maruna maruna komentáře u knih

Město jako Alice Město jako Alice Nevil Shute

Moc zajímavá kniha o statečné ženě napsaná podle pravdivého příběhu.
Popisuje událostí, které se staly za japonského vpádu do Jihovýchodní Asie. Jean Pagetová se dostane s několika dalšími Angličany, kteří prchají z Malajska, do japonského zajetí. Muži jsou odvezeni do zajateckého tábora, ženy s dětmi posílány pěšky s místa na místo, stovky mil. Bez těch nejnutnějších životních potřeb, v úporném vedru, bloudí měsíc za měsícem, umírajíce jedna za druhou. Když zemře i četař, který je doprovázel, požádají ženy o přístřeší obyvatele jedné vesnice. V nich pak přežijí válku a vráíi se do Anglie. Jean, která zdědí velkou finanční částku, se do vesnice po delší době vrací, aby se odměnila vesničanům za jejich pomoc. Dozví se, že jeden ze zajatců, Joe Harman, s kterým se seznámila za války a do kterého se zamilovala, není mrtev, jak se domnívala. Rozjíždí se za ním, do jeho rodného města — Alice, a zde se oba šťastně setkávají. Poznává tvrdý život v buši v Austrálii a buduje zde lepší životní zázemí za pomoci svých zděděných peněz, a to nejen pro sebe a svou rodinu, ale i pro ostatní lidi, kteří se zde začali zabydlovat.

14.09.2012 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Překrásná kniha o opravdové lásce

01.07.2012 5 z 5

Indická princezna Indická princezna Javier Moro

Příběh Anity a mahárádži z Kapurthaly - moc pěkné čtení, romantika i problémy s láskou, jak jinak, když je odlišná kultura lidí, co se dají dohromady

03.03.2012 5 z 5

Slavné brněnské vily Slavné brněnské vily Jan Sedlák

Nejen Brňákům vřele doporučuji . Nádherné stavby, fotografie, plány, povídání o architektech i stavitelích.

19.02.2012 5 z 5

Smrt Zajdy Munroa Smrt Zajdy Munroa Nick Cave

Kniha je zajímavá i přesto, že hlavní hrdina žvaní, pije, kouří, shání děvky a občas si rád šlehne. Miluje svého 9letého syna.Při odchodu z tohoto světa všeho lituje a všem se omlouvá. Silou vůle jsem knihu dočetla.

11.02.2012 3 z 5

Kate Hanniganová Kate Hanniganová Catherine Cookson

Zajímavý příběh, není to typická romantika, smutný osud Kate i doktora, ale vše se v dobré obrátí. Prima oddychovka.

01.02.2012 4 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Dost mne kniha zklamala. Skoro jako červená knihovna.

18.01.2012 3 z 5

Exkluzivně Exkluzivně Sandra Brown

Jedna z nejlepších jejích knih. Napínavá od začátku do konce.

14.01.2012 5 z 5

Hněv andělů Hněv andělů Sidney Sheldon

Moje druhá knížka od tohoto autora. Moc se mi líbila, napínavá od začátku až do konce., všech 501 stránek a ne 396, jak je nahoře uvedeno.

13.11.2011 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Milá knížka, u které musí člověk přemýšlet, aby ji pochopil. Určitě si ji přečtu po čase ještě jednou.

07.10.2011 4 z 5

Ve spárech osudu Ve spárech osudu Karel Cubeca (p)

Úžasná knížka, na osudu Sebastiana se podepsala válka, chvílemi dožene i k slzám.

04.10.2011 5 z 5

Čajová růže Čajová růže Jennifer Donnelly

Kniha zaujme od začátku do konce. Moc se mi líbila.

04.10.2011 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Ze začátku jsem se nemohla začíst, pak už jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Zajímavá knížka.

04.10.2011 3 z 5

Radši nekoukat Radši nekoukat Ivanka Devátá

Kniha se mi líbila, doporučuji si ji přečíst.

05.05.2019 3 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Začátek zajímavý, konec dost nepravděpodobný.

03.01.2018 4 z 5

S kým mě bavil svět S kým mě bavil svět Marie Poledňáková

Paní Poledňákové si moc vážím a smekám před ní. Úžasná žena.

30.10.2017 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Tak jsem si myslela, že knihu odložím po 300. stránce, ale jsem ráda, že jsem ji dočetla, moc se mi líbila.

21.08.2017 4 z 5

Jednou pochopíš Jednou pochopíš Kristína Mišovičová

Je to taková lepší Červená knihovna. ...............

19.05.2016 3 z 5

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Kniha mě dost zklamala

03.09.2015 3 z 5

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Kniha se mi moc líbila, prima oddychovka

28.08.2014 4 z 5