martisek21 martisek21 komentáře u knih

Chrany Chrany Peter V. Brett

Na tuto knížku jsem se moc těšila a rozhodně splnila mé očekávání - vrátit se do světa,který jste si během 5 dílů oblíbili, znovu se potkat s postavama,které jste si zamilovali, to prostě nemůže zklamat :-) Osobně bych uvítala klidně dalších pár povídek, i mým dětem bylo divné, že čtu tak "tenkou" knížku :-D

17.04.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Jsem nadšená, knížku se mi vůbec nedařilo odkládat, jak mě příběh pohltil, určitě doporučuju všem milovníkům detektivek.

29.03.2023 5 z 5

Příběhy z Akademie Lovců stínů Příběhy z Akademie Lovců stínů Cassandra Clare (p)

Já asi nikdy na světě Lovců stínů nenajdu nic, co by mě nebavilo... jako vždy dávám 5 hvězdiček a těším se na další díla

18.01.2023 5 z 5

Řetěz ze železa Řetěz ze železa Cassandra Clare (p)

Další knížka ze světa Lovců stínů, která se nedala odložit! Ještě že nemám další díl, to by u nás neměl kdo chystat Vánoce :-)

14.12.2022 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Ale jo....takový milý dobový román, podobný Panství Downton. Vcelku předvídatelný, ale docela mě to bavilo, určitě si přečtu minimálně další díl.

09.12.2022 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Uf,tak to byla síla! Bezpochyby je to perfektně napsaná knížka, dověděla jsem se z ní tolik o historii tamního kraje, už jsem googlila mapy, fotky... Ale pro mě byla strašně krutá-ostatně jako ta doba určitě byla. Ale vpodstatě od první tragédie už jsem každou stránka začínala s hrůzou, co se zase komu stane. Nakonec to pro hlavní postavy asi skončilo docela dobře, ale na druhý díl asi budu sbírat dlouho odvahu...

04.11.2022 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Strike i Robin si získali moje srdce velice rychle a po težkém přešlapu, kterým bylo Prázdné místo (asi jedna z nejhorších knih,co sem kdy četla), mě Rowlingová snadno přesvědčila, že je opravdu PANÍ SPISOVATELKA :-)

03.11.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem četla, Rowlingová je prostě úžasná vypravěčka, Robin a Strike nejlepší detektivní pár! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

03.11.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Perfektní česká detektivka s nádechem tajemna, byla jsem z ní nadšená!

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

knižku jsem poznala až jako dospělá, když jsem ji četla svým dětem, ale bezvýhradně jsem se do ní zamilovala a pokaždé se těším, když ji jdu číst znovu

Když se stíny natahují Když se stíny natahují Jasmina Petlach

Když jsem knihu dostala do ruky, vůbec jsem netušila, do jakého příběhu se ponořím. Předchozí dílo autorky je spíše odlehčené fantasy, ale toto bylo o moc silnější. I když jsou postavy vymyšlené, jejich příběhy jsou inspirovány skutečným utrpením, které jiní lidé opravdu zažili. Není to žádná lehká četba na pláž, ale příběh, u kterého jsem tajila dech, plakala a doufala ve šťastnější konec, než jaký musel nevyhnutelně přijít. „Když se stíny natahují“ je dílo, na které může být autorka hrdá.