MartinaF MartinaF komentáře u knih

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Od autorky jsem četla třídílnou sérii Skleněné děti, která byla neuvěřitelně čtivá a napínavá. Očekávala jsem tedy něco podobného i u detektivek pro dospělé, ale dle mého byla pouze čtivá, napínavá moc ne. Co se mi ale líbilo, bylo soukromí postav na policejním oddělení, překvapilo mě, že jim autorka věnovala takovou péči, jinde se to až tak nestává. Ale závěr byl hodně zajímavý a autorka si tím trochu u mě vylepšila reputaci.

25.02.2021 4 z 5

Ella a superstar Ella a superstar Timo Parvela

Obávám se, že tohle je už trochu jiné než Ella ve škole a Ella a kamarádi. Od těchto dvou příběhů se Ella a Superstar liší tím, že je to jeden ucelený příběh a chvílemi mi přišlo, že autor vtipné situace hrotil, aby za každou cenu byly vtipné. Trochu zklamání.

23.02.2021 4 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Přidávám se k nadšeným komentářům, protože i já jsem z knihy příjemně překvapená. Knih o válce celkově se vyhýbám, ale v tomto případě jsem udělala výjimku - Leila Meacham je má oblíbená autorka, která píše stylem, který ji mi blízký. Tento román zasazený do Paříže byl ohromující, výborně napsaný, ale uznávám, že i přesto, že byla špionážní skupina pečlivě vyškolena, dělala chyby a, to je můj osobní názor, by v reálném prostředí skončila na šibenici dřív, než by stačili říct Vážka. Měli ohromné štěstí. Jinak ale autorka uměla bravurně vykreslit tehdejší reálie, život v Paříži i atmosféru války, charaktery jednotlivých postav byly snadno uvěřitelné. Autorka umí psát, vtáhne vás do děje už od prvních stran, ale za sebe říkám, že některé činy a situace nebyly až tak reálné.

Netuším, jak zní kniha v originále, ale český překlad mi přišel chvílemi kostrbatý a někdy až příliš umělecky napsaný. A ke vší škodě jsem si všimla velkého množství hrubek, které v knize po korekturách zůstaly. Lehce to zkazilo dojem ze čtení, ale obsah celé knihy převládl nad hrubkami.

Přesto přese všechno je Vážka skvěle napsaný román a pro mě bude patřit k tomu nejlepšímu, co jsem v tomto roce přečetla.

18.02.2021 5 z 5

Amélie a duchové Amélie a duchové Petra Neomillnerová

Skvělé zakončení celé série. Oproti předchozím dvěma knihám je tato tajemnější, dramatičtější a možná i smutnější.

15.02.2021 5 z 5

Můj kamarád dinosaurus Můj kamarád dinosaurus Petra Martišková

Krásný a milý příběh na jedno odpoledne. Co se stane, když se z vajíčka vylíhne dinosaurus? Matěj s Pepíkem musí zařídit, aby jejich Bertík byl v bezpečí.

13.02.2021 4 z 5

Ella a kamarádi Ella a kamarádi Timo Parvela

Mně se příhody Elly a jejích kamarádů líbily. Autor pokračuje ve stejném duchu jako u prvního dílu a už se těším na další pokračování. Je potřeba si trochu odpočinout od dnešní náročné doby a právě Ella a její kamarádi tuto podmínku krásně splňují.

11.02.2021 4 z 5

Všechny barvy noci Všechny barvy noci Karine Lambert

Zvláště podivně krásná kniha. Ne nejlepší z této edice, určitě by se našly lepší příběhy. V konečném důsledku se mi líbila, ale těžko jsem si zvykala na psaní v přítomném čase. Věty byly krátké, to samé kapitoly a vypravování tím pádem rychle odsýpalo. Romantiku tu moc nehledejte, je spíše o hledání nového smyslu života, když se vám ten dosavadní zhroutil jak domeček z karet.

03.02.2021 4 z 5

Ágnes ve skleněném městě Ágnes ve skleněném městě Ivana Peroutková

Těžko se hodnotí něco, čemu čtenář moc nerozumí. Autorka nedotáhla příběh do konce, možná ani nebylo účelem najít vysvětlení, co se ve skleněném městě dělo, ale o šlo pocitovost, o jinakost, vybočení z řady. Nevím, marně hledám slova, jak knihu popsat a nejspíš to bude aspirant na knihy, které mě zklamaly.

01.02.2021 3 z 5

Dva v srdci Dva v srdci Josie Silver

Na jedné straně jsem z příběhu zklamaná, na straně druhé mě přesto chytl za srdce. Nejspíš jsem čekala jiný příběh, anotace slibovala něco jiného, než jsem nakonec dočkala. Občas pomalá romantika nezaškodí, ale tohle bylo pomalé až moc, rozvláčné. Avšak některé momenty mě dojaly k slzám a to už se mi dlouho nestalo.

