marvitekar marvitekar komentáře u knih

Muž a stín Muž a stín Emil Vachek

Nedočetla jsem, nebavilo mě to. Možná příliš roztáhlé , od detektivky bych čekala rychlejší spád.

06.09.2013 2 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Při popisu podzemního sklepení si dokáži nejen živě představit, jak toto sklepení vypadá, ale dokonce jde cítit chlad a tzv.zatuchlinu sklepů....brr.

26.08.2013

Cantervillské strašidlo a jiné prózy Cantervillské strašidlo a jiné prózy Oscar Wilde

Soubor nejznámějších děl, ovšem Obraz Doriana Graye je nej. Zpracování pomíjivosti a přerod naivního mladíčka v bestii.

23.08.2013 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Rychle a dobře se čte, rozuzlení, které překvapí.

06.08.2013 4 z 5

Polární přesun Polární přesun Clive Cussler

Horor?! Tak to nevím, spíš fantazie s trochou vědeckých stop. Celkově sedí 40% hodnota, lehký podprůměr

29.08.2012 2 z 5

Představy o dvacátém století Představy o dvacátém století Peter Høeg

Z mého pohledu je začátek celkem nezáživný. Prvních zhruba 100 stran vypadá na samostatné příběhy o lidech, které nic nespojuje. Zdánlivě. Propletence přicházejí až v druhé půli a nakonec zjistíte, že jste prožili s hrdiny život dlouhý přes čtyři generace. Nicméně podruhé už to číst nebudu.

08.02.2012 4 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Viděla jsem zatím pouze film. Ovšem ten mi nedal, než o něm ještě celý další den přemýšlet. Jaký potom musí být pocit po přečtení knihy. K zápornému hrdinovi "normální" člověk musí cítit odpor, přát mu spravedlivý trest, ovšem ve filmu tak nějak chápete jeho touhu uchovat vůni. Panennskou vůni. " Sběratelská vášeň". Rozsudek nepřekvapil, to co se stalo během trestu ano a konec byl velmi překvapivý. Knihu si rozhodně musím sehnat i přesto, že už vím, jak to s Jean-Baptiste Grenouillem dopadne.

06.02.2012 5 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Těšila jsem se na přečtení této útlé knížky. Začátek opravdu dobře psaný, bohužel v závěru jsem se už tolik nebavila, zřejmě to bude tím, že se vše celkem dokola opakovalo. Ale jako odpočinek a připomenutí toho, co již mám několikrát za sebou to není špatné, jsem ráda, že moji prevíti nebyli až tak " dokonalí".

10.01.2012 3 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Klasický román. V druhé polovině je dějově rychlejší, Pipovi jde i o život při setkání s úhlavním nepřítelem z ranného dětství, Orlickem. Nadějné vyhlídky na vlastní lepší život se Pipovi rozplývají v okamžiku prozření, že dobrodincem, který ho, řeklo by se dnešními slovy, sponzoroval, není osoba z okruhu blízklých, nýbrž někdo od koho by takovou pomoc nikdy nečekal. A k němuž, ačkoliv z prvu mu byl odporný, dozná určitých citů. V románu nechybí ani neopětovaná láska a naděje v nový život v podobě Pipa jr., který s Pipem má shodné pouze jméno....

05.01.2012 4 z 5

Když nastaly deště Když nastaly deště Louis Bromfield

Musím se přiznat, že jsem si tu knihu moc neužila, prvních 150 stran jsem četla, aniž bych se tak říkajíc pořádně začetla a těšila se na to, co bude dál. Čekala jsem víc.

02.12.2011 2 z 5

Poslední útočiště Poslední útočiště Raymond Chandler

Po přečtení knihy 3x Phill Marlowe jsem čekala víc. U některých povídek celkem stejné schéma, většinou nechybí záhadná žena, vševíce od detektivních příběhů se více čekat nedá.

21.09.2011 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Co všechno je člověk schopen zažít, přežít....Naprosto úchvatná kniha, plná zvratů, opravdů nečekaných, od které se nelze odtrhnout. Několik stránek čtete rozmazaně, přes slzy nevidíte.

21.09.2011 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Kniha, která se přečte takzvaně jedním dechem. Dospělý "zachránce" musel přijít, neb pak už by to bylo jen o tom, kdo z chlapců, původně nevinných, je ten nejsilnější a nejlstivější.

17.08.2011 4 z 5