Stavba Jalny

Romantická 16ti dílná rodinná sága kanadských přistěhovalců líčí život na farmě Jalna, vybudované první generací rodiny Whiteoaků.

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43759/stavba-jalny-fto-43759.jpg 3.828

Jalna 1.

Vydáno, Ivo Železný

Kniha Stavba Jalny

Vojslava
05.08.2019

Hodnocení se pohybuje mírně nad třemi hvězdami - jasný úvod do rodinné ságy, spousta jmen a vztahů (bez toho se to prostě nastartovat nedá), postavy, jejichž role v příběhu se dá zatím odhadnout, téměř absence popisů a charakteristik. Lehké letní čtení, ale jako výplň na cesty dobré! Přečtu si i další pokračování.

Gold351
01.10.2015

Na počátku mne sága moc nezaujala, později jsem se začetla a nakonec ji zvládla celou. A nebylo to zas tak špatné...

MartinaF
25.07.2013

Trochu pomalejší na rozjezd, ale kdo překoná první díly, bude se mu série líbit.

čertina
16.12.2012

Tak mě stačil první díl,dále pokračovat nebudu.V knihovně čeká mnoho lepších knih na přečtení.

sreiser
04.09.2011

Tak jsem se rozhodl, že si tu ságu také přečtu, abych viděl, proč je tak půjčovaná. Musím říct, že první díl mě příliš nenadchl - v podstatě celou knihu pluli sem a tam a seznamovali se s lidmi, o kterých už poté nikdy neuslyšíte (právě množství cizojazyčných jmen je asi největší bolestí celé knihy) a následně stavěli dům a seznamovali se se sousedy, o kterých pro změnu možná ještě uslyšíte. Možná je to škoda, protože jak jsem teď dočetl druhý díl, tak zjišťuji, že je o dost zajímavější (alespoň je tam nějaký solidní děj a i trocha toho napětí), ale obávám se, že dost lidí celou ságu zahodí hned po pár kapitolách a k dalšímu dílu už se nedostanou.

Kanada

Mazo de la Roche