25.01.2021 4 z 5

Sofie, Smrťák a já Sofie, Smrťák a já Thees Uhlmann

Nikde nebylo psané, že je to humorná kniha! Místy to bylo vtipné i odpočinkové, trochu absurdní, ale u čtení jsem se nenudila. Sice jsem čekala, že to dopadne jinak, ale jako proč ne. :-)

21.01.2021 4 z 5

Šílenci a suchaři Šílenci a suchaři Ulf Stark

Od Ulfa Starka jsem četla již dříve Kouzelné tenisky. Už tehdy mi přišel jeho styl "ulítlý" a lehce bláznivý. Nejinak tomu bylo i u Šílenců a sucharů. Na rozdíl od Tenisek tady autor zvolil o něco vážnější téma. Určitě doporučuji k přečtení - pobaví a trochu i dojme.

12.01.2021 4 z 5

Poselství krve Poselství krve Nora Roberts

Jsem velice překvapená z nadšených komentářů. Já z knihy až takovou euforii nemám. Nejspíš jsem čekala něco jiného. Žádné drama se nekonalo (jen závěr byl akční), hlavní hrdinka se pouze připravovala na roli Spasitelky. Na rozdíl od prvního dílu, tento bych zařadila do YA fantasy.

Ač byla kniha čtivá, zajímavě napsaná, celkové hodnocení slabší čtyři hvězdy za příběh. Nicméně, a to bych zdůraznila, si nenechám ujít závěr série. Třeba mě autorka překvapí a trilogii uzavře tak, že budu spokojená i já.

08.01.2021 4 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Moc krásný příběh, kdy na začátku stála snaha pomoci, ale nakonec to dopadlo úplně jinak. Autorka má moc příjemný styl psaní, kniha se moc dobře četla.

01.01.2021 4 z 5

Ti, kterým se narodíš Ti, kterým se narodíš Alžběta Bublanová

Mně se to taky líbilo. Více však druhá a třetí část. Ta první, vyprávěná miminem, vcelku taky, ale nesedlo mi jeho glosování. A i když je to krátká novela a tři povídky, které na sebe volně navazují, je v něm hodně věcí, které autorka dobře vystihla. Dokázala se vcítit do pocitů pubertální slečny, mladíka na pokraji dospělosti i do starostí rodičů. Postrádala jsem však jména hrdinů a kvůli tomu byli pro mě hodně anonymní.

21.12.2020 4 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Taky bych chtěla mít takové idylické manželství jako má komiksová hrdinka - chápajícího manžela, sounáležitost, podobnost, nehádání se. Nevzpomínám si, že by moje manželství bylo na začátku takové.

Ale jako proč ne, občas je potřeba si odpočinout od reality.

Celkově slabší 4 hvězdičky.

13.12.2020 4 z 5

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Dávám plný počet hvězdiček a kdybych mohla, přidám ještě několik navíc.

Je to velmi laskavý příběh o vztazích mezi rodiči a sourozenci, o lásce, o hledání pravdy v sebe sama. Liché ponožky jsou obrazem někoho, koho jsme v životě milovali a navěky jsme ho ztratili.

Knížka mě sice emočně nerozložila na milion kousků, ale zůstal ve mně takový hřejivý pocit s nádechem smutku.

Nádherný příběh, který stojí za přečtení.

13.12.2020 5 z 5

Srážka Srážka Alexander Stainforth (p)

Příběh je vtipný, milý, romantický. LGBT literaturu cíleně nevyhledávám, spíš jenom tak náhodně. U knihy jsem si příjemně odpočinula, zasmála. Co se týče hlavních postav, víc se mi líbil Max, líbil by se mi i ve skutečnosti, škoda, že je na chlapy. Testosteronem se to v knize jenom hemžilo. Jsem ráda, že autor nezaložil příběh jenom na sexu, ale i na dějové lince.

03.12.2020 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherný příběh protkaný smutkem, samotou, bolestí i kolem dýchající přírodou. Vyprávění chytne za srdce.

29.11.2020 4 z 5

Vládcové našich hor - Nejkrásnější pověsti Vládcové našich hor - Nejkrásnější pověsti Hynek Klimek

Zajímavě sesbírané pověsti z našich českých hor. Některé byly kruté, v některých vyhrálo dobro nad zlo. Určitě by se mi líbilo, kdyby o některých strážcích bylo více informací.

29.11.2020 4 z 5

Nebezpečné křižovatky Nebezpečné křižovatky Jiří Hanibal

Souhlasím s komentářem níže - průměrné čtení, které nikoho neurazí, ale ani nenadchne. Hlavní hrdina mi nepřišel sympatický, trochu naivní na svůj věk. Je to odpočinkový román, ale nijak zvlášť mě neoslovil. Tohle bych všechno dokázala odpustit, ale co neodpustím je řada chyb (vynechaná slova, písmenka, záměna jmen), které se v textu objevily. Takto nevypadá kniha připravená k vydání.

16.11.2020 3 z 5