuhle ságu fakt miluji, všechny díly mám v knihovně, a ke každé se ráda vrátím.

06.11.2021 5 z 5

V patách Elize Cynsterové V patách Elize Cynsterové Stephanie Laurens (p)

Elize i Jeremy byli krásně něžní. Přestože Jeremy není Cynster, uměl si v každé situaci poradit. Líbilo se mi i to kličkování Skotskem.

06.11.2021 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Skvělé, do půlky jsem čekala, co bude a od půlky naprosto strhující. I když se nepotápím, v létě budu mít u moře trochu problém:)

25.02.2024 5 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Skvělé, Deaver opět nezklamal. Sérii s Rhymem a Sachsovou mám prostě ráda.

17.02.2024 5 z 5

Bouře Bouře Lincoln Child

Tak začátek napínavý, pak se mi to chvilku táhlo, a od půlky kniha začala gradovat až do napínavého finále.
Dočetla jsem večer a ráno jsem se z Norou a ostatními vzbudila.
Určitě budu číst další díly.

09.02.2024 4 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Takže první 3 díly úžasné. Mapa dní byla docela nudná, Ptačí sněm už byl lepší a Zkáza ďáblova akru byla opět úžasná.
Jedna akce za druhou a konec jak má být.

02.01.2024 5 z 5

Žena k nakousnutí Žena k nakousnutí Margaret Atwood

Zvláštní kniha, nevím, co si o příběhu myslet. Do půlky jsem se musela prokousávat, nakonec jsem knihu dočetla, ale nesedla mi.
Duncan byl opravdu divný týpek.

10.10.2023 2 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Úplně jiný druh detektivky, než jsem zvyklá, a byla jsem mile překvapená. Určitě po autorce znovu sáhnu.
Ten konec byl smutný...

07.08.2023 5 z 5

Četlo se trochu pomaleji, ale příběh čtivý, zajímavý.
Už mám objednány další královny.

26.07.2023 4 z 5

Petr Muk: Víc než jen obyčejný smutek Petr Muk: Víc než jen obyčejný smutek Kamila Tomsová

Moje puberta - to byl Oceán, Shalom a Petr Muk.
(A taky Depešáci)
Péťův odchod jsem obrečela, i tahle kniha nebyla ušetřena mých slz.
Je mi moc líto, že už tu není...

19.06.2023 5 z 5

Pekelná kuchyně Pekelná kuchyně Jeffery Deaver

Deaver opět nezklamal, vyřešení případu až na téměř poslední stránce. Super

24.05.2023 5 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Z celé 14ti dílné série, tahle bohužel pro mě nejslabší.
Ubírám jen jednu hvězdičku, protože Rhyma, Sachsovou, Thoma a spol. prostě miluju:)

15.03.2023 4 z 5

O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění Jerome Klapka Jerome

Sáhla jsem po knize poté, co jsem přečetla Tři muži ve člunu. U těch jsem se dost bavila, takže jsem i od téhle knihy očekávala podobně veselé příběhy...
A přiznám se, že mě moc nenadchla, asi jsem čekala víc.

14.03.2023 3 z 5

Moje šílené století Moje šílené století Ivan Klíma

"Po Osvětimi už člověk nemůže být nacistou, ale po Sovětských táborech lze zůstat komunistou."
redaktor L'Humanité
tuhle knihu jsem opravdu četla dlouho, každou chvíli jsem si musela nějakou větu nebo i odstavec přečíst znovu, a zamyslet se.
Ale nelituji, chystám se na druhý díl.

13.03.2023 5 z 5

Útočník Útočník Ed McBain

No, zatím nevím. Je to můj první McBain, zápletka docela zajímavá, ale někteří policisté mi přišli jak ze zvláštní školy.
Zkusím ještě nějaké další díly a uvidím, jestli autora přidám k oblíbeným.

09.03.2023 3 z 5

Hrozba Hrozba Stephanie Laurens (p)

Tak jsem dokončila celou 23 dílnou Cynsterovskou ságu.
Jsem nadšená, strašně mě bavilo, že kromě romantiky je v každém příběhu detektivní zápletka. Vždy padoucha odhalili a nepotřebovali k tomu DNA apod., jen zdravý rozum.

04.03.2023 5 z 5

Monstru podoben Monstru podoben Viktorín Šulc

Tak po tomhle třetím dílu už jsem opravdu měla strach jít po setmění zavřít slepice...

03.03.2023 5 z 5

Padesát uzlíků na provázku života Padesát uzlíků na provázku života Miroslav Donutil

Miroslav Donutil je skvělý bavič. V knížce rozplétá i složitější uzlíky, které prostě k životu patří. Moc se mi líbily i fotografie.

03.03.2023 5 z 5

Kocour, pes a strejda Mudra Kocour, pes a strejda Mudra Eduard Nikolajevič Uspenskij

Moje srdcovka z dětství - ťuk, ťuk, kdo tam? To jsem já pošťák Pecínek, nesu Mateřídoušku... no, rozesmálo mě to stejně jako kdysi:)