maruna maruna komentáře u knih

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Tak Prsatý muž mě nenadchnul. Je to taková slátanina o boji s dobrem a zlem, rozhovory s Bohem a Ďáblem, jako reportér navštěvuje poušť, džungli, šamany, účastní se rituálních obřadů.
366 stránek s malým písmem. Tak si to přeberte jak chcete. Ale jsem ráda, že už mám konečně dočteno a vezmu do ruky nějakou knihu s historií

11.02.2012 3 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Tolik krutosti i lásky v jedné knize - nezapomenutelné dílo

15.11.2011 5 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Dala bych knize ještě jeden název: Jak se stát zlodějkou proti své vůli.
Úžasné počteníčko, díky pane Sheldone!

29.10.2011 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Moc krásná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem.

07.09.2011 5 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Moc fantazie, už přehnaně dost. Ale musela jsem ji dočíst.

07.09.2011 2 z 5

Zátopek Zátopek Jiří W. Procházka

Tato kniha se mi velice líbila. Zátopka jsem vždycky obdivovala, jeho vytrvalost a touhu zvítězit. I jeho manželka Dana byla obdivuhodná medailistka. Oba proslavili naši vlast v zahraničí. Těším se na film.

20.04.2022 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Kniha se mi líbila, je tam hodně sprostých výrazů, ty zrovna nemusím, ale dobře se mi četla, čtivá oddechovka včetně humoru, lásky i napětí.

31.07.2018 4 z 5

Jít za hlasem svého srdce Jít za hlasem svého srdce Jan-Philipp Sendker

Zajímavě napsaná kniha, láska až za hrob.

18.05.2018 4 z 5

Léčení vodou Léčení vodou Sebastian Kneipp

Proslulý bavorský přírodní léčitel a farář Sebastian Kneipp žil v letech 1821-1897
I když by se mohlo zdát, že jeho přírodní léčivé rady dnes po více než 100 letech mohou být zastaralé, nemoderní, tak je tomu právě naopak.. ,
Jeho zkušenosti využívají lázně, např.: Kneippův chodník: Procedura se skládá ze dvou malých bazénků naplněných horkou a studenou vodou. Klient střídá nožní koupel v bazéncích. V jednom bazénku je voda o teplotě asi 40 °C, ve druhém voda o teplotě asi 12 °C.
Účinek: Kneippův chodník masíruje plosky noh díky malým oblázkům na dně bazénku, prokrvuje nohy, zvyšuje odolnost organismu.
Chytrý pán, voda a bylinky opravdu léčí.

08.11.2016 5 z 5

Začátek dobrý, pak už dost otrava. Celkově jsem byla zklamaná

04.07.2016 3 z 5

Kateřina Keplerová Kateřina Keplerová Katja Doubek

Román se mi moc líbil, skvěle popsaná doba, ve které Kateřina Keplerová žila.

30.04.2015 5 z 5

Ženy v životě císaře Františka Josefa Ženy v životě císaře Františka Josefa Friedrich Weissensteiner

Krásně se to čte, kniha dokresluje osudy rodiny a blízkých lidí kolem císaře Františka Josefa.

03.02.2015 5 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

I Osudy se mi dobře četly, fandím Martě, její rodině a jejich věrným přátelům v těžké době plné nenávisti, krutosti, ale i lásky.

12.12.2014 5 z 5

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Oddychovka, hodně lásky, ale i humor, čtyřnohý přítel Albert, který byl s Christopherem ve válce, pomůže Beatrix a Christopherovi k jejich sblížení, Christopher musí překonat noční děsy z války, Beatrix mu v tom s láskou trpělivě pomáhá.

22.06.2014 3 z 5

Afrika, má láska Afrika, má láska Corinne Hofmann

Škoda, že v knížce není více fotografií.
Kdo četl první knížky, doporučuji přečíst i tuto, uvidíme, zda bude poslední?

13.08.2013 4 z 5

František z Assisi František z Assisi Franco Cardini

Jsem ráda, že jsem si přečetla životopis sv. Františka z Assisi , zakladatele řádu františkánů, který patří mezi nejvýznamnější, nejznámější a nejoblíbenější svaté. Nejdůležitějšími prvky jeho víry byla chudoba a láska ke Kristu.
Škoda, že v knize nejsou jeho citáty

09.07.2013 5 z 5

Zakázaná láska u císařského dvora Zakázaná láska u císařského dvora Erika Bertenreiner

Moc se mi kniha líbila, byla to velká láska Františka Ferdinanda a krásné dvorní dámy českého původu hraběnky Žofie Chotkové, kteří museli vytrpět ponižování a intriky u císařského dvora. Následky Sarajeva byly tragické.Zničily šťastnou rodinu, třema dětem vzaly rodiče. Změnily svět, který se už od té doby nikdy neuklidnil. František Ferdinand nechtěl válku, ale jeho vražda tuto válku rozpoutala. Spisovatelka se sešla i s žijícími potomky a jejich vyprávění o prarodičích jí pomohly při psaní této knihy.

26.06.2013 5 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Téma zajímavé, ale očekávala jsem od této knihy víc.

05.02.2013 4 z 5

Anna a král Anna a král Elizabeth Hand

Moc pěkná knížka. O hlavních představitelích si můžeme přečíst i ve wikipedii.

18.10.2012 4 z 5

Strážce Strážce Nicholas Sparks

Sparks mě opět nezklamal. Krásná kniha, zajímavý příběh, kde důležitou roli hraje i pes Singer. Konec napínavý, chytrá policistka Jenifer - záchrana.

27.09.2012 5 z 5