MartinaF MartinaF komentáře u knih

Komisař Vrťapka a tajemství mahárádžova vejce Komisař Vrťapka a tajemství mahárádžova vejce Petr Morkes

Velmi hezká detektivní knížka pro malé čtenáře. Děj je psaný tak, že rychle plyne, jsou zde hlášky, u kterých se děti zasmějí. A nevím jak ostatním, ale u nás se líbil Zlokrt.

02.08.2013 4 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Kniha byla zajímavě psaná, u děje jsem se nenudila. Posledních třicet stránek bylo však nejlepších, děj byl rychlý a napínavý. Takových stránek ale mohlo být víc...

27.07.2013 4 z 5

Dvacet deka lásky Dvacet deka lásky Simona Monyová (p)

Jsou to hodně depresivní povídky a vůbec mě netěšilo je číst.

27.07.2013 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Po prvním dílu jsem byla zvědavá, jak bude Anina vnitřní bohyně nažhavená - nažhavená byla pořád a snad ještě víc.

Narozdíl od prvního dílu zde bylo více děje, takže prostor dostaly i další postavy, takže se to netočilo jen kolem Any a Christiana. To je možná tak jediné pozitivum. Co se nezměnilo, byly stejné hlášky jako v prvním díle.

A i přesto, že je kniha čtivá, chvílemi jsem se přistihla, že se nudím.

27.07.2013 3 z 5

Jitro na Jalně Jitro na Jalně Mazo de la Roche

Druhý díl je poznamenaný válkou Severu proti Jihu.

25.07.2013 3 z 5

Stavba Jalny Stavba Jalny Mazo de la Roche

Trochu pomalejší na rozjezd, ale kdo překoná první díly, bude se mu série líbit.

25.07.2013 3 z 5

Obrázkové čtení – Na ulici Obrázkové čtení – Na ulici Ladislava Horová

Děti se formou jednoduchého, ale zajímavého příběhu učí dopravní značky, se kterými se běžně setkávají. Kniha se mi velice líbila, obrázky byly hravé a snadno zapamatovatelné. A navíc to mou dceru opravdu bavilo.

25.07.2013 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Při čtení jsem měla svíravý pocit z toho, jak je tato nemoc zákeřná a jsem ráda, že jsem mohla prostřednictvím této knihy nahlédnout do mysli nemocného člověka. Je to dojemný a přesto až děsivý příběh, který ve vás po přečtení ještě dlouho zůstane.

17.07.2013 5 z 5

Velká domácí kuchařka Velká domácí kuchařka Jarmila Mandžuková

Tato kuchařka u mě patří mezi nejčastěji používané, je opravdu perfektní a už jsem tady našla mnoho inspirace.

14.07.2013 5 z 5

Nejznámější pohádky Nejznámější pohádky kolektiv autorů

Tuhle knížku čteme pořád dokola, protože se dětem neuvěřitelně moc líbí a nikdy se neomrzí.

14.07.2013 5 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Pěkná knížečka o dvou dětech, kteří zažívají velká dobrodružství. Kniha se mi líbila, měla svižný děj i vtipné scénky. Je určena pro předškolní dětí, ale bude se určitě líbit i rodičům.

14.07.2013 4 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Dalo by se říct, že kniha kopíruje Odstíny, ale v příběhu je jiná. A navíc - Grace není hloupá, ale je inteligentní mladá dívka a má všechny moje sympatie. :-)

12.07.2013 4 z 5

Adelina Adelina Mazo de la Roche

Již čtrnáctý díl ságy rodiny Whiteoakových je tentokrát zaměřen na osmnáctiletou Adelinu a její první lásku. Pořád tvrdím, že čím víc se série blíží ke svému závěru, tím jsou knihy lepší a lepší.

06.07.2013 4 z 5

Byla jednou koťata Byla jednou koťata Ljuba Štíplová

Kdo by neznal tyto dva vykutálené koucourky, má hodně co dohánět. Podle stejnojmenného televizního večerníčku z roku 1977 vznikla i tato knížečka se šesti veselými příběhy, které vám zaručeně vykouzlí úsměv na rtech.

06.07.2013

Háčkujeme na panenky Háčkujeme na panenky Cendrine Armani

U nás nejvíce listovaná kniha. A třebaže nejsem přebornice v háčkování, tak tohle mě opravdu baví.

Zrání Zrání John Maxwell Coetzee

Knihu nemůžete číst jen tak, musíte o ní přemýšlet od začátku do konce. Není to jenom příběh o Johnovi a jeho světě, ale je zde také popsána těžká historie Jihoafrické republiky v sedmdesátých letech dvacátého století a vztah barevných a bělochů v jedné zemi, který nebyl zrovna jednoduchý.

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Velice zajímavá a čtivá knížka, která zaujme každého, kdo má rád tak trochu sci-fi, lásku a napětí.

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Když jsem si přečetla první díl této pentalogie, bylo mi jasné, že budou následovat i další díly. I tentokrát mě hnala zvědavost, jaké budou osudy tří dětí, které byly uvězněny na půdě.

05.07.2013 5 z 5

Paladinovo proroctví Paladinovo proroctví Mark Frost

Kniha se mi ohromně líbila, i přesto, že je určena mladším čtenářům.

05.07.2013 5 z 5

Rajská zahrada Rajská zahrada Katie Fforde

Oddechovka s nenáročným tématem. Nel je příliš cudná, někdy mi připadá až moc naivní. Neustále řeší celulitidu a nadváhu a odmítá muže, do kterého se zamilovala jen proto, že stojí na druhé straně barikády - Jake je totiž právník, který zastupuje protistranu. Já dávám za tři.

05.07.2013 3 z 5