MartulkaS MartulkaS komentáře u knih

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Začátek knihy mě příliš neoslovil, Anna mi nebyla příliš sympatická, dobře utrpěla trauma, trpěla agorafobií (pro mě absolutně nepochopitelný stav), ale do toho alkoholismus, brání prášků hala bala, špatná hygiena, nepořádek, prostě ztracený případ, který se ani nesnaží se ze své situace nějak dostat (pravda, že moc důvodů k tomu ani neměla) . Postupně, ale kniha začíná být napínavá - je to co viděla opravdu blud nebo pravda? A konec, ten jsem opravdu nečekala, ale na mě to bylo možná až moc neuvěřitelné.

03.06.2018 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Příběh se odehrává v "lepší čtvrti - předměstí", kde žijí samé úžasné dámičky (dle mně trochu slepičky), které řeší banální problémy, drby, nevěry, pomluvy,.... Chvílemi mě postavy určitými úvahami až lezly na nervy (např. jak Jane neustále srovnávala Ziggiho s jeho otcem, kterého vlastně ani neznala, Celestie, která dává přednost násilí a Madeline, které jeji exmanžel nedá spát (chudák její současný manžel, který to musí neustále poslouchat, a o té petici už vůbec nemluvim). Musím ale uznat, že kniha je opravdu čtivá a přestože mi postavy nebyly zrovna nejsympatičtější, potřebovala jsem číst dál a dál jen abych už věděla co sem tam jenom vlastně stalo.

10.05.2018 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Super čtivá, oddechová kniha ve které děj plynule ubíhá (není vycpaná nezáživnou "vatou"). Určitě se chystám na další díl s Erikou ( i když ta mě tou svojí nadšeností do práce a nežitím vlastním soukromím životem trochu rozčiluje :D)

31.03.2018 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

První kniha od tohoto autora a jsem nadšená. Kniha je čtivá, v celku napínavá,příběh zajímavý, no už se těším na další díly ;)

16.02.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nápad dobrý, ale nemohla jsem se do knihy začíst, žádné hltání stránek z důvodu napětí kdo za tím celým stojí se u mě nekonalo. Na mě se zde objevovalo mnoho jmen, nejhorší ze začátku bylo že jednoho člověka oslovovali více jmény. Postavy mě nikterak neoslovily možná nejbližší mi byl Edmunds, protože se alespoň o něco snažil. Za bestseller bych tuto knihu neoznačovala.

07.01.2018 3 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Parádní kniha, která mě hned vtáhla do děje. Příběh Aimee jsem prožívala s ní. V den svatby pohřeb milovaného muže a co teď? A je James opravdu mrtví? Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, bylo to napínavé, romantické a velmi čtivé. Tato kniha mě po dlouhé době vzala za srdce a dojala (v určitých pasážích) až k slzám. Určitě doporučuji přečíst.

10.12.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Super kniha. Přestože byl "pachatel" odkryt už v polovině knihy, a vy si myslíte, že už znáte kdo a proč to udělal, autor to ještě trochu zaplete a vy čtete a čtete abyste věděli jak to tedy celé bylo. Až poslední stránka mě trochu zklamala.

29.11.2017 4 z 5

Utrpení neviňátek Utrpení neviňátek John Saul

Zvláštní příběh od kterého jsem, ale čekala víc, víc strachu, víc napětí. V knize je mnoho "vaty" ale zápletka a pointa celé knihy by se vešla na pár stránek a ten konec?

10.10.2017 2 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Super kniha, od které se člověk nemohl odtrhnout ( o proti knize temné šílenství byla napínavá už od začátku). Doporučuji.

25.03.2017 5 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

První polovina knihy mě nikterak nezaujala, tak jsem ji odložila. Po přečtení recenzí jsem ji dala po nějaké době opět šanci a nakonec knihu dočetla. Od druhé poloviny kniha začíná být opravdu zajímavá a napínavá. Fascinující příběh, škoda jen té první nezáživné poloviny.

10.08.2016 4 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Hrůzostrašný příběh s dobrým koncem :) po dlouhé době kniha s touto tématikou, kde dívka o víře a o tom co se doma děje uvažuje a snaží se "osvobodit".

16.07.2016 4 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Tak tato kniha se mi opravdu moc líbila. Poutavě napsaný skutečný příběh o sektě. Doporučuji :))

09.07.2016 5 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Kniha byla pěkně psaná, dobře se četla, ale určité pasáže mi přišli až moc přehnané, nesmyslné. Dorota byla absolutně naivní, neznala kulturu muže, kterého si vzala, odjela do cizí země aniž by si zjistila jakékoli informace o muslimské víře. Nejhůře bych hodnotila část knihy kde byla Dorota prodána rodině na poušti.

09.07.2016 3 z 5

Dětí se nevzdám Dětí se nevzdám Soheir Khashoggi

Kniha se dobře čte, ale znám lepší knihy s touto tématikou. Nelíbily se mi zbytečně detailní popisy života kamarádek, ale zase je to jedna z mála knih tohoto tématu s dobrým koncem.

05.01.2016 3 z 5

Dary se přece nevracejí Dary se přece nevracejí Ludmila Janáková

Zajímavá kniha z prostředí skutečné pěstounské rodiny. Na knížce mi vadilo, že se neustále opakovala stejná slova dokola, jinak určitě stojí za to si ji přečíst.

05.12.2015 2 z 5