Čajová růže

Podmanivý historický román z konce 19. století se odehrává v ponuré atmosféře chudé londýnské čtvrti, kde kromě hladu a bídy řádí také Jack Rozparovač, tajemný vrah prostitutek. Hlavní hrdinkou je mladá a energetická dělnice z balírny čaje Fiona. Sní o otevření vlastního obchůdku, který by vlastnila spolu se svým milým Joem. Místo splnění snu ji čeká šok: v docích při nehodě zahyne její otec, nadto se dozví, že Joe si musí vzít jinou. Tím smůla hrozných zpráv ještě nekončí.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26408/cajova-ruze-26408.jpg 4.527

Růže (1.)

The Tea Rose (2001)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Alpress

tabaluga

Knihu jsem přečetla již několikrát. Máma rada historické romány s dobrodružnou tématikou a navíc romantikou..

Gity
14.11.2015

Knížka byla příjemná, čtivá, dobře se odvíjela. Děj byl zajímavý, místy i napínavý. Jediné, co mě lehce kazilo dojem, bylo to, že místy knížka sklouzávala do romantické sladkosti a některé zápletky byly příliš předvídatelné díky překombinovanosti.

fina3210
08.02.2015

Již dlouho mne žádná kniha tak nezaujala jako tato. Druhý a třetí díl jsou očividně stejně skvěle napsané, už se nemohu dočkat. Moc se mi autorčin styl líbí. Nádherně vykreslená psychologie postav, několikrát jsem si poplakala a několikrát se hlasitě zasmála. Pozn.: nesouhlasím s K.M. - erotické části jsou rozepsány stylem "polibky polibky polibky, postel, po probuzení svítilo sluníčko".

rtesarova88
11.01.2015

Krásný historický román, který se čte jedním dechem.

K.M.
11.04.2014

Naprosto úžasná kniha u, které mě zarazily akorát dvě věci a to za prvé až přehnaný popis erotických částí a za druhé poněkud nudné popisy vyšetřování strážníků, ale jinak tleskám a ještě jednou zopakuji úžasná kniha, kterou vřele doporučuji!!!!

Rad1
27.03.2014

Krásný příběh, knihu jsem přečetla jedním dechem. Nechybí zde erotické napětí, touha po splnění svých tajných snů a opravdová láska, která přináší oběti. Romantické a oddechové čtení

modranka
17.04.2013

Nádherný román o žene, ktorá počas jedného roku príde o otca, matku, dvoch súrodencov (!) a navyše jej snúbenec je prinútený oženiť sa za dcéru svojho zamestnávateľa. Holt za chyby sa platí, Joei. Fiona odchádza do Ameriky, kde ju čaká ďalšie nemilé prekvapenie. Ale nezlomí ju. Začne si plniť svoj "americký sen". Škoda, že vydavateľ Alpress nevydal pokračovanie (The Winter Rose), v ktorom sa Fionin príbeh rozvíja ďalej spolu s príbehom jej staršieho brata, ktorý napokon predsa len prežil, ale zostal opustený v Anglicku, kým ona zabezpečovala živobytie pre rodinu v Amerike. Príbeh mladšieho brata Seamusa ukrýva román The Wild Rose, ktorý do češtine tiež nebol preložený.

sabca
09.03.2012

Knížka která se četla jedním dechem od začátku až do koce. Zajímavě vykreslena atmosfera Londýna a ameriky. Je plná lásky i napětí. Škoda že od této autorky mají v knihovně pouze tuto knihu.

maruna
04.10.2011

Kniha zaujme od začátku do konce. Moc se mi líbila.

marky

Myslím, že tuto knihu si určitě stojí zato přečíst. Zajímavé čtení, určitě doporučuji všem.